Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ali Ağaoğlu'na atılan yumurtalar

Laorx

Öne çıkan mesajlar

seraphiel said:

mani said:

elimde olsa bütün STK ları ve mimarlar odasını kapatırım diyen adama yumurta atıldıysa otursun şükretsin bukadarla kaldığına.

bu adamın kadınlarla ilgili söylediği bir takım laflar cidden insanı çileden çıkarır.

kaynak alabilir miyiz, bir daha görürsem ben de yumurta atarım ona göre.

http://www.cnnturk.com/2011/cnn.turk.tv/03/25/mimarlar.agaogluna.tepkili.ozur.dile/611162.0/index.html

"Kadının iyisi az görür az duyar ve az konuşur"

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/magazinhatti/14227128.asp

birde bu adamın şirketleri metrese benzetmeyle ilgili bir lafı vardı çok eskiden. bulamadım şimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

Marty said:

ne icin yumurta atmislar ki? adamin yaptigi hayir isi degil bisey degil, bildigin ticaret. parasini 10a katladiysa da basarili demekki yaptigi iste.

ordan burdan kum çekerek, ilk büyük şiddetli depremde yıkılacak evler yapmak mı başarı

bunu yapan tek bu adam degildi. bunu yapanlarin hepsi, buna izin verenler vs hepsi suclu. ama gelip bir tek bu adam itiraf etti diye gunahkecisi yapmayin adami.

adami ben de sevmem, ozellikle o reklamlardaki hali, pesinden yaptigi roportajlar falan cok iticiydi de, sonucta adama boyle bi protesto yapicaksan bari disarda yap. hem konusma yapsin diye cagirip sonra yumurta atmak cok komik acikcasi.
bir de bekle once bi konusmasini yapsin, belki soyliycek biseyi vardir.
Sosyal ağlarda paylaş

Helal olsun çekirgelerimize.Övünmek gibi olmasın 1992 İTÜ girişliyim.Bizim zamanımızda da böyle sağda-solda atıp tutan, yalaka, yavşak, parasının ya da yavşaklığının kendisine sağladığı sosyal ayrıcalıklar nedeni ile kültürel birikimini ve kim olduğunu unutup coşan abilere beter tepki gösterirdik...(Bakınız: Meriç Köyatası, Engin Ardıç,vs.)

Çözümleme yapıyorum,örnek alın dostlar,kardeşler,arkadaşlar.
-Adam ne demiş katıldığı tv programında?
-“Yetkim olsa Mimarlar Odası ve sivil toplum kuruluşlarını kapatırım”.
-Bu açıklamayı yapan kişi mühendis mi?
-Hayır.
-Mimar mı?
-Hayır.
-Ne abi peki?
-Trilyoner, hükümetle içli-dışlı. Bilmem kaç trilyonluk arazileri değerinin çok altına veriyorlar abiye, abi de memlekette amele bol nasıl olsa, kafasını-gözünü yararak peş peşe dikti-dikiyor binaları.
-Peki varmamız gereken sonuç nedir?
-Adam kıro.Kıro olmak ille de birilerinin sandığı gibi doğu-g.doğu kökenli olup oturmayı,kalkmayı,konuşmayı,yemeyi,içmeyi bilmeyen olmak demek değil. Aha bu adamlara da pekala yakışan bir ifadedir kıroluk.
-Bilinçli midir?
-Tabi ki değildir. Öyle olsa bu ülkenin en eski,en köklü,dünya çapında en iyi ilk 150'ye girdiği henüz açıklanmış üniversiteye gidipte konuşmak cesaretinde bulunur mu hiç?
-Ne olur bulunursa?
-Aha bu arkadaşlar gibi protesto edilir-ki devir değişmiş-bizim zamanımızda Fen-Edebiyat Fakültesi'nden okulun çıkışına kadar kovalamıştık Engin Ardıç'ı ben diyeyim 100 kişi,sizdeyin 200 kişi.

