Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

FREE Signups for World of Warcraft Stress Test Beta Now Open!

axedice

Öne çıkan mesajlar

bence de first aid yerine başka yollar seçilebilir
birincisi senin seçtiğin yol mesela
bi de herbalism+alchemy ile potion yapma imkanı var ki onun eksisi iki ayrı tradeskill seçmek zorunda kalman, artısı ise healing potion en hızlı healing yöntemi nerdeyse, bi de combatta da kullanabildiğin için can kurtaran gibi yani

ama cooldown olayı olduğu için yemekle heal olmak yine ağır basıyor buna, tabi en büyük artısı combatta kullanman olduğu için ben olsam herbalism+alchemy seçerim oyun çıktığında, hem satış da iyi olur, bi ton başka potion da yapılabiliyor[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche

[Bu mesaj BlackRose tarafından 08 Eylül 2004 12:12 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

http://gameloaded.co.uk/index.php?menuID=0&submenuID=&mainpage_url=details.php&code=1138

http://www.gamestop.com/product.asp?product%5Fid=B644859A[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

aynen öyle
amerikadaki (gamestop) 49.99 $, kargosu 30 dolara falan geliyor, diğeri (gameloaded) ingilterede ve 27.99 £, onun da kargosu 1 £

her türlü ingiltereden çok daha ucuza geliyor ama amerika çıkışı ile avrupa çıkışı arasında uzun bir süre olursa amerikadakine mecbur kalacaz artık[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

aslında kargo ödemek zorunda değiliz
oradan aldırıp sadece key ile halletmek mümkün olabilir

bu arada belli olmaz yine de birlikte çıkabilir avrupa ve amerikada da, çünkü öyle olmasa sitelerdeki pre-order zamanlarında da fark olurdu, şu anda hemen hemen birbirine yakın tarihler verilmiş[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada Thottbot baya iyi bir site, questlerden NPC'lere kadar bi çok bilgi mevcut ve sitenin download kısmında yer alan Cosmos baya iyi bir eklenti oluyor

çok kullanışlı şeyler getiriyor, hatta wow içinde küçük küçük oyunlar bile oynayabiliyosunuz :)[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

meslekler, yan yetenekler açısından wow gayet güzel
tradeskill konusunda swg'dekilerden sonra o oyunlar arasında wow da ön plana çıkıyor, diğerlerinin tradeskill'leri zayıf, daocta var ama işlevini yitirmiş durumda, kimse ticaretini yapamaz olmuş, wow'da bu daha aktif olacak gibi görünüyor

wow'da solo oynamak pek mümkün değil, ya da bir yerden sonra artık içinden çıkılmaz hal alır gibi görünüyor, ama diğer oyunlarda bu yönden daha iyi bir sonuç var, yani wow solo oynanacak bir oyun değil

pvp yapmadım ama olsa da nasıl olacağı konusunda fikrim oluştu biraz, lineage'deki kadar acımasız bir pvp'nin binde biri olamaz wow'da, pvp istiyorsanız hala daoc oynamalısınız bu oyunlar arasında karar vermek gerekirse

çizgi film, anime gibi oyun diyebilirim, her kesime hitap ediyor, questler sınırsız gibi bişe, pek sıkmıyor, her ne kadar 10 tane hede kes 5 tane hödö derisi getir görevleri olsa da, çünkü hepsinin adam gibi hikayesi var, öyle sadece getir götür değil, kendinizi atmosfere kaptırırsanız gayet sürüklüyor questler...

şehirler, açık arazi, kapalı mekanlar hep warcraft konseptine uygun yapılmış ve rahatız etmiyor, kapıya pencereye takılıp kalmıyorsunuz, çok saçma obje bugları yok

üzerinizde çok çok iyi item olması ya da olmaması arasında bazı oyunlardaki gibi dağlar kadar fark yok gibi, tabi yine farkediyor ama ezik bir ekipman ile de gayet güzel hayatta kalınıyor

ben bir süre oynamayı düşünüyorum, şu anda bu oyunlardan wow dışında birini daha oynamak istesem daoc oynardım, lineage'in L'sini telafuz etmezdim, swg'yi de belki en son düşünürdüm[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

haa bir de EQ var, EQ kesinlikle oynamam, dipsiz kuyuya atsalar belki silah zoruyla L2 oynarım da EQ oynamam, ama EQ2 başka, EQ2 wow'dan sonra ikinci olarak denemek istediğim oyunlardan, yeni çıkanlar arasında...

