Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Benzin 4,5 liraya yaklaştı

Loxias

Öne çıkan mesajlar

Ortada mantıklı bir argüman yok ki, direk Tayyip'e sorsan o bile o kadar yalancılık yeteneğiyle bir şey uyduramaz.

Özeti bu işte; benzinin %65'i vergi, petrole %1 zam geldiğinde bizde de hemen zam geliyor ama sonra yarıya inse umurlarında olmuyor, akaryakıt şirketlerinin hem ağzına edilip hem indirim yapmaları bekleniyor ve suç onlara atılıyor, normal %18 KDV uygulansa vergisiyle 2 TL'ye satılabilecek benzin 4.5 TL'ye merdiven dayıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

Trias said:

Oha diyorum.
Vergi toplayamıyorlar sonuç bu oluyor.
İşin açıkçası hepimizde suç var. Türkiye'de aşırı bir vergi ödememe alışkanlığı var. Devletin kasasına para girmeyince de en kolayından benzini artırıyor.

Alakası yok. Vergi ödemeyen genelde dikkat çekmeyen büyük işletmeler. Zaten memur, işçi vs ister istemez ödüyor vergisini. Olan garibana oluyor yine.

Yalnızca büyük işletmeler değil. Örnek vereyim.

1- Çok samimi bir tanıdığım google a ayda 30k dolar reklam parası ödüyor. Vergisiz.
2- Bir çok arkadaşım 3k üzeri ayda para kazanıyor, hepsi asgari ücret gözüküyor.
3- 5 yıl önce bel fıtığı ameliyatı oldum 6k ödedim. Ünlü bir cerrah günde en az 5 ameliyat yapıyor haftada 5 gün. Ameliyat ücretlerini eşinin hesabına hiç bir açıklama yazmadan havale etmen gerekiyor, veya elden.

Türkiye'de alınan vergiler çok düşük. Avrupa ülkelerinde en az %50 gelir vergisi var.
Bizim politikacılarda çıkıp zenginden çok vergi alacağız diyemedikleri için olan gariban halka, emekçiye, vergisini tam vermek zorunda olan bazı ticarethanelere oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

Oha diyorum.
İşin açıkçası hepimizde suç var. Türkiye'de aşırı bir vergi ödememe alışkanlığı var. Devletin kasasına para girmeyince de en kolayından benzini artırıyor.

hangi ulkede aysiyosun sen?

devlet vatandastan evrgi toplamaya gelince aslan kesilirken koca koca sirketlerden vergi a-la-mi-yor

hicbiri vergisini odemiyor, sonra af bekliyor maliye affediyor, hukuemtinde isine geliyor cunki parmaginda oyantiyor bu holdingleri bu sekilde, aydin dogan olayini gorduk

olan vergisi kaynaginda kesilen vatandasa oluyor

bidon kafalara sorun %70 i develtin maaslarini daha ellerine vermeden vergisini icinden cektigini bilmiyordur bile, pompada binen %60 devlet soygununu bilmedikleri gibi

vergilendirmeye gelince sosyal demokrat
kamu harcamasina gelince liberal bizim devlet

nereye gidiyor bu paralar peki?

soyliyim, koprulu kavsaklara, cilgin procelere, yandaslara yedirilen duble yol ihalelerine gidiliyor, adamlar acik acik milletin cebinden parayi toplayin kendi adamalrinin cebine yerlestiriyorlar

sonra turk halki aptal diyince RERORORO

turk halki gerizekalinin onde gidenidir
Sosyal ağlarda paylaş

hiç ayrım yapmıyorum osu busu farketmeden kendi ailemide kendimide katıyorum bu yoruma. türkiye 75 milyon et parçasndan oluşan manasız bir kara parçasıdır. ülke komple yok olsa kimse arkasını dönüpte "la bu adamlara noldu" demez. hak etmiyoruz! sahip olduğumuz bu beyni kullanmamak la kişiliğimize, türümüze hakaret ediyoruz.

evet kabul ediyoruz, bizler salak insanlarız.
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

Loxias said:

Trias said:

Oha diyorum.

