Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

30 yaşında askere çağırdılar, WTF?

Ghostcrawler

Öne çıkan mesajlar

sipeyskeyk said:

cetintas said:

Ya da İNGİLTERELİLİK diye bir şey yoktur,İngilizlik vardır.

AHAHAHAHAAHAH

abi neden ama ya. neden bilmeden atip tutuyorsun hic yakisiyor mu koskoca adama.

Ya uzay keki,başlama yine...
Gezdin,tozdun,eve girdin(elini de yıkamamışsındır kesin),oturdun klavyenin başına,açtın,baktın,beni gördün(özlemişsin tabi),başladın yine sallamaya...Ya ben bıktım sana fırça kaymaya...Yapma gözünü seveyim ya...
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Peki bir mevzu daha var beyler çetin abimizin herkes ona yüklenirken hala hepiniz hatalısınız bir ben haklıyım demesi nasıl?

Ben bin kere dedim bunu adamla aynı görüşteyim bir çok hususta ama adabı ve agresifligi baya bozuyor bizi hatta yanlış temsil ediyor bizim düşüncelerimizi dedim ama dedim dedim dinletemedim.

Abi cidden bu kadar kişi yanılıyor olamaz fazla agresif ve bilmiş yazıyorsun burası internet ben sana uçan hollandalıdan yazıyorum desem sen inanmak zorundasın bu kadar fazla bilmişlik burda sökmez bari bunu bil normal hayat konuşmasına benzemez burası.

Şimdi cidden insanları 2 dakika takip et bir bak bakalım racon neymiş sen yokken insanlar nasıl konuşuyormuş bu forumda ondan sonra gel bari yaz ama boyle senın karşıtında senın tarafında sana karşı gelirken senın hayır siz bilmiyorsunuz birtek ben bilirim ben saksı degilim once bana sorucaksınız ben türkiyeye pop muzigi getiren adamım diye bagırman komik duruyor sadece.

Mithat,normal hayatta racon söküyormu ki bana burada racon söksün?

Ne diyorsun arkadaşım sen?Ben burada basma kalıp yorum yazmak için bulunmuyorum.İstediğim gibi yazarım,adam gibi tartışan herkesle de adam gibi tartışırım.Ama hak edene de hak ettiği gibi cevap veririm.

Aha bak,hıyarın biri yazmış oraya ben KÜRT yok demişim güya.Azıcık şeref,namus varsa,adam akıllı bir aile eğitimi,terbiyesi almışsa şu forumda yazdıklarımı baştan sonra okur,ondan sonra da gelir benden özür diler,"abi kusura bakma,yanlış anlamışım der".Ama yok,birisi yapıyor hıyarlığı,pusuya yatmışl diğeri de hemen atlıyor,iş kulaktan kulağa masalına dönüyor,söylemediğim şeyi söylemişim gibi kabul edip belden aşağı saldırılar başlıyor. Oğlum ben bir kişiyim,eğer varsa bana karşı görüşünüz adam gibi belirtin,tartışın.Ama benim ısrarla tartışmaya çalışmama rağmen karşımda tartışan yok ki.Sadece sataşma,yalan,saygısızlık...

Netice olarak ben bu forumun bir kullanma kılavuzu olduğunu düşünmüyorum,öyle bir kullanma kılavuzunun da anlamı yok Mithatcığım.
Sosyal ağlarda paylaş

Cetin Bey'e kisisel bir rica;

Cetin Bey, Ingiltere ye gittiniz mi bilmiyorum. Ben sahsen hatiri sayilir bir sure yasadim. Benden cok yasamisyasayan arkadaslar da var forumda onlarda da onaylayacaktir.

Sen git bakalim bir iskoca,irlandaliya BEN INGILIZIM dedirt. Veya SEN INGILIZSIN de, suratinin ortasina yumrugu ye veya kafanda sise kirsinlar falan.

