Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ahmet abi ntv'de

Valerius

Öne çıkan mesajlar

cevahir videolarını izledim de yazdığım savunmaya dönük yorumlardan da utandım kendimden de söylediklerimi geri alıyorum.bunlar kim siyaset kim, başkaldırı kim

cevahirin tam videosu

http://www.youtube.com/watch?v=mXPAHzahCVc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=FEdmGnGhPeE&feature=related
Sosyal ağlarda paylaş

ya üzgünüm ama gerçekleri konuşmak lazım biraz.
şimdi bu inci iyidir hoştur, hepimizi bir kere de olsa güldürmüşklüğü etmişliği vardır falan filan. budur aslında incinin olayı, kabul edemediğiniz şey de budur. gülüyoruz, eğleniyoruz ama dahası yok. hiç olmadı. yok anarşizmdir yok bilmem nedir, ne kadar daha kandırabilirsiniz kendinizi. şu ahmet abi olayının bile reklam olduğunun farkında değilmişsiniz gibi davranıyorsunuz. farkında olduğunuz şeyleri, aslında bildiğiniz şeyleri, sırf siz ona farklı anlamlar yüklediniz, onu kendinizden bir parça gibi hissettiniz diye görmezden daha ne kadar gelebileceksiniz. internet alemindeki yapılmış en samimi mekandı inci bugüne dek. işte sırf samimi ve sırf bizden diye nedir bu kadar başka başka anlamlar yüklemeye çalışmak. sadece güldüren ve eğlendiren bişi kötü bişi diildir ki!! incinin bugüne dek yaptığı şeylerin kaçı güldürmedi?! çok azı ve incinin bugüne dek yaptığı şeylerin kaçının kime ne faydası dokundu, neyi değiştirdi inci de siz kalkıp bunun çok ciddi bi anarşizm olduğundan falan bahesedebiliyorsunuz.
ve hepimizin birer hayatı var, kapatın bilgisayarı ve kısın tüm sesleri , düşünün bi, incinin hayatlarınızdaki "gerçek" anlamdaki rolü nedir ve ne kadardır? bunun cevabını kendinize vermelisiniz sadece ve kendinize karşı samimi ve dürüst olmazsanız, olamıyorsanız bence çok vahim durumdasınız demektir.
son olarak inciyi güldürü'den daha öte gören ve düşünenler, bi günde o sitede ne kadar vakit öldürüyorsunuz? ve zaman sizin için ne ifade ediyor? ne kadar önemlidir zaman kavramı sizin için madem ki bi hayat yaşıyosunuz ve bunun için tüm zorluklara katlanıyorsunuz...
bişi daha var, inci mevcut sistemde süper bi oyuncak yönetenler için, oyalıyor çoğu insanı, kendine hiçbi bilgi katmayan, durduğu yerde durmaya devam eden, eylemsizlik içinde bi nesil geliyo gümbür gümbür soruyorum size bu mu anarşizm?
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

http://www.youtube.com/watch?v=0272yh_spuY

hepsini alıntılamıyorum. Mesajın yukarıda zaten.

i)kendine önce bir iş bul. sonra petrol inşa edecek parayı toplarsın.

ii) üç beş tane maymunun yaptıkları dikkatinizi dağıtıyor demişim. e evet dağıtıyor işte demek. o hareketleri yapanlar da inciden o hareketleri yapanlar adına özür dileyip orada çalışanlara çiçek gönderenler de inciden. onları inciden şutlayanlar da inciden.

iii) sen hiç bugüne kadar birini milletvekili olmaya ikna ettin mi? milletvekili olmaya ikna ettiğin adamın parasını cebinden verdin mi? vekil adayı şahısla canlı yayına çıkıp "evet bu da bizim adayımız" dedin mi?

o adamın meclise girenlerin çoğunluğuyla arasında hiç fark yok. belki bu adamda nalıncı keseri yoktur. otursun sigara içsin kendi dönemi boyunca, meclis lokantasında ucuza karnını doyursun. ha seçilecek mi? seçilmeyecek büyük ihtimal ama reklam yapıldı. bitti. mission accomplished.

tuna bekleviç'i göreceğime bu adamı görmek isterim mecliste.

iiii) paticik.com'a ziyaret yapıldıysa o ziyareti başlatan buradan biridir. en azından burayı okuyordur.

