Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Müslüman olan Avustralyalı

Napolyonn

Öne çıkan mesajlar

Napolyonn said:

kaldı ki türkiyede hiçbir siyasi parti inanç üstünden siyaset yapmıyor bu bir takım grupların siyasi rant elde etmek için halka verdikleri boş bi kuruntu.

the what?

daha recep tayyip erdoğan kasetlerle ilgili yeni "%90ı müslüman olan bir ülkede böyle ahlaksızlıklar kişinin özeline girmez" gibi bir cümle kurdu hahah

şaka gibi
Sosyal ağlarda paylaş

vaniLLe said:

suphanallah'i loopa sarmis masallah.

önyargilarini yikmasi hos tabi, ama bunu bak elin gavuru mütlüman oluyo diye paylasmak cok abez gelio bana.

bana da kendi insanımızın kendi değerlerimize ne kadar ön yargılı olabileceğini gösteriyor şu konudaki cevaplardan sonra da.

Ama akila'nın dediği gibi de herkesin dini kendini, bacağından asılır kendisi vs.
Sosyal ağlarda paylaş

yok yere önyargi yapmiyoruz sonucta, onu da düsünmek lazim.
ki bu bazilarini sogutma, aforoz olma* derecesine kadar götürüyor.
dinini kendi icinde adam gibi yasayana lafim yok. ne güzel takiliolar iste hosgörüyle biseyleri diretmeye calismadan.

kaldi ki önyargi nedir ki bu konuda? dinsizsen ne olacak, her türk müslüman mi sanki.

bacagindan asilmak derken, cehennemde mi yanacagiz ? =P
Sosyal ağlarda paylaş

Yok ben Müslümanlara karşı bu forumdaki hor davranmadan bahsetmiştim. Ne olursa olsun önyargının haklı bir gerekçesi olamaz, kendine ve etrafındakilere tedbir almakla önyargı arasında bir nüans var. Bu çok önemli bişi. Bu ayrımı iyi ayırabilmek lazım.

İnsanları tartmak, ölçmek ve onlara karşı ölçülü davranabilmek; görüşü, inancı ne olursa olsun fikrini benimsememene karşı sebep-sonuç dairesinde hükmedebilmek aslında zaten önyargıdan ziyade biraz olgunluk ve insan olmaya giriyor. Bu bir hayat tarzıdır yani çok önemli bişi. Yok günümüzde çoğu insanda da.
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

liberal seni pek etkilememiş duruyo bu söylediklerin neden isyan edioosun ki?

etkiliyo aslında biraz .Genel olarak zeki insanlar ergenlik döneminde uyanmaya başlıyorlar.Tabi çocukluktan itibaren yoğun bir baskı olursa zor.

Not: bu cümlemden "müslüman arkadaşlar düşük zekalıdır" gibi bir anlam çıkartmayınız
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...