Sonuç: Kavramları karıştırmayalım. Adamın parasını ben kıskanmıyorum,ne kıskanacağım. Onu sevmeyen, eleştriren pek çok kişinin de kıskandığını düşünmüyorum. Ama adam emeğe saygısız, eğitime saygısız. Keşke insan içine çıktığı her ortamda suratının ortasına yumurtayı yapıştıracak bilince ulaşsa toplumumuz. O zaman zaten insan olmanın,insanca yaşamanın ne olduğunu dosta-düşmana gösteririz.

Not:Geçen sene ki KARİYER GÜNLERİ'nde kendisine soru soran kız öğrenciye hayvanca cevap veren Pegasus sahibi göççük Sabancı'ya da aynı tavrı beklerdim ama o gün salondaki gençlerden çıt çıkmadı. Bir ben Don Kişot kızdım, söylendim ve salonu terk ettim. Bu Ağaoğlu'na olan tepkiyi takdir ettim. Demek ki hala bir şeyler var bizim gençlerde.
Sosyal ağlarda paylaş

Çoook kolpa bi protesto cidden. Videoyu izleyince üzülmediniz mi lan? Her ne kadar dünyada sallanmasa da (trollface) Türkiye'nin en iyi okullarından birinde, öğrencilerin mezun olduktan sonra girmeye can attığı bir şirketin sahibi geliyor, konuşma yapacak hesapta. Davet eden de okul ha, adam kendi gelmiyor yani. Herif temiz mi değil mi bilmem, bi takım yanış işleri olmuş. Bu süper inanılmaz mükemmel öğrenciler, kalkıp adama bunun hesabını soracağına, cırtlak sesli hatunu çıkarıp "EHEHUFH EZİLYİTOE EHEU SES SERMAYEHEHYE" diye saçma sapan bir şeyler söyletiyorlar. Adam ve herkes öylece bakıyor.

Bu sahnede içeri polis falan girer diye düşündüm, yoo, hiç de bir şey olmamış, hatta güvenlik çok az bile. Öyle ki bu öğrenciler yumurta atıp, ardından sahne arkasına kadar giriyorlar, ağaoğlu'nu tutup tokatlasalar kimse bişi demiyo.

Böyle saçma sapan bir sahne var ortada, elle tutulur gram zeka örneği yok, bi de gelip insanlar savunuyor ya, hastasıyım.

Çık, videoya alsın arkadaşın, sor Ayazma ile ilgili iki soru, ver ayarı, madem haklısın, madem yarası var adamın, kaşı, videoyu yayınla. Millet saygı duysun.

Ama o zeka gerektiriyo tabii, soru sormak falan, en kolayı yumurta atmak.

Çok kıl oldum dün akşam izlerken ya.
Sosyal ağlarda paylaş

En merak ettiğim 2 konu da şu:

-O cırtlak kız da dahil, mezun olduktan sonra Ağaoğlu'ndan gelecek dolgun maaşlı iş teklifine "ama sermayeye karşıyız ki :(" diyerek kabul etmeyecek bir ama BİR tane öğrenci var mı?

-Madem herif deniz kumundan yaptı 80'lerde oraları, bu herif oturup kendisi mi çizdi projeleri? O zaman kaç üniversite vardı, o projelerde İTÜ'lülerin emeğinin de olma ihtimali yüzde kaçtır?

Böyle sudan çıkmış ak kaşık geyikleri, hastasıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

adam koca bi ilçe inşa etti bastan sona nerdeyse. (batı atasehir)

tokinin arazilerine, devletin bankasından (vakıfbank) aldıgı ucuz krediyle yaptı bütün o evleri.

bikaç milyar dolarlık bir rant demek bu.

devlet üzerinden kazandıgı parayla katladı servetini. gören de cok büyük bir emek vermiş zannedecek.

gectigimiz referandum zamanında da minnet borcu dolayısıyla EVET, EVET die vızıldamaya baslayan birisidir kendisi.

Ögrenciler az bile yapmıslar bence. Senin ne işin var orda, otur yerinde gitme o zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

Ağaoğlu tarafından iş teklifi gelmez, üstüne mezun inşaatçılar iş teklifi yaparsa da almaz bundan sonra bence ahahahaha

Adamın inşaat kumu geyiğinde zaten pek suçu yok, istemişler vermiş yani. Onun dışında "ağaoğlu'ndan ne öğrenecek ki gençlik" demek çok saçma. Herif koskoca şirket sahibi, mali yönetimden insan ilişkilerine kadar tecrübesi var kabul etseniz de etmeseniz de. Bi başarı öyküsü de vardır anlatıp tecrübe aktarabilecek. Onun dışında, sektörün yıllardır içinde, oradan gelen tecrübelerini aktarır. Para döngüsünün içinde, hele para döngüsünün en vahşi olduğu yörüngelerden birinde belki de. Oradan da tecrübe verebilir.

