Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Davutoğlu çok sert çıktı

Uzun

Öne çıkan mesajlar

Rynza said:

sipeyskeyk said:

Rynza said:

sipeyskeyk said:

Rynza said:

Yoo okudum gayette.

Şu yazıyı okumanızı öneririm ayrıca:

http://www.odatv.com/n.php?n=davutoglunun-buyuk-oyunu-0504111200

Dis politikadan zerre anlamadigini sacma sapan bir oda tv linki vererek cok guzel kanitlamis oldun. Okurken kaybettigim 15 saniyeyi gulerek harcadigim 5 saniye kompanse eder diye dusunuyorum.

Su adamlarin yaptiklari iyidir kotudur tartisilacak icraatlari var da, dis politikada neredeyse cumhuriyet tarihinin en iyi durumunda oldugumuz kesin. Gelip su konusmaya bile laf ederek ne kadar bagnaz oldugunuzu gosteriyorsunuz iste, yazik.

Nasıl kesin? Bahsetsene bazı bazı.

Bahsedeyim;

Ermenistan lafi bile insanlari irite ederken suan oturulup konusulabilecek durumdayiz o ulke ile.

Butun arap dunyasinda inanilmaz bir imajimiz var suanda. Amerika nasil kulturuyle, tv dizileriyle sanatiyla ulkelere siziyorsa biz aynisini orta dogu ya yapiyoruz suanda. Turk dizileri, turk sarkicilari, turk oyunculari inanilmaz revacta. Tabi bu kendiliginden olmadi, AKP nin oncekilerin aksine dogu ya sirtini donmemesi ile baslayan bir surec. Tayyip Erdogan zaten super hero arap dunyasinda ondan bahsetmiyorum bile.

Daha dun Iran ile bir sinir kapisi daha acildi, dostluk mesajlari verildi iki tarafin bakanlari tarafindan da.

Amerika forever stratejisi terk edildi, denge politikasi uygulaniyor resmen. AB ye de, ABD ye de Rusya'ya da esit uzakliktayiz.

Cin ile ILK ortak askeri tatbikat yapan bati ulkesi olduk.

daha lazim mi?

Senin gibiler de heveslendi süper güç olduk diye. İki tane oyuncun, arap dizilerinde oynayınca senin kültürün yayılmıyor, kaldı ki orta doğudaki çoğu halk cahil, geçim derdine düşmüş. Dış politika, dünya gündeminden bihaberler, bizim nasıl varoş dediğimiz kesimin gözünde tayyip kralsa, onların gözünde de öyle. Bugün Amerika gelir tayyip'i ön plana çıkartır, yarın başkasını.

Hatta bugün daha rahat görüyoruz, kaddafilerin, diğer firavunların ne duruma düştüğünü. Kullanabilecekleri adamları başa getiriyorlar, mevkii hırsını aşılayıp, istedikleri şeyleri veriyorlar. Kullandıkları kadar kullandıktan sonra, halkın içine fitneyi sokup, kulaklarına güzel güzel "demokrasi, eşitlik, hak" söyledikten sonra başındaki kuklaları hallaç pamuğu gibi atıyorlar. Demek istediğim bu izlediğimiz dış politika biraz bizim geçmiş tarihimizin getirdiği bir misyon, biraz da başkalarının ittirip kaktırması.

Tamam haklisin, tayyip kukla da olabilir, butun bunlar senaryo da olabilir. Bilemeyiz, ben olmadigini varsayiyorum. Gecmis tarihimizin getirdigi misyon demissin, ne kadar dogru demissin. Ben de ondan bahsediyorum zaten. Cok gec kalinmis bir hadise, ama hala cok gec degil. Osmanli'yi reddedecegiz diye babasindan kalan 10 milyar dolar mirasi hayir kurumuna bagislayan enayi gibi olmusuz resmen. Hicbir nimetinden faydalanamamisiz bugune kadar. Belki biraz ekmegini yeriz en azindan simdiden sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

arap ulkelerinde turk dizilerinin izlenmesini dis isleri basarisi oldugunu sanan insanlar var.
ermenistanla aramiz hala ayni, ustelik azerbaycanla arayi bozduk onlarla arayi duzeltelim derken.
amerika forever stratejisi de terk edilmedi, aynen amerikanin istedigi gibi ornek musluman ulke olma yolunda gidiyoruz, tek eksik kucuk amerika olarak ab ye girmek.

odatv de gayet olanlari yazmis, neden odatv adini gorunce bozuldunuz?
her konuda cark eden, bir anlik gaz dolu haber degeri tasiyan sovlarla goz boyayip pesinden tam tersi isler yapilan bi dis iliskiler stratejimiz var.

anca haberlerde one minut, davutoglu sert cikti, tayyip agzini kirdi gibi seyler izleyip dis iliskilerimiz cok iyi diyoruz.
pesinden "benim derdim sunucuyla" laflarini, yapilan isleri gormuyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

sipeyskeyk said:

Yani saygisiz terbiyesiz bir adamsin Fistan, neyi oturup konusacam seninle.

