Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

çorap + sandalet

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

Of yine aklıma geldi .. Üniversite 1'in yazında interrail yapıyoruz. Eiffel Kulesi'nin önünde sıradayız 4 arkadaş. Biraz önümüzde bi tane hatun parmak arası terlik + beyaz çorap kombosu yapmış. Bizim arkadaş da bağıra bağıra "abi bi tek yurdumun insanları yapmıyomuş bunu parmak arası terlik ve çorap puhauha" dedi. Bizim daha tepki vermemize kalmadan hatun dönüp "Ayağım yara ondan giydim dedi" ağlak bi ses tonuyla.. O an arkadaş magmaya doğru yol alırken biz de anıra anıra gülmemek için zor tuttuyduk kendimizi .. Bu da böyle bi anı işte asdfasf
Sosyal ağlarda paylaş

dEaThMooN said:

.. Üniversite 1'in yazında interrail yapıyoruz. Eiffel Kulesi'nin önünde sıradayız 4 arkadaş. Biraz önümüzde bi tane hatun parmak arası terlik + beyaz çorap kombosu yapmış. Bizim arkadaş da bağıra bağıra "abi bi tek yurdumun insanları yapmıyomuş bunu parmak arası terlik ve çorap puhauha" dedi. Bizim daha tepki vermemize kalmadan hatun dönüp "Ayağım yara ondan giydim dedi" ağlak bi ses tonuyla.. O an arkadaş magmaya doğru yol alırken biz de anıra anıra gülmemek için zor tuttuyduk kendimizi .. Bu da böyle bi anı işte asdfasf

Bak bu anlattığına benzer çok olay geldi başıma. İkisini paylaşayım...

Şu dünya futbol şampiyonasında yarı finale kaldığımız gün. Önce Paris meydanında Senegal-Türkiye maçını kurulan dev ekrandan izledik, İlhan Mansız'ın golüyle meydanı salladık, Şanzölize'ye yürüdük, defalarca İstiklal Marşı'nı söyledik. Sonra arkadaşla Eyfel Kulesi'ne çıktık. Üzerimizde Türk Milli Takım formaları olduğu için başka milletlerden insanlar bizi tebrik ediyordu çıkarken ve inerken. Yunanlı bir grupta bizi tebrik etti. Ben de güya jest yapacağım diye daha önce ki Yunanistan seyahatlerimde öğrendiğim Yunanca cümlelerle rica ederim demek istemiştim. Yahu ben cevap verdim, anında bu Yunanlıların yüzü değişti, bana kötü kötü baktılar ve söylene söylene aşağıya indiler. Ulan ne dedim derken, bir baktım meğer heriflere ana avrat küfretmişim...

Bir tane daha var. Bu Paris'ten Kolombiya'ya geçtik. Uçak biletimizin saati 3.lük,4. lük maçına denk geldiği için patronun oğlu ile biletleri değişmeye Meksika Havayolları'nın acentasının bulunduğu yüksek binaya gittik. Asansörden inerken ben daha çıkamadan kısa boylu ama acaip iri bir adam bodoslama asansöre daldı ve bana çarptığı gibi beni savurdu. Diz kapağımı şiddetle asansörün kenarına çarptım. Can acısıyla "yavaş lan ayı!" dedim. Asansörden çıkmıştım ve hala dizimi ovalıyordum. Derken arkadan kalın bir ses, "biraz ayıp olmuyor mu arkadaşım?"
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu dünya bir acaip...

Bir taraftan karılar erkek gibi giyinmeye başladı.
Erkekleri de kadın gibi giydirmeye çalışıyorlar.

Öbür taraftan da altta tanga-string, kuaförde şekilli ağda(ap ayrı bir tartışma konusu) yaptıran uzun pardesülü-türbanlı ama ille de VAKKO veya Pierre Cardin marka türbanlı hatun kişiler...

Lan ne oluyor?!
Sosyal ağlarda paylaş

isteyen istedigini giyer, bugun en feminen seylerden biri olan topuklu ayakkabinin bile cikisi suvariler ata daha rahat binsin diye, modayi yayan gunes krali lui filan

ama bi bok moda oldu diye heryeri onla doldurmak benim tercihlerime saygisizlik oluyor, tarihte pek cok kez gordugumuz moda denen sacma sey erkege ters, ozelliklede trendlerde olan sert degisimlerden daha rasyonel dusunebilen erkekler cok daha kotu etkileniyor

adamlar bir yuzyil zorla mus corap ile firfirli gomlekler giydirdiler yetmedi slip mayo denen igrenc seye senelerce mahkum ettiler

korkum oki 2-3 seneye normal sandalet birakmicaklar piyasada, igrenc otesi parmak arasi terliklere mahkum edicekler milleti
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bana niye sorsunlar canım?