EQ'daki quest bolluğundan falan bahsedilir hep, wow o konudaki birinciliği EQ'in elinden alacak bu gidişle :)

[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche

[Bu mesaj BlackRose tarafından 08 Eylül 2004 23:59 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Blackrose 'un yazdıklarının çoğuna katılıyorum.

EQ, SWG ve Lineage2 yi aktif olarak uzun süre oynadım ve bana göre benzer yönlerini sayayım.

Tradeskill sistemi neredeyse EQ ile aynı EQ dan eksiği recipe olmadan yeni bir item yaparak bu item in recipe sini oluşturmak yok.

Tradeskill ler sayesinde yapılan itemlar genelde drop itemlardan ve vendorda satılanlardan iyi oluyor bu da SWG ve EQ daki item piyasasını tamamen playerların eline bırakmış oluyorlar.

Trade skill ya da drop la elde ettiğiniz malzemeleri nasıl satıcağınız meçhul, EQ daki chat ekranına item linkleme wow da da var fakat EQ daki gibi bazaar zone u ya da Plane of Knowledge gibi merkezi bölgeler veya SWG deki vendor, bazaar terminal sistemi yok kısaca bağırarak şehir şehir dolaşarak satacaksınız veya alacaksınız.

PvP sistemine gelirsek şimdiye kadar 3 kez GvG yaptım grup pvp si ve ilk izlenimim SWG nin aynı olmuş dedirtiyor, özellikle pvp mode u aktif/pasif karşı tarafın (horde veya alliance) lvl ve class ının görünmesi kötü olmuş..

PvP de spellcaster sınıfları nasıl desem çok ezik olmuş, close combat ta spellcaster in fazla şansı yok gibi duruyor özellikle rogue a karşı ama spellcaster sınıflarda en iyi gördüğüm pvp sınıfı Orc Shaman gerçekten güzel karakter.

WoW dünyasının büyüklüğünü düşünürsek EQ nun yarısından az diyebilirim ama keşfetme sistemi insanları aşırı cez vediyor mesela bulunduğunuzada da heryeri dolaşmışsınız fakat ufacık bir yerkaranlık kalmış, gidip orayı map de görünür hale getirmek için uzun bir yol koşabiliyorsunuz ve bence playerların en fazla dolaşacağı oyun bu olacak =)

Para sistemi EQ ile tıpa tıp aynı hatta para kazanma hızı bile aynı..

Soulbound sistemide EQ daki No Drop item sistemine benziyor ama tek farkı equip edene kadar no drop olmaması..

Oyuna genel olarak bakıldığında class lar arası dengesizlik var bence neden derseniz EQ danda bilirsinizki raid gruplarında özellikle plane raidlerinde chain healing için 10 cleric gerekir.

Bu oyunda über yaratık olsa bile ki, yolladığım SS lerin birinde göreceğiniz Lvl ?? Beast yaratıklar 50-60 civarı lvl 15 lere vuruyor, arkanda 2 druid olsa bence yeterli gelir. Hatta raidlere gittiğimizde her full grup un içine 1 druid yerleştiriyorlar o kadar, burda demek istediğim pure healer bir sınıfın (bu priest oluyor) hiç ağırlığının olmamasıdır..

Quest sistemine gelirsek, questlerin yapılış tarzı Lineage2 deki gibi npcler bazen tek quest bazen chain quest verebiliyor ve quest i bitirdikten sonra o quest i tekrar alamıyorsunuz.
Quest sayısı olarak EQ ile yarışabilecek ama bence eçemeyecek bir oyun..

Blackrose solo oynancak oyun değil demiş ama class ına göre değişir o diye düşünüyorum.

