Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sümeyye Erdoğan'ın kaş göz hareketine kıllanması

mani

Öne çıkan mesajlar

Epik tiyatro, siyasal amaçlı bir tiyatro düşüncesidir. Bertolt Brecht’in doğrudan Marksizm-Leninizm etkilenimiyle oluşturduğu ve seslendiği seyirci kitlesini de emekçi sınıf olarak belirlemiş bir kuramdır.

Teoride ve pratikte Marksizmin felsefi, siyasal ve ekonomik tahlillerini tiyatro sahnesine yansıtmaya çalışır. Brecht tarafından bilim çağının tiyatrosu olarak değerlendirilen epik tiyatro, kapitalizm ve sınıflı toplum eleştirisi yapar; oyunlar bir devrimin gerekliliğini çoğu kez doğrudan işaret etmese bile, varolan sistemin olumsuzlanması yoluyla, seyircisini başka alternatifler üzerine düşünmeye çağırma iddiasındadır
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Bu laf bana mı tam emin olamadım.

adabı sadece büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öpmeye indirgeyen, bunu muhafazakarlığın bir göstergesi sayan adama ne anlatsan anlamaz.

biz chpliler olarak 7/24 sevişiyoruz. edep ne bilmeyiz.

toplumda her şeyin bir anlamı olduğu gibi, ön sırada oturup sakız çiğnemenin de bir anlamı var. orada oyuncular sanat yapıyor, sende bu sanatı icra etmeye çalışanları izliyorsun. orada o sanata veya o sanatı yapanlara saygın yoksa bulunmazsın. seni oraya zorla götürmüyorlar. oraya gidiyorsan da oranın edep kurallarını bilmen gerekir. sinemadaki gibi oturup patlamış mısır yenmez en önde. sakız çiğnenmez.

tabi padişahın kızına kaş göz yaptıysa tez kellesi vurula orası ayrı
Sosyal ağlarda paylaş

kıllanmak, salonu terketmek ablanın hakkı, canı ne isterse yapar.

cevresindeki koruma/görevlilere "bana göz kırpıyor, beni arzuluyor galiba" dediyse ablamıza kötü haberlerim var, babasına daha da kötü haberlerim var. böyle bi dürtmeden sonra koruma/görevli çoşacak mecburen, van/şırnak civarında kariyer düşünmüyorsa.

bu abla ve ailesi hakkında bildiklerim kadarıyla bayaa dini bütün insanlar maşallah, bu hanım kızımız inşallah böyle ortamlara gitmeyip maşallah evinde otursa, inşallah böyle şeyler ne güzel başına gelmezdi. Hanım kızımız inşallah o erkeki tahrik etmiş maşallah. ibretlik.
Sosyal ağlarda paylaş

klasik numara. ortamı irrite edecek bir hareket yaparlar sonra biri irrite olunca hemen "türbanıma laf etti özgürlüğüm yok mu reröre".

Siz bir ilaç fabrikasından yaşanmış bir hikaye. Türbanlı kadın üretim sahasını gezmek isterken bone takılması istenir kadın da olayı "türbanlıları türban çıkartmadan içeri almıyorlar" şeklinde basına yansıtır ve her tarafa şikayet eder, üretim sorumlusunun başı yanar vs

http://www.haberpan.com/ilac-fabrikasi-anne-iceri-girmedi-haberi/
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

lathspell gibi kafatasçı insanlar olduğu müddetçede susmıycam niye susayım ki? adama git sor dersim katliamını, fatsa kollektifini zerre bilgisi yoktur ama toplumsal olarak güngörmemiş sadece ailesinin ekonomik durumundan dolayı kendini burjuva addeden bir insanın zaten sınıfsal problemleri de olmuyor. o yüzden bu gibi bi adamdan ben türban sorunu üstüne objektif bi bakış beklemem.

