Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

cataclysm son durumlar nedir?

Luxor

Öne çıkan mesajlar

arkadaşlar accountu açtım, tabi TBC den sonra oyunu bıraktığımdan dolayı herşeyin neredeyse tamamen değişmiş olduğunu gördüm. Kafa da soru işaretleri çoğaldı tabi.

1- paladin, shaman, deathknight, mage, warrior classlarından birini seçeceğim oyuna başlarken. fakat bu classlarda son durum nedir? hangisi daha zevkli, hangisi ne iş yapıyor?

(mesela oyunu bıraktığım zamanda paladin dps konusunda çok zayıftı, ama iyi heal ediyordu, mageler sürünüyordu vs.)

2- yukarıda bahsettiğim classlar pve için hangi talent treeyi, pve için hangi talent tree yi kullanıyorlar?

3- epic uçan binek falan almak için kaç gold gerekiyor bilmiyorum hem skill hem de mount için. ama her halikarda para kasmam da gerekecek. nasıl para kasılıyor oyunda?
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuna hic bir yenilik gelmedi ben kendime cata yi almicam dedim.Sonra dedim "al bea nolcak denersen azcık" fakat 1-2 lvl atladim biraktim.O derece baydi beni ayni seyleri yapmak

Gameplay de yenilik yok
Butun zone lar birbirinin aynisi
Artik o kadar kolay oldu ki oynayis 4 yasindaki cocuklar cirit atar oldu
İtem upgrade sorun olmaktan cikti,end-game itemlarini alman cok surmuyor,ondan sora napsam napsam diyorsun azcik pvp sonra patch dungeon yapiyorsun ardindan patch gelene kadar pvp.....

Yukarda su classa noldu bu classa noldu demissin,hic bir sey yok.Pala gibi bir class aoe heal atar oldu(aklima bu geldi sadece).Yakinda da artik, druidde shield acar (belki acmistirda takip etmiyorum!
Sosyal ağlarda paylaş

Classlar açısından: unique abilityler yerine oyunu genel bir dengeye oturtmaya çalışıyorlar, bir bir OP olanlar nerfleniyor. pvp dengeleyelim derken pveyi bozuyorlar, pve dengeleyelim derken pvp bozuyorlar, forumlarda qq eksik olmuyor.

Raid, (rated)bg, arena açısından: pek fark yok, aynı şeyler hep. ateşte durma, orda durma, burda durma, düşük iqlularla uğraş vs

questler ve leveling bakımından: yeni eklenen bir kaç quest gerçekten çok iyi düşünülmüş, eğlenceli, ama tatmin edici değil. leveling eskiye nazaran çok kolay, dungeon finder sağolsun artık insanlar nerdeyse quest bile yapmıyorlar.

sosyal açıdan: fail.

sorduğun sorulara gelince:
1- hangisini en iyi oynatıyorsan onunla oyna, pek farkları yok ama dps olacağım ve en çok dps ben yapacağım hurrdurr diyorsan shaman, mage ve warrior iyi.
2-elitistjerks tarzı siteler var bunun için, bi zahmet bakıver.
3-para kazanmak için bir çok yöntem var, genellikle sabır gerektiriyor. kendine uyanı bulursun.
Sosyal ağlarda paylaş

Sacros said:

Classlar açısından: unique abilityler yerine oyunu genel bir dengeye oturtmaya çalışıyorlar, bir bir OP olanlar nerfleniyor. pvp dengeleyelim derken pveyi bozuyorlar, pve dengeleyelim derken pvp bozuyorlar, forumlarda qq eksik olmuyor.

Raid, (rated)bg, arena açısından: pek fark yok, aynı şeyler hep. ateşte durma, orda durma, burda durma, düşük iqlularla uğraş vs

questler ve leveling bakımından: yeni eklenen bir kaç quest gerçekten çok iyi düşünülmüş, eğlenceli, ama tatmin edici değil. leveling eskiye nazaran çok kolay, dungeon finder sağolsun artık insanlar nerdeyse quest bile yapmıyorlar.

sosyal açıdan: fail.

sorduğun sorulara gelince:
1- hangisini en iyi oynatıyorsan onunla oyna, pek farkları yok ama dps olacağım ve en çok dps ben yapacağım hurrdurr diyorsan shaman, mage ve warrior iyi.
2-elitistjerks tarzı siteler var bunun için, bi zahmet bakıver.
3-para kazanmak için bir çok yöntem var, genellikle sabır gerektiriyor. kendine uyanı bulursun.

hali hazırda 1 lvl orc 60 shaman, 1 lvl 60 orc dk ve 1 lvl 73 blood elf paladin var. bir de lvl 70 human mage var ama onu horde yapıp, sever değişirmek maliyetli olacağından (50-60 euro civarı tutuyor).

yani seçeneklerim malesef yukarıda saydığım 3 karakter ile sınırlı, sıfırdan kasmaya kalksam aylar sürer herhalde ne olursa olsun. hiçbirini birbirinden daha iyi oynamıyorum yıllardır kapalı kaldı account zaten. o yüzden bir karar veremedim pve ve pvp bakımından hangisi daha zevkli olur diye.

gördüğüm kadarıyla oyunun level 80 öncesi yerleri ve instanceları nerf yemiş vaziyette. o yüzden instancelar vs. çok sorun olmuyor, dolayısıyla oynadığım karakter ileride ne kadar zorlanır göremiyorum.

para kazanmak mutlaka birçok yöntem vardır ama oyunu yıllardır oynamadım, burning crusade in ortasında bıraktım oyunu yeni açtım. oynama süresi kısıtlı olan biri olarak aklıma gelen tek şey maden çıkarıp satmak.

eskiden kasmış olup 320 de kalmış olan bir BS skill var. az oynama süresi ve kısıtlı bütçe ile BS kasmaya devam et der misiniz? yoksa salla BS falan onun yerine skinning veya herbalism mi al dersiniz?

şunu da ekleyeyim, accountu sadece çok eskiden beri tanıdığım arkadaşlar ile sadece birlikte 1-2 instance yapıp keyif almak için açtım. aman end game göreyim, aman bilmemnenin kılıcını alayım derdim yok, yanlız şu drakelerden bir tane istiyorum :D
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

abi başka bişeyler oynayın, hani ben oyunu harddiskten sildim burnring crusadeden beri ilk kez, o derece bayık yani

ama forumlara girmeliyim neden sildiğimi ve silinmesi gerektiğini anlatmalıyım bunu yapmalıyım !!! oynamıyorum ama niye oynamam gerektiğine inanmak istiyorum oynamayın laaaaan. öhmm p.s.: ben oynuyorum mutluyum sıkıntı yok beğenmiyosan oynama tabi ama bitaraflarını yırtma ^^
Sosyal ağlarda paylaş

akinci said:

15 May 2011, 01:03
6 sene sonunda, bende bıraktım. Geçmiş olsun "">
"|Joker|
15 May 2011, 01:03
6 sene sonunda, bende bıraktım. Geçmiş olsun " said:

20 gün dayandin helal ahah

la olm sen gidip bebenle ilgilensene, hanım kızıyor diye oyuna giremediğin günleri unutmadık, artislenme şimdi, açtırma kutuyu söyletme kötüyü :D. Yavaş yavaş bırakıcaz işte. SW:ToR gelsin 2 dakka durmam.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...