Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

FREE Signups for World of Warcraft Stress Test Beta Now Open!

axedice

Öne çıkan mesajlar

yukarda warlock da pet class demişsiniz, ama aynı olmuyor işte en önemlisi petlerinizde Growl denen bir şey var eğer mob size dalıyosa otomatik petiniz growl yapıyor ve aggro yu alıyor..

Ayrıca lvl 20+ da chainmail zırh giymeye baslıyorsunuzki bu light ve cloth giyen class larla aranızdaki en büyük farkı yaratıyor.

Bunun dışında hunter ın ability ve spell leri bence solo kasmak için bire bir..[signature][hline]Why do the bad so ruin the GOOD? is there a man who takes me upon the stars?.. or am i alone till the end? life is bitch .. time to DIE..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BlackRose, 09 Eylül 2004 12:22 tarihinde demiş ki:
ne kadar mb'lık bir host lazım?
benim baya bir alanım var, hızlı da

2 video yaptım şu ana kadar bunnarın high ve low quality diye iki seçenekleri var.

WoW_video1_low_quality ==> 39.8 mb (Gnome mage ve trade skiller karışık)
WoW_video1_high_quality ==> 156 mb

WoW_video2_low_quality ==> 29.4 mb (Elf Hunter Darkshore daki savaş)
WoW_video2_high_quality ==> 115 mb[signature][hline]WOW Stress Test Screenshot Albümü
http://photobucket.com/albums/v434/OmeNTR
Sosyal ağlarda paylaş

ama yapmayin ya, bu kotu bi sey.. yani betanin uzamasi demek, oyunun cikis tarihini geriye atmak demek... ha tabi bu surede daha cok bilgi edinme sansiniz var, o bakimdan da haklisiniz ama hani oyunun asli ciksa da herkes bi seyler gorse... ;)

warlock, diger oyunlardakilerle karsilastirildiginda daha cok buyuyle ilgili.. aslinda druid, diger oyunlardaki warlock modunda... tam olarak oole degil ama kismen..
Sosyal ağlarda paylaş

şu an beta oyuncuları mining'de herkesin madenleri hücum etmesinden dolayı kaynaklanan kalabalıktan yakınıyor. stress testin durumunu bilemiyorum.

ama oyunun başlamasıyla herkes mining'e hücum ederse hakkaten maden beklemek işkence olabilir. özellike mithril falan kısıtlıymış ve ilerlemek isteyen herkese gerektiği için çok uzun süre beklemek gerekiyormuş.

bu yüzden en rahat gelişen ve en iyi para yapan trade skill'i skinning diyorlar, nedir bu konuda düşünceleriniz?

ilk karakterimi warrior/smith yapcaktım, ama belki bu durumdan dolayı leatherworker bi rogue ile başlayabilirim. ya da priest açarım. en çok seçilen trade dalına gitmek istemiyorum açıkcası.[signature][hline]"Ben bir şeyi iki kere demeeeeem, iki kere demeeeeem." Sezai Gündoğdu
Sosyal ağlarda paylaş

2 videoyu da her iki kalitede atabilecek yerim var ama sorun onları bana nasıl vereceğin :)
ftp'yi paylaşıma açma işini de bilmiyorum ben

bu arada bugün birkaç şey duydum, hem paylaşmak hem sormak istiyorum;

1- skill point dediklerine göre 450 XP'de bir geliyor, yani her 450 XP'ye bir sp geliyor ona göre her levelda yaklaşık kaç sp alabileceğinizi hesaplayabiliyorsunuz(muş)

2- bütün tradeskiller 13.5k skill point istiyomuş :p

ve soru: ben oyun içinde bunları konuşan insanlara sordum level 60 olana kadar 13.5k sp alınabiliyo mu peki diye, alınmasa da 60'tan sonra da xp alıyosun dediler, yani xp alındığına göre 60'a kadar bu kadar skill point toplanamasa da yine sp gelmeye devam ettiği için sorun yok, ancak bir de şunu söylediler human ırkı diğerlerine göre 2 kat sp alıyormuş, yani mesela tauren 450'de 1 alırken human 2 alıyormuş bu doğru mudur? bilgisi olan var mıdır?[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

humanların racial bonus u daha çok sp olması lazım evet. 2 kat mıymış o :)

ben lvl 21 im ve 25200xp gerekiyor 22 olmak için, (her seferinde 0 to xx rakam olduğu için) demekki;

yani hmm 56x2= 112sp eder benim sadece bu 21 den 22 ye geçene kadar kazanacağım puanlar.

bakıyoruz ben 30 puan 2 handed a vermişim + 3 adet tradeskill var 60, 60, 5 (bu 55 de olabilir fishing 75 diyor, kaçıncı seviye bu 2. mi 1. mi? bulamadım şimdi.) puanda onlara gitti sanırım. şu an elimde 92 puan var. hesaplayabilen var mı? :)

edit: bi önceki lvl olan 20-21 de olan xp 23400, yani 52x2 =104sp ediyor.