Alakası yok. Vergi ödemeyen genelde dikkat çekmeyen büyük işletmeler. Zaten memur, işçi vs ister istemez ödüyor vergisini. Olan garibana oluyor yine.

Yalnızca büyük işletmeler değil. Örnek vereyim.

1- Çok samimi bir tanıdığım google a ayda 30k dolar reklam parası ödüyor. Vergisiz.
2- Bir çok arkadaşım 3k üzeri ayda para kazanıyor, hepsi asgari ücret gözüküyor.
3- 5 yıl önce bel fıtığı ameliyatı oldum 6k ödedim. Ünlü bir cerrah günde en az 5 ameliyat yapıyor haftada 5 gün. Ameliyat ücretlerini eşinin hesabına hiç bir açıklama yazmadan havale etmen gerekiyor, veya elden.

Türkiye'de alınan vergiler çok düşük. Avrupa ülkelerinde en az %50 gelir vergisi var.
Bizim politikacılarda çıkıp zenginden çok vergi alacağız diyemedikleri için olan gariban halka, emekçiye, vergisini tam vermek zorunda olan bazı ticarethanelere oluyor.

Viktor üstte yazmış. 4 tane af olmuş bu vergi konusunda. Tabi bide bu bağış altında vergiden düşürülerek bazı vakıfları zengin etme olayı varki o başlıca bi konu olur. Deniz Fenerinin ne olduğunu biliyoruz hepimiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

hicbiri vergisini odemiyor, sonra af bekliyor maliye affediyor, hukuemtinde isine geliyor cunki parmaginda oyantiyor bu holdingleri bu sekilde, aydin dogan olayini gorduk

hiçbiri kısmını biraz abartmışsın. 2. mesajımı bir oku istersen. Diger söylediklerine ben de aynen katılıyorum.

Benim fikrim, devletin alması gereken vergiyi toplayamaması yüzünden benzin fiyatlarının arttığı.
Sosyal ağlarda paylaş

turkiyenin vergileri gayet yuksek, hic dusuk degil

avrupada herif %40 vergiyi aliyor, ondan sonra bir daha dolayli vergilerden yuklenmiyor bizim gibi, ulan sene 2011 devlet hala buzdolabini, camasir makinasini luks urun goruyor, playstationi iksboksu kumar aleti olarak gorup onun ustunden ek vergi bindiriyor, tiyatroya gidiyorsun bi belediye bi devlet bindiriyor

turkiyede sayisiz dolayli vergi var, deprem sonrasi gecici gelen ve kalici olan OTV yi unutmayalim tabi, troll tax science gibi bisi o

ha vergi yuksek olur, sosyal guvenlik sacar devlet eyvallahda bu halk dusmani takunyalilar hastanede catir catir katki payinida geciriyor size, yuzde yuz ucretsiz verdigi tek kamu hizmeti guvenlik, onunda kalitesi ortada lol, vergilerimzi ogrenciye atilan gaz bombvalarina harcaniyor

kamu bilinci yok turkiyede, yagma ile imparatorluk kurup halki alsitirmislar, devlet baba zengin dagitiyor saniyor, basbakanin ustundeki 7 milyarlik takim elbisenin aprasi odensin diye 34 asgari ucretli evine 222 lira az goturuyor o ay, asgari ucretin brutu 796 lira, BIZ 796 VERIYORUZ diye geziyorlar ama calisanin eline gecen 570

obur yanda mecliste uyumak disinda bi boka yaramayan vekillerin makam arabalarindan tutun elektrigine suyuna, ayfonuna, gemicigine ucak parasina hepsini bu garibanlar odiyor

