Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Malatya'da sarki soyleyen turistlere zabita mudahalesi

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

İNGİLİZ TURİSTLERE ZABITA ENGELİ

Malatya'da şarkı söyleyerek para toplayan 4 İngiliz turist zabıta engeline takıldı. Dil bilmeyen zabıta ekipleri turist dilencileri meydandan uzaklaştırmak için oldukça çaba sarfetti. Sabah saatlerinde Kentin en işlek meydanlarından biri olan Soykan Parkı'nda 1'i bayan 4 İngiliz turist enstrümantal müzik aletleriyle şarkı söyleyerek para toplamaya başladılar. Çevrede toplanan meraklı vatandaşların bakışları arasında şarkı söyleyen dilenci turistlere ilgi gittikçe çoğaldı. Toplanan vatandaşlar turistlerin yere bıraktığı keman kutusuna para bırakırken olay yerine gelen Malatya Belediyesi Zabıta Ekipleri duruma müdahale etti. Bir zabıta görevlisi ise toplanan kalabalıktan İngilizce bilen birisinin olup olmadığını sorarak kendilerine tercümanlık yapmasını istedi. Kimsenin İngilizce bilmemesi üzerine iş yine zabıta ekiplerine düştü. El kol hareketleriyle güçlükle de olsa yasak olduğunu anlatan zabıta daha sonra turistleri meydandan uzaklaştırdı. (Cahit ÖZÇELİK/DHA)

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/15489/17497787/1/ingiliz-turistlere-zabita-engeli.aspx

yemin ederim aglayacagim abi, s..... boyle ulkeyi artik ya.
Sosyal ağlarda paylaş

rage alıcak belki söylediklerim ama
kanunen yaptıkları yanlış ve dilenciler.
işgaliye parası+kamusal alana rahatsızlık verme gibi bir işe giriyor.
bunları kayıtsız yaparsan da dilencilik oluyor.

ha ama tabi canım benim turistler ne güzel insanlar, özgür düşünce, süper hayat.
Sosyal ağlarda paylaş

SoulCube said:

ha bana göre çalsınlar çok da severim öyle tipleri, ama sevmeyen de var, rahatsız olanda var.kanunda bu yüzden var. sorun cıkmasın diye kökten çözüm işte.

bu tür çalanlar da oraya çöreklenip 6 saat çalmıyor. 1-2 saat max çalıp gideceklerdi muhtemelen.

kimse vergi vs demesin. devletin zenginden alamıyor vergiyi, utanmasa verdiğin zekattan vergi alacak
Sosyal ağlarda paylaş

abi diyorum ya bana göre çok güzel bişey severimde böyle şeyleri.
haklı olduğum konu benim düşüncem değil kanunlar böyle o yüzden böyle bir durum ortaya çıkıyor.
kör numarası yapması bişey ifade etmez, her dilenci kör numarası yaparak para kazanmıyor.

evsizim, param yok,kanserim, tümörüm var diye yalanlar uyduruyor ve birşekilde para kazanıyor.
ama konu o değil işte.
icra edilen bir mesleğin getirisi varsa şayet o zaman bunu kayıt dışı satamassın.kayıt dışı da para kazanamassın.Olay bu yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

SoulCube said:

ha bana göre çalsınlar çok da severim öyle tipleri, ama sevmeyen de var, rahatsız olanda var.kanunda bu yüzden var. sorun cıkmasın diye kökten çözüm işte.

bu tür çalanlar da oraya çöreklenip 6 saat çalmıyor. 1-2 saat max çalıp gideceklerdi muhtemelen.

kimse vergi vs demesin. devletin zenginden alamıyor vergiyi, utanmasa verdiğin zekattan vergi alacak

dilencilerde dükkan acıp para kazanmıyor.
onlarda yayan, kazanamazlarsa baska yere gidiyor.
devletin zenginden alamadığı vergi devletin ayıbı.kanunların açığı.
Sosyal ağlarda paylaş

önce istanbulun göbeğinde metroda flüt çalanları kaldırdılar da

şu garibim ingiliz cocuklarına gelince mi kanun oldu :)

memleket dilenci kaynıyor.herhalde zabıtaya pay vermedi ingilizler

birde kalabalık oluşmasın falan demişler.kanun hariç her sebepten engel olmuslar işte gariplere
Sosyal ağlarda paylaş

SoulCube said:

Loxias said:

SoulCube said:

dilencilerde dükkan acıp para kazanmıyor.
onlarda yayan, kazanamazlarsa baska yere gidiyor.
devletin zenginden alamadığı vergi devletin ayıbı.kanunların açığı.

tamam da, iranda içki içmek yasak, gayrimüslim olmak yasak diye, "aa kanunlarda var ne yapalım" mı diyeceğiz? kanun en doğrusu mu? avrupada da kayıt dışı çalışmak yasak ama böyle görüntüler göremiyoruz nedense. avrupanın yetersizliğinden olsa gerek.

dilenciliğin suç olması zaten saçma. o zaman zekat almakta suç. birine vakıf dışı yardım yapmakta suç.

dilenen biri varsa alır götürür bakarsın devlet olarak. bakamıyorsan da karışmazsın. en azından böyle olması gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

red memleket dilenci kaynıyorsa onlara müdahele edemeyen zabıtalarda ve diğer devlet memurlarında sorun.
kanunlar tıkır tıkır işlese zaten böyle sorunlar olmaz.
kaldı ki kanunlar- bakın 3. veya 4. defa söylüyorum hala anlamıyorsunuz- her zaman doğruyu söyler demiyorum ki bende hak veriyorum demiyorum bu konuda keşke devam edebilseler.
orada birazda polisin gaza gelmesi olayı var.

loxias biz iranda veya şeriatı olan bir ülkede yaşamıyoruz.bizde öyle kanunlar yok. dolayısıyla bunları yapanlara yasak kardeşim diyemeyiz. ama o kanunlar senin ülkende varsa uygulanacak. bu kadar basit.Avrupada kayıt dışı çalışmak yasak olabilir ama bu ve bunun gibi durumlara göre yapılmış detaylı kurallar vardır elbet.

birine zekat verip vakıf dışı para yardımı yapmanın dilencilikle alakası yoktur.Senin düşüncen oyunlardaki bug abuse gibidir. dilencinin sınırı yoktur dilendiği kadar dilenir zengin olur saray alır ama hala dilenci gibi görünür isterse.
ama senin fakir olduğunu bildiğin bir insana maddi yardım yapman senin yapıcagın yardım kadardır. istersen verme yalvarsa da.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...