ADAMLARIN KENDI BAYRAKLARI VAR. WALES, SCOTLAND, NORTHERN IRELAND. Bunlarin parlemantolari, BASBAKANLARI falan var.

sen neyin kafasini yasiyorsun?

BIRLESIK KRALLIK vatandasidir hepsi, ingiliz olmak zorunda degillerdir. Kapi$?

Hani o sizin vatan hainligi saydiginiz federasyon dusuncesi var ya...

iyi gunler cetin bey.
Sosyal ağlarda paylaş

Evladım,uzay keki sana diyorum.İngiltereye gittim.Senin dediğin gibi bir İrlandalıya İngiliz dedirtmedim,dedirtilmez zaten adam İrlandalı.Milleti belli,ülkesi belli.

Sen lapin gibi tartışmanın ortasına daldığın için ya da kasten yazdığım diğer hiçbir şeyi almayıp sadece İngiltere örneğine belli ki İngiltere'de bulunduğun için saldırmış ve buradan ben bu herife gol atarım demişsin.Oysa yukarıda da belirttiğim gibi İngilizin kendisine İNGİLTERELİ demesi ya da İRLANDALI'nın İNGİLİZİM demesi diye bir şey değil zaten sözkonusu olan.

Ama bu tür tartışmalarda her zaman bulunan provokatör kişi-ki burada Cüce oluyor bu provokatör-asıl söylemek istediğini doğrudan değil dolaylı yollardan söylemeye çalışır ve neticesinde bize TÜRK'üm demekten KÜRT'ün rahatsız olduğudur.Ve bu şekilde yaparak da tarih boyunca var olmamış,bundan sonra da olamayacak olan KÜRT MİLLETİ diye bir kavram kabul etmemizi istiyor.

Yukarıda KÜRT yoktur dediğimi idda eden hıyar,iyi oku burayı...KÜRT MİLLETİ YOKTUR.Ama Kürt kökenli insanlar vardır.

MİLLET olmanın tanımını artık nereden açar okursan öğrenirsin ama derdin öğrenmek değil hıyarlıksa devam et yavrum,cacığın da olur bu gidişle.
Sosyal ağlarda paylaş

E ama dedigim gibi ben sana onlar haklı demedim ki sende benım yazdıklarımı okuyarak onlar haklı dedigimi cıkartamazsın. Ben sana sen haksızsın cunku bu forumun kullanma kılavuzu var yani anlıcagın çentincigim tek ricam biraz karışma bırak millet konuşsun sadece 20-30 mesaj bak bakalım onlar kendi aralarında nasıl tartışıyor

Ondan sonra gir araya muhabbetini et sen ama farkındaysan yazdıgın yazıların %90ından fazlası millete sataşmak bu forumda sadece sataşmıyoruz birbirimize arada muhabbet hoş sohbet gırgır şamata da var.

Dedigim gibi bir sen haklı olamazsın burda bir çok kişi var soyledıgımı soyleyen biraz özeleştiri lütfen sadece biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

E ama dedigim gibi ben sana onlar haklı demedim ki sende benım yazdıklarımı okuyarak onlar haklı dedigimi cıkartamazsın. Ben sana sen haksızsın cunku bu forumun kullanma kılavuzu var yani anlıcagın çentincigim tek ricam biraz karışma bırak millet konuşsun sadece 20-30 mesaj bak bakalım onlar kendi aralarında nasıl tartışıyor

Ondan sonra gir araya muhabbetini et sen ama farkındaysan yazdıgın yazıların %90ından fazlası millete sataşmak bu forumda sadece sataşmıyoruz birbirimize arada muhabbet hoş sohbet gırgır şamata da var.

Dedigim gibi bir sen haklı olamazsın burda bir çok kişi var soyledıgımı soyleyen biraz özeleştiri lütfen sadece biraz.

