Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

12 Ways Consoles Are Hurting PC Gaming

Sam

Öne çıkan mesajlar

konsolda yarış vs oynanır direk eski zihniyet

benim hep konsolum vardı.sadece pes ve gow arada da 1-2 oyun oynamıslıgım var eskiden.

fakat ps3 ile işler degişti.ve ps4 ile dahada değişicektir

konsol kesinlikle sadece atla zıpla yarış oynamak için değil.

strateji için kesinlikle henuz tam hazır değil konsol.fakat diğer her dalda oynanır

fpsde ise dediğim gibi o kadar abartıyosunuzki ben oynadıgım şeyi farklı birşey oldugunu düşünmeye başlıcam
Sosyal ağlarda paylaş

E yahu bende lanet olası xbox geberesice ps 3 demiyorum zaten.

ama cıkıp bakın cok super fps yaptık cillop gibi oynanıyo diyen dallama developer varken, evet lanc okda güel oyanıyomus mouse'dan farkı yok diye kendini avutan tüketici varken, elbetteki gameplay zayıflıyacaktır.

AKsiyonun dibine vurduk diye god of war cıkartırlarsa, oyunun yarısı buttonmash diyer yarısı, gamepadden dance dance revulution la geciyosa, tüketicide, evet abi ne kadarkral aksiyon baksana ne kadar sinirli ne kadarkarizmatik adam neden güzel film gibi dövdü aksiyonun doruk noktası budur diyosa, elbetteki aksiyon oyunlarını kalitesi düşücektir. yıllarca konsollarda geliştirlmiş feature üstüne feature eklemiş third person aksiyon oyunu türüne yazık olur.
Sosyal ağlarda paylaş

tuna bey gene patlıyorsunuz
oyun 2009 da amerikada çıktı ve 2009 da 90% review rating alıp gamestop, gametrailer, ign gibi sitelerde goty, rpg of the year vs ödüllerini aldı

sen oyun çıkıp ödülleri alıp goty seçildikten aylar sonra oyunun avrupa sürümünün çıkmasını oyun çıkışı sanıyorsun ehue

aman diyim ben kötü niyetli bir adam değilim ama bunu başkası duysa aboooo
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız Sam'in hakkını vermek lazım. Bir topik açtı ve:

http://www.youtube.com/watch?v=6rNuP674T0w&

bölüm eskisine döndü safsaf.

kaede bak abi eheuh oyun balon. bunu demek istedim ben. bunu diyorum. 2 sene sonra da alıntılarsınız bu cümlelerimi, np. patato demiyorum, iyi bir oyun sonuçta ama hindenburg olana kadar şişirdiniz, ben de patlatıyorum şimdi burada safsaf.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

arcane said:

"Beyler kavga etmeyin" diye girebilmek için bile önce biraz okumak lazım dsafasf.

ne okicam lan mal mal benim oynadigim seninkinden iyi yarisi yapiyosunuz. daha da gelmem, tatli tatli kardes kardes konusun anlasin istemistim sadece, oyununuz batsin.

al işte average gamer. farmville'den çıkıp bu topike geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

gow'a zaten uf ne challenge oyun demiyoruz. oyun gibi oyun işte, buttonmash ama köpek gibi de zevkli, 3-5 haterı dışında da hayvan gibi sevilen seri. var mı bir tane keyboardmash epic game feeling pc'de. :p,

abi bir de cidden kavga falan değil dsaf. ben de oturup rts yi ve fps yi pc de oynuyorum hala, oyle de devam ederim ama diğer tüm oyunlar için konsol rullez.
Sosyal ağlarda paylaş

yaw tamam hepsini geçtim tamam
nasıl balon yahu ?

tamam 720p ve AA yok ama görüntü yönetimi çok başarılı oyunda

sesler müzikler keza çok başarılı. ingilizce dublaj hele beklenmiyecek kadar iyi

atmosfer kusursuz dark fantasy

aksiyon rpg olduğu için pek bir rp olayı yok ama karakter gelişimi muazzam. nerdeyse oyundaki HER SİLAH için ayrı bir build yapabiliyorsun ki oyunda n tane silah var

tadında bir zorluğu var ve kesinlikle button mashing olarak oynıyamıyorsun bir çok aksiyon rpg nin aksine

çok merak ediyorum oynayıp nesini beğenmedinde bu kadar overrated ilan ediyorsun oyunu
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

İnsanlar 1.5 milyara konsol alıp 8-10 yıl oynuyor/oynayacak. PC oyuncusu oyunları oynayabilmek için 2 yılda bir pc toplaması yada yükseltmesi lazım. tartışılacak bir konu yok.

e 1500'e topladığı sistem 8 yıl boyunca aynı kalacaksa benim toplayacğaım sistm daha ucuz oalcak ve aynı süre boyunca gidecek... kutunun içindeki donanım 8 yıl boyunca kendi kendine mi up-grade oalcak ben onu anlamadım idmi? yoksa o 1500 tl lik makinada henüz piyasaya çıkmamış gleceğin donanımları fln mı var? nedir yani?