Onlarca yildir elin amerikasi gelmis anasini aglatmis butun orta dogu nun. Sen adam akilli bir iliski bile kuramamissin. Ayni imparatorlukta yuzyillar gecirdigin halklarla yabanci olmussun AB ye giricem diye. Dunyanin petrolunun buyuk cogunlugunun bulundugu bolgeye girmeyi reddetmissin resmen, adamlar da geldi bunu basariyor. Bu kadar basit. Hala laga luga.

sanki bilmeyen petrol ülkelerine girmişiz de amerika değil biz yiyoruz kaymagını.
saygı hakedene gösterilir.
bilirmişcesine konusup sonra laga luga konusuyorsun diyene değil.

Ben oyle birsey mi dedim. Suan yapilan sadece bir baslangic. Tamam aramiz cok iyi Amerikan sirketleri ciksin biz girelim hoppa olacak degil ya. Bu isler zamanla olgunlasacak isler, oyle pat diye olmaz. Once Turk'e karsi olan onyargiyi tamamiyle kirmamiz lazim. O kadar kotu politikalar izlenmis ki AKP den once, temizlemesi biraz zor tabi. Bizim ait oldugumuz yer dogu. Biz AVRUPALI degiliz. Avrupa'ya cihad ilan edelim demiyorum. Sen dogu nun gucunu arkana alacaksin once, sonra kapisinda kole oldugun avrupa zaten senin pesinden kosacak. onceki gibi ne oldugu belli olmayan, ensesine vuranin lokmayi aldigi bir ulke degiliz artik en azindan. hala bagimsiz degiliz ama en azindan bir durusumuz var, hic yoktan iyidir.

Ben AKP fani falan degilim. Yaptiklari her seyi de onaylamiyorum, ic politikada aptalca hatalari var bir suru. Ama Turkiye nin dis dunyadaki imajina ve son yillarda kurulan iliskilere bakip da bir seyleri gormemek mumkun degil.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Vizeleri kaldırmak için falan da babam yırtınıyor zaten. Tabi siz neresinden bakıyorsunuz bilmem de ben sanayi tarafından bakıyorum. Çok yol aldık dış konularda beyler.

küreselleşen dünyada böyle bir genç nufusa sahip ülkenin içine kapanmasını mı bekliyordunuz?
idarede 10 tane idiot olsa bile şu konuma ilerlerdi bu ülke
gerek konumuyla gerek sahip oldugu gücüyle.
bunu akp ye mal etmek sıfır bilgisizlik
Sosyal ağlarda paylaş

turkiyenin yurt disindaki imaji derken neyden bahsediyosunuz onu anlamadim ben?

gazetecilerin tutuklandigi, hukukun darmadagin oldugu, konusma ozgurlugunun olmadigi, azinliklara haklarinin verilmedigi cok guzel sahilleri ve tatil bolgeleri olan bi ulke.

"cok guzel sahilleri ve tatil bolgeleri" bu kisim onceden de vardi zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

Sırf arap dünyasıyla değil, türk cumhuriyetleri ile de çok çılgın bi etkileşim var son yıllarda. Tanıdığım özbek azeri abhaz bilmemkim herkes O KADAR özenerek bakıyordu ki türkiyeye, adamlar en cCc adamdan daha milliyetçi. Bence bu da bir başarıdır.

azerbaycan geçen senelerde bize giydiriyordu, ne etkileşimi
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

SeaGle said:

Vizeleri kaldırmak için falan da babam yırtınıyor zaten. Tabi siz neresinden bakıyorsunuz bilmem de ben sanayi tarafından bakıyorum. Çok yol aldık dış konularda beyler.

küreselleşen dünyada böyle bir genç nufusa sahip ülkenin içine kapanmasını mı bekliyordunuz?

Ee onceden neredeydik? AKP doneminde olanlari onceki donemlerin yatirimlarina falan mi baglamamiz lazim?

Her genc nufus olan ulke atilim yapsaydi ohooo.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

2002 den sonra olduysa kime mal etcez ,kasaplar odasınamı?
Sosyal ağlarda paylaş

TD)Pentagram said:

Fistan said:

2002 den sonra olduysa kime mal etcez ,kasaplar odasınamı?

idiotlara mal et sen.
Sosyal ağlarda paylaş

Onu idiotların da yapabiliyor olması onu yapanın başarısız olduğunu göstermez. Yapıldıysa adamlar görevlerini layıkiyle yapmış demktir.

Kaldı ki bunlardan öncekiler idiot ötesiydi demek ki, o zaman da arap parası, arap pazarı vardı. Ama hep sırtlarını döndüler.

ÇÜNKÜ ARAPLAR PİLAVI ELLE YİYİOMUŞ...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...