Ben Night Elf Hunter oynuyorum bu class EQ daki beastlord ile hemen hemen aynı, EQ oynayanınız varsa bilir beastlord lar solo karakterlerdir pet tank olur ve arkadar saydırılır. Aynı bu şekilde bende solo hem hızlı exp. alıyorum hemde Leatherworking ve Skinning yaptığım için hammadde de toplamış oluyorum.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar çoğu blackrose un dediklerinle aynı olabilir.

Aklıma geldikçe eklerim yine..[signature][hline]Why do the bad so ruin the GOOD? is there a man who takes me upon the stars?.. or am i alone till the end? life is bitch .. time to DIE..
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun hakkında genel fikrime gelirse bence şu an en oynanabilir oyunlardan biri ve bende çıkınca alıcam..[signature][hline]Why do the bad so ruin the GOOD? is there a man who takes me upon the stars?.. or am i alone till the end? life is bitch .. time to DIE..
Sosyal ağlarda paylaş

Item satmak için auction houselar var. Büyük şehirlerde oluyor genelde. Itemınızı orda duracağı zamana göre ufak bi para karşılığı koyuyor bide açık arttırma için açılış fiyatı berlirliyor ve gidiyorsunuz. Yani öyle /yell le item satmak zorunda değilsiniz. Gerçi daha hızlı oluyor.

Serverlar down olduğunda herşey resetleniyor diye biliyorum. Moblar, madenler vs. Cesetler de kayboluyor. E cesedin kaybolması demek spirit healerdan reslenerek xp kaybetmek demek (-değil mi yoksa ben mi yanlış biliyorum?)

Şimdiye kadar gördüğüm en iyi solo karakter paladin. İyi bi tank, healer, gruba yarayan auraları baya güzel. Ama sıkıcı bi karakter. Warriorda hangi hareketi kullanacağınızı, zamanlamanızı iyi düşünmeniz gerekiyor. Seçenekleri fazla. Paladin ise biraz fazla sığ geldi bana. Vur vur vur holystrike vur vur heal holystrike diye gidiyorsunuz sanki. Gerçi fazla lvl atlatamadım daha paladinime, belki ilerde biraz daha değişiyordur.

Yukarda yazılanlara bende katılıyorum çoğunlukla, çok ilginç questler var. Özellikle shaman questlerinde elementlerle konuşma çok hoşuma gitti benim. Bazen rpg oynuyormuşsunuz hissi veriyor questler. Ama hiç sevmediğim bi olay da 6 tane domuz kaburgası toplamak gerekirken 36 tane domuz kesip ancak 5 tane bulabilmeniz. Şimdiye kadar buna tek istisna crossroadsdaki raptor head toplama questi, her raptordan kafa çıkıyor (ama ne hikmetse her zebradan toynak çıkmıyor..) Gerçi raptor bulmak kolay değil crossroadsda.

Oyun genel olarak çok eğlenceli, ben de ya preorder vericem ya da Amerikadaki bir tanıdığa aldırarak cdkey ini alıcam. Şu contest olayının 500 küsur kişi olacağını bilseydim uğraşırdım betaya girmek için. 16 kişinin arasına giremem, kesin benden manyak 16 kişi vardır diye düşünmüştüm. Ama benden manyak 500 kişi yoktur :)[signature][hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

solo takılmayı şu şekilde ele alıyorum ben;

tek başına hayatta kalmak ya da tek başına bir yerden başka bir yere gidebilmek değil, tek başına belli bir karakter seviyesini geçmek ve bunu yaparken de gurupça yapabildiğin şeyleri eksiksiz yapabilmek

o yüzden hangi sınıf olursa olsun (mesela elite questleri) her şeyi tek yapabilme şansı olduğunu sanmıyorum, oynamadım tabi hepsini ama adamların oyunda kurduğu sistem bunu düşündürüyor