@red; e gel diyorum sen game pad le gel ben klavye mouse diyorum hagisi fps de daha randımanlı olacak? rts demiyorum hani o hiç hiç hiç olavcak şey değil bir kere mikro yapamazsın zaten

ne zaman ki bu kutulardan full q klavye olmasa bile min 20 tuşlu bir klavye ve mouse (hadi armut koltuğumda onmak istiyorum dersen track ball ya da şu yeni yenerasyon jel yüzeyli mouselar da olur) çıkar o zaman olmuş bu iş derim. yoksa "kanka müthiş fps oynanıyor sensivity auto aim hede hödö" demeyin yok öyle bir şey.

ben evde prince of persia pc uyarlamasını da klavyeden değil game pad den oynuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:
Sam ne biçim PC bölümünün kurtarıcısısın abi. Banla şunları daha rahat rahat pileyzıteyşın oynasınlar.

ne olurlarsa olsunlar, gene gelsinler. :p
Masquerade said:

Sam ve cüce direk fps ve rts üzerinden gidiyor ama demiyorlar ya diyemiyorlar ki konsolda uncharted, heavy rain, rdr, god of war gibi aksiyon/adv oyunlar var ya da gran turismo gibi world # 1 racing simulator var. :p

ps3 mayıs gibi elime geçecek, oynamadığım oyunla ilgili yorum yapmam ama almamın ana nedeni srpg ve jrpg exclusive'ler. konsolun doğası gereği bir avantajı olduğundan ötürü değil çünkü portlasalar pc'de daha bile rahat oynanır disgaea, valkyria chronicles, jeanne d'arc, ff tactics gibi oyunlar. anime ve srpg merakım olmasa dokunmam ama, çünkü god of war 3 önümde duruyordu, 3-5 dokundum sonra bıraktım. heavenly sword hoşuma gitmişti ama hiç cezbetmedi o. uncharted 2 gene aynı. rdr güzel ama gene oynanışı kasınç gamepad'le, pc portunu bekleyeceğim gta4 gibi.
Masquerade said:

fa ya laf attın şimdi sam sana ekşiyecek. :p

o ne? deodoran mı? :p
arcane said:
Gerçi konsolcu arkadaşlarıma sorup emin olmak lazım ama o da yemez, adam admin, bu topiki görürse net banlar beni safasf.

Valla Sam Valkyria Chronicles mı ne onu yazmış zaten. O mu yani bir oyun seçsen onu mu yazar insan. Ben oraların en kötü oyununu seçecek olsam adaydır.

hakkaten param olsa siteyi satın alıp banlardım şu lafına, ama kasamam şimdi açığını bulmakla bahane için. :p
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

Yalnız Sam'in hakkını vermek lazım. Bir topik açtı ve:
http://www.youtube.com/watch?v=6rNuP674T0w&
bölüm eskisine döndü safsaf.

/cast seed of nifak

4th ed büyüsü diye eklesinler hazır zehir, maglubiyet filan koymuşken.
Sosyal ağlarda paylaş

DrTirolBey said:

Loxias said:

İnsanlar 1.5 milyara konsol alıp 8-10 yıl oynuyor/oynayacak. PC oyuncusu oyunları oynayabilmek için 2 yılda bir pc toplaması yada yükseltmesi lazım. tartışılacak bir konu yok.

e 1500'e topladığı sistem 8 yıl boyunca aynı kalacaksa benim toplayacğaım sistm daha ucuz oalcak ve aynı süre boyunca gidecek... kutunun içindeki donanım 8 yıl boyunca kendi kendine mi up-grade oalcak ben onu anlamadım idmi? yoksa o 1500 tl lik makinada henüz piyasaya çıkmamış gleceğin donanımları fln mı var? nedir yani?

evet. ps3 ilk çıktığında blu-ray geleceğin teknolojisiydi bir nevi. performansı sadece donanımda belirlemiyor bunu da biliyorsundur.

gamepad olayına çok takılıyorsunuz. anneannemin 1 saatlik mouse deneyimden farkı olmuyor, 1 saat gamepad ile fps oynamaya çalışan adamın. azmedip 1 ay gamepad ile oynarsan, aynı zevki alıcaksın
Sosyal ağlarda paylaş

HAHA KANDIRDIM BAK NASIL GELİYORSUN TIPIŞ TIPIŞ PS3 E

kırıkkaleden döniyim yapalım. bu sefer satmayın ama

bu sırada fps konusunda kesinlikle ırçımı satıyorum ben. yok arkadaş gamepadle fps oynanmaz. kaç tane fps demosu indirdiysem 5 dakika içinde pes ettim
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

budur. pc'm var, ps3'üm var(dı), xbox'ım var. ikisine de çıkan oyunu -ikisine de para vermeden oynayacaksam- xbox'ta oynuyorum. ki pc'm herşeyi süper şahane oynatabiliyor.

neden ? çünkü daha zevkli.
Sosyal ağlarda paylaş

Nedir peki daha zevkli kılan? Konsolunun gamepadine PC'deki gamepadinden daha fazla para vermiş olman nedeniyle daha kaliteli olması mı? veya PC'yi televizyona bağlamamış olman mı?

Bakın adminle bile savaşıyorum ehuehu. Ortadan kaybolursam sorumlular belli: mod1, admin2, capon elçisi kaede3.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...