"Bi üniversite mi okumuş ne tecrübesi" diyenler de var, onlara da "mektepli olmak" ve "alaylı olmak" kavramlarını çalışmalarını tavsiye ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bunlardan ayrı olarak da,

Protesto yapılacak, yapılması gereken birşey. Ama senin üniversitende bi grup insan onu dinlemek için bi etkinlik düzenliyorsa ve sen araya bu eylemi sıkıştırıyorsan, o adamı üniversiteye çağıran arkadaşlarını arada bırakıyorsun.

İnsanların ali ağaoğlu kişisini üniversiteye çağırmaları onu sevdiklerini göstermez. İyi ya da kötü ondan birşeyler kapabilmek için çağırmışlardır. Sen eğer onun okuluna gelmesinden rahatsız olacaksan, organizasyonu düzenleyen arkadaşlarının kapısını çalıp "ya arkadaşlar bu adam böyle böyle yaptı, şöyle şöyle yaptı, bu adam üniversitemize yakışmaz, biz böyle düşünüyoruz" diye ilk önce o arkadaşlarına tepki göstermeleri gerekir. Böyle bi tepkiyi görenler hala organizasyon düzenlemekte ısrar ederlerse, protesto sonucu arada kalma durumunda hissedeceklerini önceden kabul etmiş olurlar. Ama direk olunca, e organizasyon sorumlusu topluluktaki öğrenciler bu sefer zan altında kalıyor. Bi şekilde onların hakkı yenilmiş oluyor orada.

Hani ağaoğlu zorla gelmek istemiş olsa tamam diyeceğim. Ama adam çağırılmış. Davete gitmiş. Bunca zaman normalde korumasız gezen bi adama karşı içinde beslemiş olduğu nefreti dışarıda yansıtma gayreti içine girmemiş insanların, üniversiteden arkadaşları bi etkinlik düzenleyince o etkinliği düzenleyenleri arada bırakacak şekilde bi eyleme girişmeleri de bana gereksiz geliyor. Ağaoğlu her zaman dışarıdaydı, üniversiteye de zorla konferans yapmaya gelmedi, davete icabet etti.
Sosyal ağlarda paylaş

İlginçtir, şurada 4-5 gündür yazıyorum, adam gibi bir çok tartışma konusu var ama belli insan evlatları bütün konu başlıklarını provoke ediyorlar. Üstelik arkadaşlar da, ben de yazıyoruz görüşlerimizi her bir konu ile ilgili olarak. Neden öyle düşündüğümüzü de yazıyoruz, bu insan evlatları-nasıl bir terbiye, ahlak almışlarsa, nasıl bir eğitim almışlarsa-sürekli desteksiz bir şekilde forumdaki genelin düşündüklerinin tersini savunuyorlar.Tutup da "ya birader sen böyle demişsin ama şunu düşünememişsin, bak bu konuda böyle yazmışsın ama biliyor musun, bir de bu var"demiyorlar.

Ondan sonra ben bu adamlarla tek tek karşılıklı tartışmaya girince de polemik oluşuyor ve bu elemanlar da sevindirik oluyorlar. Sadistler mi, mazoşitler mi anlamış değilim?