[Bu mesaj Norak tarafından 09 Eylül 2004 23:43 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız o hesap tam tutmaz çünkü bi ton quest yapıyosun ve questlerden gelen XP ile SP alamıyosun, ikisini ayırmak da çok zor[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

evet işte ne sürekli quest yapmak mantıklı ne de sürekli xp farm, çünkü XP için queste ihtiyaç var, SP için de XP'ye
yani

Quest=XP
XP=SP ---> Quest=SP değil ama :p[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

Baya bi değiştiriyorlar bütün sistemi. Survivalın çıkması iyi olmuş, bi işe yaramıyordu zaten. Yanlız splerin oyundan çıkmasıyla class skill dışındaki skilllerde parayla öğrenilecek herhalde.
US betacılar iyi olmuş diyorlar, biraz grindingle yüksek lvl karakterler 7 skill de artisan olabiliyorlarmış.
Oyun dinamiğinde fazla birşey değiştireceğini sanmıyorum. Zaten bs yada engineering alan birinin mining, enchanct yada alchemy alan birinin de herbalism almaması diye birşey yoktu. Bunlardan üçünü birden alamayacak kimse, daha dengeli olmuş.[signature][hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

ya da player housing geldiğinde (!!!!) herkes acountundaki diğer 7 slotu da (!!!!) başka başka karakterlerle doldurup (!!!!) herşeyi tek acountla yapacak, birden aklıma bütün tradeskilleri gmlediğim UO geldi ;)[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

lam o kadarda hesap yaptık yukarda lol

2 tradeskill hmm zaten 2 tane vardı bende :p

2.ndary skills de pek gerekli değil zaten.

yanlız şimdi sp gittiğine göre silah skillerini de trainerlardan öğrenicez sanırım? daha iyi olmuş gibi sankim.

bu arada ilerde talentlerle ilgili değişikliklerde olabilir, şu an 59 puana 3 talent tree var, ama daha açılmamış 2 talent tree var, resistance ve slayer talents de olacak oyunda.

[Bu mesaj Norak tarafından 10 Eylül 2004 09:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben olayı anlamadım beyler ya şimdi thootbot un sitesinde skilleri 2 gruba ayrımış bi tarafta mining skinning herbalism ve fishing var gerisi de diger grupta biz hangisinden en fazla 2 tane secebiliyoruz kalabalık olandan mı yoksa bu dortluden eger kalabalık gruptan yani engineering falandan 2 tane secebiliyosak hangileri avantajlıdır sizce cunku bu cesit skilleri olan ilk oyunum olcak ve cok bilgim yok hangisi ne ise yarar (yani amaclarini anladim ama getirisini bilmiyorum)
yani kisa yoldan zengin hangi skille olunur warlock un isine hangi skiller yarar :D
Sosyal ağlarda paylaş

bir soru bir tavsiye;

soru: şu alttaki resimde armor değerinin yanında parantez içinde yazan % nedir? giydiğim armor parçalarının yıpranmasından dolayı düşen korumasını mı ifade eder?

tavsiye: aşağıdaki iki resimde de görüleceği üzere talent kısmında fury başlığı altında peşpeşe alınabilen iki özelliği denedim gayet başarılı buldum

birinci resimdeki cruelty özelliği her talent puanına karşılık %1 kritik vuruş şansını arttırıyor, 5 level sonra maksimuma yani %5'e ulaşıyor ve az görünse bile gayet güzel kritik vuruşlar yapmanızı sağlıyor

hemen peşinden gelen flurry özelliği ise her talent puanı başına (max 5) saldırı hızınızı %10 arttırıyor ve belli bir süre (SS'deki bir sonraki 3 vuruş için demiş mesela) bu hızda saldırı yapıyosunuz, bu özelliğin çalışması için başarılı bir kritik vuruş yapmanız gerekiyor, başarılı olursanız bu özellik devreye giriyor

iki talent birleşince gayet etkili bir şey oluyor, bu sayede 2 level üzerinizdeki moblarda zorlanırken artık başa baş alabiliyorsunuz, gurupça avlanırken de çok faydalı olabiliyor[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche

Sosyal ağlarda paylaş

ne güzel talentleriniz var, ben talents master a gidince babayı alırsın diyor =/

Hunter yeni class olduğu için hala talentları eklenmemiş..[signature][hline]Why do the bad so ruin the GOOD? is there a man who takes me upon the stars?.. or am i alone till the end? life is bitch .. time to DIE..
Sosyal ağlarda paylaş

onu ben de merak ediyorum ama şöyle diyim bu ikisi ile 3-4 vuruştan biri kritik oluyo, haliyle de saldırı hızı nerdeyse sürekli %30 daha hızlı oluyo, tabi benim gibi çift elle kullanılan bir silah tutuyosanız o hızlanmanın kulu kölesi oluyosunuz :)[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

tabi o da iyi olurdu
zaten olay ya hızlı bi şekilde indirmek ya da dmg çıktısı az ise en uzun süre karşısında durabilmek, stun edince de aynı kapıya çıkıyor :)

kalima sen biliyosundur şu yukarıda sorduğum % işini, gerçekten zırhların yıpranması mıdır? öyleyse nası tamir edilir ki bunlar? şimdi bişe farketmeyecek ama oyun çıktığında biliyor olsak iyi olur :)[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

zırhlar yıpranmıyor ki? o %90 giydiğin bişiyle alakalı tahminen herşeyi çıkarıp giy hangisi etkiliyor ise gözükür zaten.

ben flurry almadım ama cruelty var full, zaten arms bölümünde de %5 axe critical var :)

onun yerine arms gidiyorum daha çok ben, mortal strike rullez :) arms/fury warrior da karar kıldım, toplam 59 puanımız var bu arada. lvl 22 oldum bide :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...