Gözünü seveyim, o kadar peşpeşe bana sataşma var ki,araya girmiyorum,bir de bakıyorum söylemediğim bir şeyi söylediğim ilan edilmiş ve hemen bunun üzerinden yazılar yazılmaya başlanmış,el insaf!Yoksa ben kimseye sataşmıyorum ki?!

Ya ben aksine istiyorum ki harbiden konu başlığı ile ilgili tartışalım ama tartışalım burada benim başıma geldiği gibi kavga etmeyelim.Asla her konuda haklıyım iddiam yok,aksine yazdıklarıma karşılık olarak beni yanlış düşündüğüme ikna edecek fikre her zaman eyvallah der,eğilirim o fikri beyan eden arkadaşın önünde.Başka forumlarda bu yıllardır böyle oluyor,burada da umarım göreceksiniz bu yönümü de...

Şimdi al bak,yukarıya cüce yazmış,Kürt milleti diye bir şey vardır diye. Şimdi insanların görüşü olabilir de herkesin her görüşü doğru değildir ki.Bu forumlar neden var,sadece insanlar girsin,yalan yanlış sallasın diye mi var?Millet olmanın tanımı belli,açıp okumuyor ya da biliyor da işine öyle geliyor.En çok üzüldüğüm nokta,belli ki bu arkadaşın amacı urayı provoke etmek.

Neyse.Durum budur.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

e zaten doğru bişey sölemiyosunki, ilk insanda olasın son insanda.

kürt milleti diye birşey vardır, bu toplarklarda. hepte olmuştur.

öeh anlamamanın bu kadarı. Millet konusunda tartışınız o kelime ama çetincagızım Kürdistan yok anlamında kürtlerin ülkesi yok anlamında soylerken (irlanda dıye bır yer var sonucta ornegi afrikalı ama ingilterede yasıyan adamdan veremediniz mi ) sen dıyorsun kürt milleti var.

2 insan ancak ve ancak bu kadar anlamaz birbirini.
Sosyal ağlarda paylaş

abi.. millet kelimesini yanlış kullnıup sonra öle bir millet yok dolayısıyla hajk falan vermek zorunda değiliz, türk onlar hep. demenın savunulcak anlaşılcak bir yanı yok.

yanlış anlama falan yok ortada. istediği kuralı istediği gibi kendi keyfine göre cekip bozuk deşip sorna bakın ben haklıyım diyen adamla baska türlü tartışılmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

e zaten doğru bişey sölemiyosunki, ilk insanda olasın son insanda.

kürt milleti diye birşey vardır, bu toplarklarda. hepte olmuştur.

ahahahaha Cüce her zamanki formunda.

- Atom fiziğindeki son gelişmeler ile artık aktif karbon atomları ile kontakt lens üzerinde kahverengi ve sarı renkleri oluşturma imka...
+ Bi dakka bi dakka duur, kahverengi kürtler sarı türkler oluyor di mii, sizi ırkçılar, allah belanızı versin, lanet olsun size... Kabul etseniz de etmeseniz de bu topraklardayız sevene kadar kalacağız rer rör re
Sosyal ağlarda paylaş

vaaay, genellemi yapğmışsın mesajlarıma ama yalan ynalış olmuk roket adam. bu mevzu hakkında giridğim tartışma sayısı 3'ü gecmez.

üstteki gibi mesajıda şu forumda ilk kez attım. bi tane daha öle mesaj bulamazsın.

Laf sokucaksanız hakkını vererek sokun.
Sosyal ağlarda paylaş

askerliği sayılan ülkeler diye bi liste gördüm liste şöle,

1.
ALMANYA

2.
AVUSTURYA

3.
DANİMARKA

4.
FİNLANDİYA

5.
İSRAİL
6.
İSVİÇRE

7.
SURİYE

8.
NORVEÇ
9.
YUNANİSTAN
10.
TUNUS (MÜTEKABİLİYET ESASINA DAYALI

Bulgaristan yok belki bu yüzden saymıyolardır ? Gerçi topiğin hepsini okumadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...