illa ki bir yerde başkalarına ihtiyaç duyuyosunuz, diyeceksiniz ki hangi oyunda duymuyorsun :) işte wow'da hemen hemen her şey quest olduğu için daha fazla hissediyorsunuz bunu, bahsettiğim şey büyük mobları, boss mobları öldürme işi değil, quest ne gerektiriyosa o, yani questin olduğu yere bile ulaşamama durumunuz olabiliyor bazen

diyeceksiniz ki yapmayıver her questi, işte bu bi yerden sonra eldeki malzemenin kullanım oranını düşürüyor, es geçmek bi kere insanın içinde bir merak bırakıyor :) questin verdiği ödül unique gibi bişe oluyor onu almak için questi yapmak istiyorsunuz falan ^_-[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

oha bi sn beta uzamış harbiden lol pazar gününe kadarmış. ah ah satamıcam ben şu notebook u sanırım uniye dönmeden :p.

lvl 20 oldum zaten dün, güzel de bi 2handed balta buldum.

quest itemlar çok güzel bi kere :) üstünüzdekinden daha iyi olunca yapmak gerekiyor questleri hem iyi para ve exp veriyor bi anda, ben en yüksek 1750 xp aldım mesela tek bi elite questten, grupla yaptık ogre liderinin kafasını kestik.

mesela güzel bi omuzluk vardı ödül olarak, bendeki 31 armor verirken bu yeni çıkan 140 mı ne veriyordu gelde yapma şimdi questi mecburen grup toplayıp yapmak lazım :)

[Bu mesaj Norak tarafından 09 Eylül 2004 09:52 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yukarılarda birisi hunterla ilgili bi yorum yapmış tek başına en iyi takılabileceğin class demiş sanırım tame yeteneğinden kaynaklanıyo bu sölediğin ama ben anlamadım olayı warlocklar da burning legion ın alayını summon eymiyo mu yani infernal succubus falan bi azman daha vardı ama tam hatırlamıyorum ismi sanırım chaos vuruyodu hatta zırhın ne olduğuna bakmadan forumlarda da okumuş olabilirim ama basabilen yok galiba
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Hunter olayına katılmıyorum, tamam yanında savaşa katabiliceğin ekstra bi güç besliyosun ama bunun sorumluluğu çok besliceksin seviceksin hoş tutucaksın vs. vs. :). ayrıca bi combat esnasından hayvanı yolladın mob un üstüne sende arkadan range ateş ediyosun sen hayvanın verdigi exp den daha fazla damage verdin mi mob direk senin üstüne saldırıyor bu pekde iç açıcı olmuyo bazı durumlarda, çünkü hunter yakın dövüşte sınıfta kalıyor.

Bende dün Stress Betanın son günleri diye (Bu uzatma işi iyi oldu bu arada :) bi Hunter deniyim dedim ve Elf karakterimi yarattım. Neyse şu bu gezdik gördük Elf citylerini akşam oldu Bi Darkshore a uzanıyim dedim bide ne görim şehir meydanında bi kalabalık bi vahşet havada uçuşan büyüler yerdeki cesetler ilk gördüğümde bune bea dedim, Taurenler undeadler troller kimi ararsanız vardı başmışlar şehiri ufaktan tokatlıyodu bizimkileri :) bikaç dakka sonra ormanın derinliklerinden bi ses gükseldi ve Horde un arkasından dolaşıp gelen bi Alliance kalabalığı ortaya çıktı. Dwarf ından Humanına herkes vardı ortada sıkışan Horde ufak bi panikten sonra hazin sonuna kavuştu :)

Bu olay ilk combat sırarında yaşandı bundan sonra bikaç kere daha savaşlar oldu hatta ben yatarken hala bişiler oluyodu ufak çaplı. Bu ilk combat gördüğüm ilk büyük çaplı savaştı ve mükemmeldi. Ne yazıkki olayın şokunu atlatamadığım için ilk combatla ilgili screenshot alamadım ama ondan sonrakilerin ss lerini siteye upload ediyorum şu an. bunnarla ilgili videolarda var ama işte host bulamadm hala bakıcaz ona, neyse herkese bol savaşlar...[signature][hline]WOW Stress Test Screenshot Albümü
http://photobucket.com/albums/v434/OmeNTR
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...