Ben yine de bu ÇOK SEVGİLİ SÜPERŞÜKELA MUKEMMEL ARKADAŞLARIMIZA /KÜFÜR KAFİR YOK ESTEL bir şeyler yazmak zorunda hissediyorum kendimi, yazayım, onlar nasıl olsa bilirler kendilerini:
-İTÜ dünyanın sallamadığı bir üniversite olduğu için mi ben dahil pek çok İTÜ'lü 5 kıtada(6. kıta Antarktika,orada daha bir numara yok birkaç gözlem istasyonu dışında)yüzlerce ülkede anlı şanlı İngiliz, Amerikalı üniversitelerin mezunlarına nanik yaptık-yapıyoruz-yapacağız?
-Ayrıca siz nasıl insanlarsınız yahu? Hiç mi onur,gurur kavramları sizin için bir şey ifade etmiyor? Allah'ın cahil bir zengini çıkıp saçmalamış, o zengine de saçmaladığını gayet medeni bir şekilde ve tam da o adama yakışacak şekilde üniversiteli gençler göstermiş. Ne yapacaklardı cemaatçi, şeriatçı, ülkücü tayfanın yaptığı gibi linç mi etmeye kalksalardı adamı?
-Siz niye rahatsız oluyorsunuz ? Ağaoğlu ile akrabalığınız mı var? Babanız da mı Ağaoğlu gibi düşünüyor? Günün birinde babanız da yumurta yer diye mi korkuyorsunuz? Nedir kardeşim derdiniz?
-Mezun olunca öyle patronlarla çalışıp çalışmamak dediğim gibi insanın onuru ve gururu ile alakalı bir konudur. Belli ki sizin için önemli değil ama emin olun böyle insan görünümlü kıroların yanında çalışmaktansa, evde oturup tercüme yapmayı yeğleyen pek çok dostum var(biri de benim).

Son söz: Söyleyecek sözünüz yoksa, belli ki aklı başında arkadaşlarımız da var bu forumda. Onları okuyup bir şeyler öğrenin.
Sosyal ağlarda paylaş

Bide onur gurur kavramlarını senden öğrenecek değiliz güzel abim

bide, x kıtada y ülkenin mühendislerine nanik çekebilecek kadar süper mühendis basıyorsa üniversiten bi zahmet nanik çekmeye harcayacağın enerjiyi ülke için iş yapmaya ayır abicim.

Çünkü bahsettiğin anlı şanlı üniversiten diğer üniversiteler gibi her yıl mezun spamlıyor ama pek bi hayrını göremedik memleket olarak. Yoksa hepsi dünya üzerine dağılıp nanik mi çekiyor sadece yabancılara abicim?
Sosyal ağlarda paylaş

Gene ayni sey...kardesim fikirleri tartisma yeri burasi,fikir sunanlara hakaret etme yeri degil. Once sen bunu anla.
Kimse kimseyle ayni fikirde olmak zorunda degil.

Universite gencligi hakli yada haksiz deli doludur protesto eder yumurta atar. Nasil bakanlara attiklarinda helal olsun dediysek agaogluna attiklarindada en azindan olur boyle seyler diyip gecmeliyiz.

Genede agaoglunun bunu haketmedigini dusunuyorum. Oyle yada boyle adam dis guclerin kopegi degil...onun zenginliginde cok az kimse vatani satmadan yada yasadisi bircok is yapmadan oralara gelmis.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

he cetintas he
he abicim
evet güzel abim

yıllardır paticik forumlarında aklıbaşında adam eksikti
sen geldin doldurdun güzel abim boşluğu

senin dünya görüşüne sahip olmadığımız için ne kadar mutsuzuz bilemezsin sayın abim.

Evladım, dünya görüşü sahibi olmak için bilgi sahibi olmak lazım. Siz de bilginin kırıntısı yok ki! Geyik muhabbeti yapmaya gelmişsiniz dünyaya da, bu foruma da; besbelli. Senin, sizin haddinize mi düşmüş benim dünya görüşüme sahip olmak? Öyle bir beklentim yok ciğerim, emin ol. Böyle bir yanlış anlama varsa aman düzeltelim, benimle aynı dünya görüşünde olmayın zaten, gider atarım kendimi bir yerden. Sakın ha!
Öbür mesajını da şimdi gördüm.
Sen ne biliyorsun bu üniversitenin ülke için bir şey yapmadığını?
Türkiye Cumhuriyeti'nin her yanında İTÜ'nün, İÜ'nün,kurulduktan sonra da ODTÜ'nün,YTÜ'nün emeği vardır.
Bu kadar santralleri,fabrikaları,otoyolları,köprüleri,barajları sizin ALAYLI Ali Ağaoğlu ve tayfası mı yaptı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...