Ben normal ve anormal konusunda net çizgileri olan bir kuşaktanım. "Ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol" deyişini şiar edinmiş adamlardı bizim abilerimiz, öğretmenlerimiz, fikir verenlerimiz...

Bu nedenle olan bitene bu şekilde tepki göstermemi garipsemeniz, hatta kınamanız doğal.

Ayrıca ben orada o ablaların giydiği tanga veya slipten dolayı şaşkın değilim ya da kınamıyorum. Ama benim orada vurgulamak istediğim "baş örtüsü, türban" diye 25 senedir her türlü dini istismarı yapanlara arkadan baktığımızda, tanga ve slip giydiklerini anlayabilmek bana ister istemez "yuhhh" dedirtiyor...
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

ama bi bok moda oldu diye heryeri onla doldurmak benim tercihlerime saygisizlik oluyor, tarihte pek cok kez gordugumuz moda denen sacma sey erkege ters, ozelliklede trendlerde olan sert degisimlerden daha rasyonel dusunebilen erkekler cok daha kotu etkileniyor

Abi şuna nasıl katılıyorum anlatamam. Yazının tamamına katılıyorum da buna ayrı bi katıldım.

Apaçi gençlik bişeye sarar, en iyisinden en kötüsüne tüm mağazalar ağzına kadar onu doldurur. İyi mağazada pahalısı, kötü mağazada ucuzu vardır ama hep aynı çeşit.

Tshirt almak istersin, göbeğe kadar açık yakası olan abuk subuk modeller. Gömlek alacaksın, saçma sapan desenler. Ayakkabı desen ona keza.

Yahu ben giymek istemiyorum. Tshirt de giyeceksem insan gibisini giyicem, ayakkabı da alacaksam normal bişey alıcam. Allahın laleleri tek çeşit sokakta yürüyecek diye ben neden sıkıntı çekiyorum ki?

Bide şu moda akımı bokunun kızlara yansıması çok daha beter. Sinek gözü misali koca kca gözlükler bi moda oldu, 5 yıldır aynen devam herhalde. Yaz geldi şimdi, hemen çıkarlar sokağa. Üreme alanları da iktisadi ve idari bilimler fakültesi -kız nüfusu fazla olduğu için kaynak orası gibi oluyor-. Oluk oluk sinek gözlü kız akıyor yemin ediyorum. Mor floresan koysan hepsi yapışacak, o derece.

2 yıldır etek/tunik + tayt modası var. Yakışanı da yakışmayanı da altına taytı üstüne elbiseyi çekip sokağa atlıyor. Şöyle bi bak, renkler farklı desenler aynı, tek tip kız popülasyonu. Hayır bunları kim gaza getiriyor bilmiyorum ama işinde başarılı bi insan ki, bu kadar büyük kitleleri tek bi model altına sokabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır kaynakçı olmak isterlerse makine mühendisliği bölümü öğrencileri olarak seve seve kabul ederiz. Gazaltı, tozaltı, oksiasetilen, örtülü elektrod, her türlü ders verilir sdgsfgsdfs

Ama kaynak gibi ba amaçları da yok ki..

Hem kaynakçı dediğin bunu giyer, swat gibi olur;

http://www.basaraniselbiseleri.com/gozveyuzkoruma/kaynak_bas_maskesi_buyuk.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

geçen sene ayakkabı almaya çıktım. cebimde eşşek kadar para var. gezdim gezdim gezdim. sonunda üç çizgili adidasa kaldım yine. 160tl bayıldım.

yani en normali en rahatı diye mecburen yine dönüp dolaşıp aynısından milyon tane olan bir ayakkabı/ayakkabı markası almak zorunda kalıyorsak. bu işte hakikaten bir iş var.
Sosyal ağlarda paylaş

yani hiç yok demiyorum tabiki güzel olan şeyler oluyor ama ona almak istediğinde ihtiyacın olduğunda denk gelemiyorsun ya o çok pis deli ediyor adamı.

dükkan diye dükkan koyuyorlar. 50 tanesini toplasan bir tane dükkan açmam ben.

niye yeni mesaj attım bilmiyorum ama sanırım bilinçaltım hararetli konuşurken başka tarafa bakıp nefes aldıktan sonra konuşmaya devam etme etkisi olsun istedi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...