Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kendi Demokrasimizi Kurarız !

kermit

Öne çıkan mesajlar

Bone said:

bizde izmirde kendi demokrasimizi kuralım. hem deniz manzaralı, oh.

resmen izmir savaş verir oldu yahu ,hayır yani miting falan oldugu zaman ailecek katılıyor insanlar ,anne,baba,nine,vs.. 2 mayısta belediyeleri bastı polis ertesi gün bir baktım konakta 10.000 adam toplanmış protesto ediyor:) üç beş şehir daha bu bilince sahip olsa ne akp si kalır ne bdp si.
Sosyal ağlarda paylaş

İMRALI’da çarptırıldığı ömür boyu hapis cezasını çeken PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan, "15 Haziran son tarihtir. 15 Haziran’dan sonra ya anlamlı bir müzakere dönemi başlar ya da büyük bir savaş başlar, kıyamet kopar" diye tehditte bulundu.

Kopsun dananin kuyrugu, kopsun savas, baydi artik iyice..
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız oyun sanıyorlar..

böyle bir şey olursa, istanbulda kalan "kürt" istanbulda iş yapabilecek, barınabilecek, yaşayabilecek mi sanıyorlar.

tırnak içine aldım, bu adamlar kürt kökenli, senin benim gibi yaşayan insanlar. amaaa..

bi gerginlik olursa halk bu adamların ne olduğunu bakmadan "yürü git lan kürdistana!" diyip, otobüse bindirip yolcu etmek, arkasından su gibi git diye su dökmek isteyecek. şişko nuri gibi gülerek "yürü git lan" falan diyecek belki de.

hoş değil yani.

dahası şimdi bunlar gösteri adı altında terörün daniskasını yaptığında polis bile karışmazken, sonrasında sayıca çok fazla sayıda bi angry mob gelirse ne olacak?

abi allah korusun. bildiğin felaket olur tamamı.
diğer yandan kardeşlik, barış gibi ağızlarından düşürmedikleri yalanları kenara bırakıp az daha dürüst konuşmaları bana sevimli geldi.

Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

ben diyorum abi, adamlara bi türkçe sözlük versen sorun ortadan kalkacak.

barış: Uyum, karşılıklı anlayış ve hoşgörü ile oluşturulan ortam
kardeşlik: Kardeş kadar yakın sayılan kimse, yakın dost. Birlik, beraberlik

hah. oldu şimdi..

okuyunca istediklerinin ne olduğunu, ne olmadığını anlayacaklar. talihsiz açıklamalar yapmayacaklar.

Ya bence bu olay "şirinlemek" gibi bişi oldu artık.
"Hadi kardeşler demokrasileyelim."
"Ben bugün barış ve kardeşlik omleti demokrasiledim."
"Demokratik patates kızartması, barışlı sandviç ve kardeşlik ayranı demokrasiliyorum."
"Kardeşlerimiz demokratik haklarını demokrasilemek için kardeş dükkanları demokratik taşlarla demokrasileyerek barışı demokrasilemişlerdir"
Sosyal ağlarda paylaş

"gereksiz bi adam" said:

Kastamonu'da Başbakanlık konvoyuna yapılan silahlı saldırı sonrası sessiz kalmakla, olayı kınamamakla suçlanan BDP eski Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş sonunda konuştu. "Acı hepimizin acısı" diyen Demirtaş,"Ölümleri durdurmak hükümetin görevi" dedi.

"gereksiz bi adam" said:

"Acı hepimizin acısı" diyen Demirtaş,"Ölümleri durdurmak hükümetin görevi"

"gereksiz bi adam" said:

"Ölümleri durdurmak hükümetin görevi"

lol.
Sosyal ağlarda paylaş

@alu:
allah korusun abi.
lan esas barış, huzur isteyenleri seçselerdi keşke diyorum.

en başından beri sadece kaşıyan, sorun çıkartmak için anı kollayan adamlarla ilerliyor olmaları talihsiz gerçekten.

libya gibi olsa dahi durumlar oradaki gibi hiç gelişmez türkiye'de. senelerin bastırılmışlığı var halkta. bir kıvılcım çakarsa alev alır, adam kalmaz..

kabus gibi geliyor olm kulağa. kimisi bunu oyun gibi görüyor, iki dakikada olup bitecek gibi düşünüyor ama 80lermiş.. pffffffffffffffttttttttttt. bunun yanında geçmişteki olayların tamamı lego, majorette araba ve barbie bebek derecesinde oyuncak gibi kalır.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ne seçim için göz yumması akp'nin fatullahcı polisin çok umurunda bu ülke. Başbakan olayları yatıştırmak yerine göreve geldiginden beri sürekli ülkeyi bölmeye calışıyor.

sağ,sol dedi
alevi,sünni dedi
türk,kürt dedi
yok eyalet sistemi olsun dedi (eyalet sistemi gelirse. Polis karışabilecekmi diyarbakıra şuraya buraya hayır.)

Sonunda ne olacak size söyleyim. Bunları azdıracaklar azdıracaklar sonra TSK veya başka bir kurum güç uyguladığında hoop Nato, Birleşmiş Milletler tepene binecek kendi halkına zülüm ediyorsun biz yönetimi alıyoruz diyecekler.

Tabi bu seneryo için rahat 10 20 yıl var o ayrı ama sonumuz böyle olacak. Bugün libyanın başına gelen yarın bizim başımıza gelecek.
Sosyal ağlarda paylaş

ben gülüyorum ya bu karının yaptığı atara. sadece gülüyorum başka hiçbişey yapmıyorum. kendi kendine şekillere girip, ne şartlarda bu memleketin kazanıldığını bildiğini farzederek söylüyorum, atar yapmaya devam ederse başbakana falan kalmaz zaten bu işlerin önüne geçmek mrk etmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

aranizda diyarbakira mardine falan gitmi$ olan var mi?

ben, mardinliyim ve uzun bir süre diyarbakırda yaşadım.
bunların isteklerine sinirlenmek yerine gülüyorum ben. arkadaşın yaptığı yorum çok yerinde olmuş, adamlar gerçektende troll. komik olanlarından değil, nihat doğan'ın topluma zararlı olanları gibi.

küfürlerimizde bölge halkı ile bu soysuzları karıştırmadığımız sürece bir hata yapmış olmayız.

parti isimlerini seçerken de çok sarkastik -bu kelimede hata olabilir- takılıyolar.
Sosyal ağlarda paylaş

kürtlerin anlamadığı artık devletlerin sınırlarıyla değil şirketlerin sınırlarıyla güç dengeleri belirleniyo. tüm avrupa mesela her geçen gün küçülmeye çalışıyo bu kürtler hala 90 ların kafa yapısını değiştiremedi.

zengin kürtler birleşip ortak bildirge yayınlasa çok daha dikkat çeker böyle yakıcaz yıkıcaz tavırlarıyla tek milliyetçi broların elini güçlendiriyolar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...