ama adam cahil, bilmiyor her ay devlete 222 lira daha maasini almadan, kdv ve dolayli vergilerlede en az 200 lira biraktigini, her ay kazandiginiz emegin %53 u vergiye gidiyor

e tamam avrupadada oyle dimi?
ama heriflerde sosyal develt var, bizde senelerce yuksek vergi oranalri icin bu kilifi kullandilar, simdi develtin elindeki ehrseyi sattilar liberal olduk ama vergi yukunde gidada %18 den %8 e inmek disinda zerre vergiler fark etmedi aksine dolayli vegriler artti

birde gerizekalilar hayvanciligi oldurdu, rekor fiyata peynir yiyoruz, eskiden kuyumcu soyardi hirsizlar artik kasap soyuyorlar

sorna enflasyon paketine tenis topu, corn flakes, cep telefonu sarji koyup enflasyon tek haneli rakam ekiekieki diyip zam vermiyor, gelirinzi her gun dahada azaliyor

yandasa koymuyor tabi, ahlaksizlar catir catir somuruyorlar bizim vergileri

olan dindan diye, caliskan diye, guclu lider hede hodo diye, istanbula gokdelen yaptilar cok guzel oldu heyooo bunalra inanan gercek gerizekalilara oluyor, sonra hakki olan para ile alinan komur icin dilenip allah razi olsun diyip oy veriyor gene

milletler hakettikleri gibi yonetilir
ultra gerizekali turk milletide bu adamlari hakediyor

vergimi?
turbanli aday varmis bakin o daha enteresan hadi onu tartisalim!

hepsi moron, hepsi
Sosyal ağlarda paylaş

trias verdiğin örneklerde doğruluk var özellikle özel muayenehanedeki denetimsizliği devlet resmen destekliyor. bir tandığım en azından POS makinesi konsun muayenehanelere kredi kartı çekimleriyle muayenehane kazançları takip edilsin diye sgk'ya başvurdu. onda bile tık yok.

neyse ama viktorun bahsettiği durumdur asıl olan. akp hükümeti herşeyde olduğu gibi ekonomik durumu da insanları kendilerine mahkum etmek içn kullanılmakta. bugün sosyal harcamalar ciddi oranda düşürülürken lale devri gibi abuk subuk ihalelerle para tanıdıklara dağıtılmaktadır.
adam akıllı yatırımlarımız yok. başlanan çoğu yatırım ise ya terkedilmiş ya türkiyeyi zarara sokmuş. bakü ceyhan boru hattı, marmaray şimdi ki parayı kendi adamına aktarma aracıysa çılgın procesi...
bu amaçla halk fakirleştirilerek para akp'nin kontrol edebildiği odaklarda toplanıyor. işin özü senin ekonomik özgürlüğünü kısıtlayarak kendine mahkum hale getiriyor.
bu kadar komik harcamalar yapan bir ülkede sürekli maaşların düşmesi garip değil mi? ya da özelleştirmedik yer bırakmayan bi ülkede dış borcun giderek açılması??
Sosyal ağlarda paylaş

lan izlediğim sırf aksiyon olan fast five filminden bile zevk alamadım dün gece, adamlar orda hayvan gibi yanlıyor, basıyor falan ben acaba kaç yakar lan bu falan diye düşünüyorum o derece hevesimi kaçırdı bu benzin mevzuatı. 1.3'lük arabamı gelecek planlarım için satmayacak olsam anında tüplü yapmıştım şu ana kadar zaten de artık gerçekten düşünemiyorum 1.6 ve yukarısı araba kullanan insanların halini.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Joker said:

Şu topic'te bi kaç cahil kesime laf atan ve moron diyen tonla cahil moron görüyorum. Tüketin bakalım nereye kadar tüketecekseniz.

Hiçbir fikri olmadan arada böyle troll atıp gidenlere bayılıyorum ya, dertsiz tasasız. Ignorance is bliss.

sayfalarca yazsam şuursuzca tüketmekten vazmı geçeceksin?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...