Tee 16. sayfadan aldım getirdim Napolyon.. Kafatasçı insanların şu an hangi konumda olduklarını hepimiz biliyoruz.. Demokrat Parti döneminden gelen bir geleneğin var olduğunu, 2011'de hala bu geleneğin temsilcilerinin (Lafzi değişiklikler yapmak zorunda kalmış olmalarına rağmen) varlıklarını ve güçlerini sürdürdüklerini biliyoruz.. O dönemde genel konjunkturdaki Sol etkisinden dolayı Türkiye'de 1961 Anayasası'nda Hak ve ÖZgürlükler'e ağırlık verilmesinin ardından "Bu kadar özgürlük fazladır" "Aman devlet elden gidiyor" "Aman hukuk çok güçleniyor, ülkeyi yıkacaklar" diye yırtınıp; 80 darbesinden sonra faşist anayasaya kucak açıp, bizi kurtardınız ellerinize sağlık diyen, el etek öpenlerin ve onların şu anki temsilcilerinin ve sağ kollarının kim olduğunu biz çok iyi biliyoruz.. Buraya gelip demagoji yapma, dersim katliamı, fatsa kollektifi diyorsun, biz o dersim katliamını yapanların zihniyetlerini de biliyoruz, fatsa kollektifini yok edenlerin de.. Değeceğini bilsem burada 1920'lerdeki TKP'yi, TİP'i, FKF'yi, Dev-Genç'i, DÖB'ü, TKP-ML'yi (Tikko), MLSPB'yi, Dev-Yol'u, İGD'yi, TSİP'i ve daha nicelerini anlatırdım; Dersim Katliamı kadar meşhur olmayan ama bir o kadar kanlı birçok olay anlatırdım.. (Yanlış anlaşılmasın Dersim Katliamına vay çok iyi olmuş filan demiyorum, belli olmaz lafım oralara saptırılır aman) Bu sıralar gericiler arasında sol jargon pek popüler hale geldi.. Sanki bütün o katliamları bilmemneleri yapanlar, otelleri yakan, çocukları asanlar gericilerle faşistler değilmiş gibi bir de sahiplenmeye kalkmalar başladı.. CHP'ye Sol denmeye başladı.. Milliyetçi Sol örgütler (!) ortaya çıkmaya başladı.. Biz bu zihniyetin oluşması için yıllardır didinip milletin beynini yıkayan, mağdur edebiyatından hoca duasına, halkın parasından cennete giriş biletine kadar her yolu kullananların kim olduğunu çok iyi biliyoruz.. Ha ayrıca Faşizm'in ve Faşist'in gerçek anlamlarını da (sermaye ve diktatörlükle ilgili olan) biliyoruz ve şu an kimlerin faşist olduklarının da gayet farkındayız...

Her neyse, en son 16. sayfayı okudum umarım söylenmiş şeyleri tekrarlamam.. Burada sorun laf atılması, kızın rage açması vs. değil.. Konu sokaktaki adamdan bir gram farkı olmayan hatta sokaktaki adamı temsil için orda bulunan, gerekirse yenisi halk tarafından seçilecek, ilahi bir vasfı olmayan (gerçi bunun olabilir o konuda biraz kafam karışık) Başbakan'ın, kızının (ki hadi Başbakan neyse kızının ne üstünlüğü, forsu olabilir lol) (üstelik güzel de değil, güzel olsa yine anlarım) tiyatroda aslında "normal" olan bir durum karşınsında "ZOMFG! Adam üstüme atlayacak koşun komşular yetişiin!" tadında salondan çıkması, 10000 tane polisin de peşinden fırlaması; sonrasında korumaların gidip tiyatrodan bilgi alması, genel müdürlüğün de soruşturma başlatması.. (bkz. parti-devlet bütünleşmesi)
Sosyal ağlarda paylaş

komedi.
ulusalcı veya chp sempatizani bir insanın, söz konusu akp veya akp seçmeni olabilecek insanlar hakkında yapılan herhangi bir olayı, kendilerini haklı çıkartabilmek için yapamayacağı manipülasyon olmadıgını kanıtlar nitelikle bir Wot, tez yazılır resmen.

olay çok basit arkadaşım.

tiyatroda bir insan sakız çiğniyor.yanlız sakız cak cak çignenmiyor büyük ihtimalle,
şapırtadarak sakız çignemek vardır, bir de
edebiylen sadece agız hareketleriylen agızın kapalı bir şekilde çignemek vardır.

başbakan kızının, çingene misali cak cak sakız çignemediğini ortalama bir insan tahmin edebilir.

sahnede oyununu oynayan, muhtemelen senin kafa yapındaki bir oyuncu, bu sakız çignemeyi bahane ederek, aynı senin yaptıgın şekilde, kendini haklı çıkartmak için elinden geleni yapıp bunu kullanarak karşısındaki başörtülü izleyiciyi aşagılamak istiyor.

başbakanın kızı , büyük ihtimal başbakanın kızı olmasaydı belki başını öne eğip utanacaktı, çünkü bu ülkede bu aşagılamalar bu halka yapıldı evet.yapılmadı diyorsan malesef ülkenden haberin yok.eğer onlar da yapıyor diyorsan arkadaşım lütfen! derim.

sümeyye erdogan da, herhangi onurlu bir insanın vereceği tepkiyi veriyor bu kadar basit.
aynı şekilde yanımdaki herhangi bir kız arkadaşıma,bırak onu arkadaşıma yapılsa aynı tepkiyi ben verirdim, başörtüsü var yada yok.

olayı biraz daha iyi anlaman için jeep'e binen başörtülülere olan antipatiyi de buna benzetebiliriz.

