Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Malatya'da sarki soyleyen turistlere zabita mudahalesi

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

SoulCube said:

rage alıcak belki söylediklerim ama
kanunen yaptıkları yanlış ve dilenciler.
işgaliye parası+kamusal alana rahatsızlık verme gibi bir işe giriyor.
bunları kayıtsız yaparsan da dilencilik oluyor.

ha ama tabi canım benim turistler ne güzel insanlar, özgür düşünce, süper hayat.

birinci kısımda adam haklı

ikinci kısımda da haklı..

özetle adam haklı.
Sosyal ağlarda paylaş

İstanbul'da bir resepsiyon verilir
Ülkelerin elçileri davet edilir.Davet güzel devam etmektedir fakat İngiliz ateşesinin bakışları Atatürk'ün gözünden kaçmaz
Davet boyunca kendisine dik dik bakmıştır.Ne olduğunu öğrenmek için yaverini gönderir.
Yaver
Mustafa Kemal'e şöyle der: - Paşam kendisine neden ters bir tavır takındığını sordum, o da bana zabıtaların akrabalarına Malatya'da çalgı çaldırmadığını söyledi. Atatürk'ün cevabı:
Git sor bakalım hippilerin Malatya'da ne işi varmış? ...
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

SoulCube said:

rage alıcak belki söylediklerim ama
kanunen yaptıkları yanlış ve dilenciler.
işgaliye parası+kamusal alana rahatsızlık verme gibi bir işe giriyor.
bunları kayıtsız yaparsan da dilencilik oluyor.

ha ama tabi canım benim turistler ne güzel insanlar, özgür düşünce, süper hayat.

birinci kısımda adam haklı

ikinci kısımda da haklı..

özetle adam haklı.
,
her şeye bu minvalden bakarsanız, yaşanmaz hayat.

biraz özgür irade, insiyatif almak lazım hayata karşı. kaldı ki bu örneği teoride ne kadar kanuna dayandırsanız dahi, pratikte zaten esnemiş esneyeceği kadar.

ayrıca sokak müzisyenleri için de "rahatsız olan da var abi" tribine girmeyin yahu.. bu ülkede özgürlük algısı bir garip. bu algıyla kimsenin, hiç bir şey yapmaması gerekiyor.

önemli olan hoşgörü toplumu oluşturmaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

hoşgörü ok.

adamların ellerindeki kanunlara bakıyorum, engelleyebilir diyor.
engellemiş

benim ya da bana bağlı olan bir şeçim değil ki oradaki, adamın kendi insiyatifi ki benden bağımsız işliyor.

olmuş olan bişiyi konuşmuş -kimi alıntıladıysam artık- ben de olmuş olana göre söyledim. adamın yerinde ben olursam ne yapardım gibi bişi değil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi herkes birşeyler sallamışta sallamış turistler malatyaya kayısı yemeye mi gidecek allasen tabiki de nemrut dağını görmeye gidiyor oraya insanlar. bin yıllık tarih yatıyor anasını satam e haliyle uyanıklık yapıyor bu gavatlar şarkı türkü parayı kaldırırız diye düşünmüşlerde benim memleketimin zehir zabıtası olaya hemen el koymuş süper takdir ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

hoşgörü ok.

adamların ellerindeki kanunlara bakıyorum, engelleyebilir diyor.
engellemiş

benim ya da bana bağlı olan bir şeçim değil ki oradaki, adamın kendi insiyatifi ki benden bağımsız işliyor.

olmuş olan bişiyi konuşmuş -kimi alıntıladıysam artık- ben de olmuş olana göre söyledim. adamın yerinde ben olursam ne yapardım gibi bişi değil yani.

bana kalırsa olay sadece işgüzar zabıtanın, kanunlara aykırı bir olaya müdahalesi değil (kaldı ki böyle bir yasa, yönetmelik var mı? kanun, kanun dedik de, sokakta müzik yapmayı da kapsıyor mu bu bahsedilen yasa? birisi aydınlatırsa iyi olur).

neyse bu işgüzarlık değil bence, mantalite de tartışılmalı; "kalabalık malabalık" diyor zabıta. başka sıkıntılar da var yani, ordaki zabıtanın kişisel yaklaşımından öte, tepeden aşağıya inen bir yönetim biçimi bana kalırsa bu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...