Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

devlet bahceli 36 etnik unsur

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

dattebayo said:

juanito said:

hocam bir google yapsaydınız. bilim insanısınız nihayetinde:

http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye'de_ya%C5%9Fayan_etnik_gruplar

tc vatandaşı diye kimlik kategorisi varmış asdf

Ben yazacaktım, sen yazmışsın.

Bu Pati'de wikipedia bayağı BİLİRKİŞİ konumunda addediliyor he.
Ülen vikipedya dediğin aksini ispatlayana kadar bizim yazdığımız doğru tadında bir sanal mekan.

Türkiye'de etnik köken 36'nın çok üzerindedir, o ayrı. Yalnız otu-boku eskiden gugıllar gösterirlerdi forumlarda, burada da vikipedyalayıp gösteriyorlar anlaşılan.
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

wikipedia referansi "36'nın çok üzerindedir" gibi desteksiz kelamlardan iyidir. daha iyi belgesi olan varsa koysun ortaya?

İşim gücüm çok bu aralar ama sana listesini dökeyim haftasonu.

Sadece bu alıntılanan sayfada bile ilk göze çarpan hataları bir yazayım hazır sana bu yazıyı yazarken:

-yukarıda arkadaş yazmış zaten, tc vatandaşı diye kimlik mi olur?

-Çerkez başlığı altında Çeçenleri saymış, Çeçenler ve Çerkezler birbirleri ile akraba olduklarını ya da birinin diğerinin kolu olduğunu kesinlikle kabul etmezler. Vikipedya'ya bunu yazan adamın görüşü-bilgisi-kültürünü ifade ediyor yazılanlar.

Zaten vikipedya'dan yapılan alıntılara şüpheyle yaklaşmamın sebebi tam da senin bana söylediğin neden. Yani ha Çetin Taş girmiş kafasına göre sallamış, ha Vikipedya'yı açıp bakmışsın.

Bildiğin ansiklopedik bilgi yok çünkü ansiklopedi ciddiyeti yok.
Sosyal ağlarda paylaş

adamlar oraya ankette verilen cevaplari yazmislar. adamin biri cikip ankette "etnik kokeniniz" sorusuna "tc vatandasi" yaziyorsa ne yapsinlar? ayrica cerkes basligina cecen yazmamis kimse. kafkas kokenliler basligina cerkes ve cecen yazmis. dogru da yazmis, ikisi de kafkas kavimidir.

hepsini de gectim, adamlar o vikipedia makalesinde cok guzel referanslarini da vermisler degisik kaynaklara dayanarak. misal joshua project'teki bilgiyi duzenleyip koymus wikipedia'ya. daha n'apsin?
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

adamlar oraya ankette verilen cevaplari yazmislar. adamin biri cikip ankette "etnik kokeniniz" sorusuna "tc vatandasi" yaziyorsa ne yapsinlar? ayrica cerkes basligina cecen yazmamis kimse. kafkas kokenliler basligina cerkes ve cecen yazmis. dogru da yazmis, ikisi de kafkas kavimidir.

hepsini de gectim, adamlar o vikipedia makalesinde cok guzel referanslarini da vermisler degisik kaynaklara dayanarak. misal joshua project'teki bilgiyi duzenleyip koymus wikipedia'ya. daha n'apsin?

Kardeşim, hiç de sevmem böyle karşılıklı atışma şeklinde bir tartışmayı ama göz göre göre yalancı muamelesi yapıyorsun bana. Verilen vikipedya adresine gir, bir daha dikkatlice bak.Aynen şu alıntıladığım şekilde Çerkez iki nokta üst üste dedikten sonra devam ediyor bir takım Kafkas kavimlerini saymaya ve Çeçenler'de bu sıralamada yer alıyor.

"Çerkez: Abhaz (Kavimleri: Aşıwua, Aşkarıwua, Apsuwa) , Adige (Kavimleri: K'emguy,Yegerukay, Abadzeh, Şapsığ,Hak'uç, Hatukay, Natuhay, Kabardey, Besleney, Mahoş,Mamhığ, Bejduğ, Jane), Ubıh, Dağıstanlı (Kavimleri Avar, Lezgi, Dargi, Lak), Çeçen, İnguş, Oset"

Ben bu vikipedya'nın ne kadar REFERANS olup olamayacağı konusunda daha fazla bir şey söylemeyeceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...