WOT oldu ama, bu kadar basit bir konuyu eğip bükebilmek, ahmet çakar misali "iddali konuşursam haklı çıkarım" gibi " TIYATRODA SAKIZ MI ÇİGNENİR !!!!" gibisinden çıkışları da ülkemiz ulusalcılarının tipik heyezanı zaten. yapmayın etmeyin lol.
Sosyal ağlarda paylaş

braid said:

komedi.
ulusalcı veya chp sempatizani bir insanın, söz konusu akp veya akp seçmeni olabilecek insanlar hakkında yapılan herhangi bir olayı, kendilerini haklı çıkartabilmek için yapamayacağı manipülasyon olmadıgını kanıtlar nitelikle bir Wot, tez yazılır resmen.

olay çok basit arkadaşım.

tiyatroda bir insan sakız çiğniyor.yanlız sakız cak cak çignenmiyor büyük ihtimalle,
şapırtadarak sakız çignemek vardır, bir de
edebiylen sadece agız hareketleriylen agızın kapalı bir şekilde çignemek vardır.

başbakan kızının, çingene misali cak cak sakız çignemediğini ortalama bir insan tahmin edebilir.

sahnede oyununu oynayan, muhtemelen senin kafa yapındaki bir oyuncu, bu sakız çignemeyi bahane ederek, aynı senin yaptıgın şekilde, kendini haklı çıkartmak için elinden geleni yapıp bunu kullanarak karşısındaki başörtülü izleyiciyi aşagılamak istiyor.

başbakanın kızı , büyük ihtimal başbakanın kızı olmasaydı belki başını öne eğip utanacaktı, çünkü bu ülkede bu aşagılamalar bu halka yapıldı evet.yapılmadı diyorsan malesef ülkenden haberin yok.eğer onlar da yapıyor diyorsan arkadaşım lütfen! derim.

sümeyye erdogan da, herhangi onurlu bir insanın vereceği tepkiyi veriyor bu kadar basit.
aynı şekilde yanımdaki herhangi bir kız arkadaşıma,bırak onu arkadaşıma yapılsa aynı tepkiyi ben verirdim, başörtüsü var yada yok.

olayı biraz daha iyi anlaman için jeep'e binen başörtülülere olan antipatiyi de buna benzetebiliriz.

WOT oldu ama, bu kadar basit bir konuyu eğip bükebilmek, ahmet çakar misali "iddali konuşursam haklı çıkarım" gibi " TIYATRODA SAKIZ MI ÇİGNENİR !!!!" gibisinden çıkışları da ülkemiz ulusalcılarının tipik heyezanı zaten. yapmayın etmeyin lol.

öncelikle çingene dediğin insanlara yaptığın hakaretten ve ırkçılıktan dolayı seni kınıyorum. ikinciside başbakan kızı demişsin ama başbakan kızı olunca aniden kültürlü bir insan olunmuyor. başbakanın da kültürünü gördüğümüze göre bence elmanın çok uzağa düştüğünü düşünmek yersiz.
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız bende o sakız olayına çok takıldım.sakız çignemek görgüsüzlükmüş falan filan baya yazılmıs.

ben naneli sakız çiğnerim devamlı.genelde yemek sonrası yada evden cıkarken birşey yemediysem atarım agzıma

biri bana sakız çigniyorum diye gorgusuz derse kafasına vururum hakkaten
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

yalnız bende o sakız olayına çok takıldım.sakız çignemek görgüsüzlükmüş falan filan baya yazılmıs.

ben naneli sakız çiğnerim devamlı.genelde yemek sonrası yada evden cıkarken birşey yemediysem atarım agzıma

biri bana sakız çigniyorum diye gorgusuz derse kafasına vururum hakkaten

derste, tiyatroda, müzede vs yerlerde çiğnersen evet görgüsüzlük yapmış olursun.
Sosyal ağlarda paylaş

braid said:

ne yapardin? pesinde dolasan 150 polisi disari suruklerdin, ondan sonra basbakanlik korumalarini tiyatroya salar, milleti sorgulatirdin, ustune de devlet tiyatrolarina inceleme baslattirirdin?

ha bu arada tiyatroda, hem de gecip en onde oyuncularin dibinde sakiz cignemek gorgusuzluktur. savunucaksaniz bari mantikli bi sekilde yapmaya calisin. karsinizdaki insanlarin zekasina hakaret etmeyin boyle sacma savunmalarla.

ornek padisahin kizinin yaptigi yazili aciklama. yok en son gelmis arkadasiyla sansa bak ki en onde 2 koltuk bosmus falan diye basliyo zaten komediye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...