Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Müslüman olan Avustralyalı

Napolyonn

Öne çıkan mesajlar

vaniLLe said:

hayir bi de isaret istedim allahtan, gelmedi sonra kitaba kaldigim yerden devam etcektim ki aman allahim ''isaret aramayin yarattiklarima bakin, denize bakin bidi bidi'' yazisini gördüm, ve mütlüman olmaya karar verdim kismi komikti.

o nerden baktığına göre değişiyo. bana görede yüz binlerce olasılığın gerçekleşip çok akıllı canlılar haline geldiğimize inanılması komik.
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

vaniLLe said:

hayir bi de isaret istedim allahtan, gelmedi sonra kitaba kaldigim yerden devam etcektim ki aman allahim ''isaret aramayin yarattiklarima bakin, denize bakin bidi bidi'' yazisini gördüm, ve mütlüman olmaya karar verdim kismi komikti.

o nerden baktığına göre değişiyo. bana görede yüz binlerce olasılığın gerçekleşip çok akıllı canlılar haline geldiğimize inanılması komik.

factlere inanılmaz zaten 2+2nin sonucuna inanıyor musun sen yoksa biliyor musun? nese abi bi hata cevap vereyim dedm vazgeçiyorum sene 2011 gece 3 kendimi evrimi inanılcak bişi zanneden akpfanboilarla yoramam
Sosyal ağlarda paylaş

stimpak said:

müslümanım diyenlerin müslüman olma sebebi doğdukları çevrede baskın dinin islam olması sadece.

Hep buna takılmışımdır ben. Ülkenin %99'u müslüman ama biri de çıkıp demiyor ki "ulan tamam müslümanız da niye müslümanız?".

İtalyada doğan hristiyan, Suudi Arabistanda doğan müslüman, Hindistanda doğan hindu oluyor. Öyle saçmalık mı olur.

18 yaşına kadar cocuğun beyinini yıka. çocuk doğar doğmaz nazar değmesinler, büyüdükce allah korusunlar, geliştikce allah nazardan saklasınlar falan. Ramazanlar, camiler, kitaplar falan. 18 yaşında salıver adamı sonra "müslümanız, biz öyle yaratıldık".

Hadi ordan.
Sosyal ağlarda paylaş

Dinciler "müslümanlık" denen düşünceyi kullanarak ülke yönetiyorlar, benyin yıkıyorlar. Doğal olarak bundan her türlü etkileniyorum ben.

Müslümanlık güzel, ama insanın kendi içindeyken güzel. Ota boka alet etmeye başlayınca o düşüncenin üyesi olmayanlarını rahatsız ediyorsun.

Liberalizm, törelarns, özgürlükler. Senin islami özgürlüğün benim özgürlüğümü rahatsız etmediği yere kadardır.

edit: hay typo kadar daş tüşsün.
Sosyal ağlarda paylaş

juanito said:

Sotto said:

Genel olarak şu Müslümanlığa geçen şu, Müslümanlığı seçen eskimo, İslamı seçen Avustralyalı, yok Cat Stevens vs tam bir aşağılık kompleksi bence...Böyle lanse edilmesi vay efendim adam doğruyu bulmuşta, oymuşta buymuş...Ben hiç bir Hristiyanın şu şu Hristiyan oldu diye övündüğünü, veya bir Buddhist'in şu adam Budist oldu diye övündüğünü duymadım hayatımda....

büyük yalan bu da.

Cat Stevens gibi bir örnek verebilir misin bana...Mesela hristiyan çocukların veya budist çocukların bile bildikleri ve övündükleri, a bak şu da Hristiyan, Budist olmuş dedikleri...
Zaten Budizm'in prensiplerine ters ki baştan, eğer varsa öyle bir örnek o zaman dini egosal hale getirmişlerdir, zaten sorun da oradan başlıyor...
Benim verdiğim örnek gayet net, bir müslüman hristian olursa tukaka, bir hristiyan müslüman olunca işte doğru yolu buldu! oluyor, yanlış da buradan çıkıyor...
Sosyal ağlarda paylaş

müslümanlık düşünce değil zaten bir inanış ayrıca ailelerin kendi kültürlerini çocuklarına yansıtmalarına yanlış demişsin bende bunun seni pek etkilemediğimi söyleyince başka bir konu açtın. kaldı ki türkiyede hiçbir siyasi parti inanç üstünden siyaset yapmıyor bu bir takım grupların siyasi rant elde etmek için halka verdikleri boş bi kuruntu.
Sosyal ağlarda paylaş

ateistin müslümanı müslümanın ateisti ikna etmeye kastığı topicler serisi vol üç yüz dokuz yirmi'ye hoşgeldiniz. spikerimiz rindfleischetikettierungüberwachungsaufgabengesetz an itibariyle canlı yayında. sendeyiz. son durum nedir? soros destekli allahsızlığı yayma kürsüsü'nün çalışmaları nasıl gidiyor?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...