SeaGle said:

Elle tutulur birşeyler yapmak var, boş işler peşinde koşmak var. Misal, doğru düzgün bi adam çıksa, hoş olabilirdi. Ama yani bi dönem facebook ve diğer birkaç sosyal platformda videosu döndüğü için göze batmış bi adam, -ve aynı zamanda kafalarda sadece "abi bi adam var bıçaklanıyor sonra şişe atıyor falan ahuahauh" şeklinde iz bırakan bi adamdan söz ediyoruz- milletvekili adayı olarak çıkarılıyorsa, kusura bakmayın da neyini hoş göreyim ben bunun.

burada haklısın bak. daha adam akıllı biri falan olabilirdi aday ama daha akıllı birinin aday olması için ortada bir dava olması lazımdı. yani ciddi ciddi oraya gidecek olan vekilin bişiy peşinde olması gerekirdi. zamanla o da olur. kcklıların bile gireceği meclise bi de incisözlükten adam aday olsun. bu memleket o adamın da memleketi değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Valerius said:

hepsini alıntılamıyorum. Mesajın yukarıda zaten.

i)kendine önce bir iş bul. sonra petrol inşa edecek parayı toplarsın.

Ahaha yeni trasty misin, yoksa orjinali mi?
Vergi dairesinde memur musun da gelir seviyem hakkında yorum yapabiliyorsun diyeyim ya da, biraz daha ciddiye alarak seni. Hayır yırtınıyorsun, zorluyorsun ama bizzat kendi lakait tavırların ile incisözlüğün omurgasını oluşturan kitlenin ne olduğunu gösteriyorsun.

Valerius said:
ii) üç beş tane maymunun yaptıkları dikkatinizi dağıtıyor demişim. e evet dağıtıyor işte demek. o hareketleri yapanlar da inciden o hareketleri yapanlar adına özür dileyip orada çalışanlara çiçek gönderenler de inciden. onları inciden şutlayanlar da inciden.

Şutladınız da evine gidip internetini mi kestiniz? Aynı tayfanın daha iyi bi üslup gösterişi ile tekrar geri dönmeyeceğinin yazılı belgesi mi var elinizde? Aynı şeyi yapan ve şutlandıktan sonra başka bi görünüşle geri gelebilecek adamların özünün değişmeyeceğini de söyleyebiliriz takdir edersin ki tabi.

Valerius said:
iii) sen hiç bugüne kadar birini milletvekili olmaya ikna ettin mi? milletvekili olmaya ikna ettiğin adamın parasını cebinden verdin mi? vekil adayı şahısla canlı yayına çıkıp "evet bu da bizim adayımız" dedin mi?

Nitelik olarak olmasa da nicelik olarak yüksek rakamlara ulaşmış bi sürünün 5'er lira atıp birini millet vekili adayı yapması ne zamandan beri takdir edilecek bi davranış oldu? İstersen saygı duruşunda bulunalım? Ha şunu da söyleyeyim biz o paraları DynamicK siteye şaka olsun diye banner koyunca patinin paypal hesabına da gönderdik. Çok matah bi durum değil yani. Alkışlanacak bi durum yok. Sonuçta ikisi de sıradan bi geyik. Gerçi seni bu topluluğun milletvekili olayına girişinin kötü özenilmiş bir geyik olduğu konusunda ikna edemiyoruz sayfalardır ama, idare edicez artık.

Valerius said:
o adamın meclise girenlerin çoğunluğuyla arasında hiç fark yok. belki bu adamda nalıncı keseri yoktur. otursun sigara içsin kendi dönemi boyunca, meclis lokantasında ucuza karnını doyursun. ha seçilecek mi? seçilmeyecek büyük ihtimal ama reklam yapıldı. bitti. mission accomplished.

tuna bekleviç'i göreceğime bu adamı görmek isterim mecliste.

Tamam işte, meclistekiler ile arasında fark olmadığına göre yapılan şeyin çok matah birşey olmadığını da kabul edersin artık. Amaç kitlenin isteklerini duyurmak değil, amaç farklı bi hava estirmek değil. Buradaki tek amaç "eheheh olm ahmet abiyi vekil yaptık lan komikliğe gel ahahaha" şeklinde bi tatmin. Hem kişisel, hem topluluk olarak ego tatmini. Çok birşey yapmak istiyorsanız meclistekilerden farklı birini çıkaracaktınız ki takdir edecektik sizi.

Komik video ünlüsü gariban ahmet abiyi bi gazla millet vekili yapıp vekillik ücretini yatırmak Türkiye'de biçok internet topluluğunun istese çok kolay yapabileceği bi eylem. Belki 3-5 daha fazla para düşer kişi başına ama yapılır. O yüzden bulunmadık hint kumaşı tripleri atılmasına gerek yok.

Valerius said:

iiii) paticik.com'a ziyaret yapıldıysa o ziyareti başlatan buradan biridir. en azından burayı okuyordur.

