Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Man of Steel (2012)

Laorx

Öne çıkan mesajlar

Silphatos said:

herhalde izleyen 10 kişiden 9'u farketmiştir onu ahah

püü halbuki 2d izlemiştim anca bu detayı yakaladım diye sevindiydim.

-babanın ölümüne facepalm çektim.

-zod'un ölümüne facepalm çektim.

-henry cavill'e ıslık çaldım ama pek gülmesin o.

-hans zimmer semigod.

-zod ve tayfasının zırhları şahaneydi.

-süpermen sapına kadar amerikalıyık dedi :D

-insanların ölmesine sevindim, pembe bir film olmamış. baya baya ölüyorlar yani.

Sosyal ağlarda paylaş

HarveyQuinn said:

lexcorp,wayne,starlabs, green lantern daki karı ondan sonra gemideki kapsül (hala yaşayan kryptonlu var demek) sürüyle şey var

lex zaten bir sonraki filmdeki düşman olacak hatta büyük ihtimalle gemideki kapsül = supergirl yapacaklar onu.

3 filmide doomsday ile sonuclandıracaklar deniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm.

Şimdi birincisi, bu seride Süpermen'i aynen Henry Cavill gibi çizdiklerine göre, Kara'yı oynayacak kişi de belli o zaman? Kime benziyor bu çizgi romandaki tip? Çıkarabilen var mı?

İkincisi, ise spoiler:

Kara

O Süpermen'in bulduğu ilk scout ship te miymiş yani, öyleyse binlerce yıldır dünyada mı, ölü mü, niye kimse görmemiş onu, nasıl olayaro?

Sosyal ağlarda paylaş

internetten türkçe dublaj izleme gafletinde bulundum.

filmin sonuna kadar hadi iyi kurtardık derken o kadın subayın cümlesi..

lan madem hayalet bölgede insanlar hayatta kalabiliyor, sizde kalsaydınız ya. cins misiniz.

ayrıca bu nolan yıne matrix ten mi esinlenmiş son dövüş sahnesini?

inception daki matrix esinlenmelerinden sonra bu da dikkat çekti.

Sosyal ağlarda paylaş

berbat
hiç gitmeyin yani
sıkıntıdan patlayacaksınız

aksiyon demişler ama
ordan oraya uçan çarpışan ve matrix patlama efektleri dolu,
anlamsızca birbirine vuran ( ulan bişi olmuo zaten ) tipler derken bi anda saçma sapan bi şekilde biten.

ne bileyim,terraforming aleti güzeldi mesela,
ama çok tırt ya, sürekli bi gaz
sürekli bam güm bam güm
zaten ses efektlerinden müzik duyulmuyor

işte gaz vermeye çalışmış ama yok abi,çok beter.
sürekli işlemediği halde kurşun sıkan marinler

bot abi hepsi, bide yani süpermande salağın önde gideni. Uzaklaşsa şehrin dışına çıksa, çöle kaçsa oraya kadar gelecek adamlar orda kapışın yani yazıktır günahtır o kadar binaya.
Sosyal ağlarda paylaş

Film gayet iyi. Superman'i en iyi şekilde günümze uyarlamışlar. Başarılı bir ilk yarıya sahip, kurgusu çok iyi. Sadece baba Kent'in ölümü çok malcaydı, mesajı önemli ama daha düzgün bir sahneyle anlatabilirlerdi.

Yapulan değişiklikler çok iyi olmuş, Superman denilince akla gelen komedi unsurlarını silmişler.

Aksiyon sahneleri çok yoğun olabilir ama "scale" olarak Superman'in adına yakışır olmalıydı. Sonuçta herif hero'ların "babası" niteliğindedir çizgi roman dünyasında.

Daha evvel de yazmıştım ama yineleme ihtiyacı hissettim çünkü forumda yine yetersiz mesajlar bulunuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

peh
süperman oluşuna takılmışınız,
hikaye darkwing duck ve süvarileri olsaydı

ıyyy ne kötü film dicektiniz.

Hikaye güzel olabilir,ama film kötü.
Baya kötü hemde, bütün salonca sıkıldık of puf hadi bitir aman yeter beler geldi üstü üstüne.
Çin işkencesi olsa böle olmaz.

En son sümela manastırı diye bi film vardı o böyleydi.

film deil işte bu, parça parça skeçler, böle dizi olcakmış aslında ama birleştirmişler.
eziyet çektim izlerken.
Grinch,sümela manastırı ve man of steel la üçledi hayatımın en kötü filmlerini.
ben otursam çeksem gayet daha güzel çekerdim,en azından eziyeti 2-3 saate yaymaz, 1.5 saatte bitirir izleyiciye "güzel taraflarında görün yae ekieki" olayı yaşatırdım.

klişe üstüne klişe dolu film ( hikayesel klişeleri saymıyorum, onlar olabilir ). Ve izleme zevki diye bişi yok yani öldürüyor.

baya kötü baya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...