E bu paticik.com forumlarının derdi değil ki? Ne yani, adam tutup kendimizi "başarısız bi şekilde" trollettirmeye mi kalktık? Bildiğin işsiz güçsüz ergen tayfası "HÖLÖLÖ" diye geldi, bildiğin unsuccessful troll is unsuccesfull şeklinde geri döndüler.

Valerius said:

burada haklısın bak. daha adam akıllı biri falan olabilirdi aday ama daha akıllı birinin aday olması için ortada bir dava olması lazımdı. yani ciddi ciddi oraya gidecek olan vekilin bişiy peşinde olması gerekirdi. zamanla o da olur. kcklıların bile gireceği meclise bi de incisözlükten adam aday olsun. bu memleket o adamın da memleketi değil mi?

İşte söylenilen kısım bu. Yoksa incisözlük ya da paticik, donanımhaber ya da daha birçok sanal platform topluluğu, meclise aday sokabilir. Olay sanal platformdaki herhangi bi topluuğun meclise aday sokması değil, meclise aday sokma adı altında kendi reklamını yapması. Amaç salt reklam olunca problem var demektir. Ama doğru düzgün bi insan girseydi de başarıyla bi reklam olsaydı, gayet normaldi.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

İşte söylenilen kısım bu. Yoksa incisözlük ya da paticik, donanımhaber ya da daha birçok sanal platform topluluğu, meclise aday sokabilir. Olay sanal platformdaki herhangi bi topluuğun meclise aday sokması değil, meclise aday sokma adı altında kendi reklamını yapması. Amaç salt reklam olunca problem var demektir. Ama doğru düzgün bi insan girseydi de başarıyla bi reklam olsaydı, gayet normaldi.

Burada anlaşamıyoruz işte. Neyse...

SeaGle said:

Tamam işte, meclistekiler ile arasında fark olmadığına göre yapılan şeyin çok matah birşey olmadığını da kabul edersin artık. Amaç kitlenin isteklerini duyurmak değil, amaç farklı bi hava estirmek değil. Buradaki tek amaç "eheheh olm ahmet abiyi vekil yaptık lan komikliğe gel ahahaha" şeklinde bi tatmin. Hem kişisel, hem topluluk olarak ego tatmini. Çok birşey yapmak istiyorsanız meclistekilerden farklı birini çıkaracaktınız ki takdir edecektik sizi.

üstteki mesajlarda inciden pis, kaka çocuklar yoktu. şimdi fark yaratılmasını mı bekler oldun? ben bişey demiyorum artık. insanlar iş/okul dışındayken bilgisayar başında başka bişiy yapmak istediler bunu bir sözlükte yaptılar ve suç oldu. bizden başka herkes sütten çıkma ak kaşık. evet.

SeaGle said:

Ahaha yeni trasty misin, yoksa orjinali mi?
Vergi dairesinde memur musun da gelir seviyem hakkında yorum yapabiliyorsun diyeyim ya da, biraz daha ciddiye alarak seni. Hayır yırtınıyorsun, zorluyorsun ama bizzat kendi lakait tavırların ile incisözlüğün omurgasını oluşturan kitlenin ne olduğunu gösteriyorsun.

yırtınmıyorum. bariz işsizsin.

Ayrıca Trasty değilim :

http://forum.paticik.com/read.php?13,5430681,5430681#msg-5430681

İyi forumlar.
Sosyal ağlarda paylaş

tartışmanın tamamını okumadım da.
2010 ocak ayından beri belirli aralıklarla yazıyorum incide. hiçbir şey de yazmıyorum aslında, geceleri saat 2-3 gibi girip 8e 9a kadar takılıyorum. güzel zaman geçiriliyo saçmalayarak. başka da bi artısını göremedim, ama inci bok gibi allah belalarını versin hepsi ergen! triplerine de en ufak bi anlam veremiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Valerius said:

üstteki mesajlarda inciden pis, kaka çocuklar yoktu. şimdi fark yaratılmasını mı bekler oldun? ben bişey demiyorum artık. insanlar iş/okul dışındayken bilgisayar başında başka bişiy yapmak istediler bunu bir sözlükte yaptılar ve suç oldu. bizden başka herkes sütten çıkma ak kaşık. evet.

İnciye pis kaka deyişimizin nedeni kitlesini boş beleş işlere kullanması. Niceliğini belirttiğimiz şekilde kullansa, boş, beleş ve pis kaka demeyeceğiz zaten.

Valerius said:

yırtınmıyorum. bariz işsizsin.

Ayrıca Trasty değilim :

http://forum.paticik.com/read.php?13,5430681,5430681#msg-5430681

İyi forumlar.

İşsizlik kriterin incisözlük tarafından yapılan eylemleri sevmemek ve onlardan biri olmamaksa, sorun değil. Lakin normal şartları göz önüne alıyorsak, yanlış tahmin dude.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...