Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

12 Ways Consoles Are Hurting PC Gaming

Sam

Öne çıkan mesajlar

Masquerade said:

Koca gün 16gb GTA4 indirdi PC şimdi saçma sapan hatalar verip açılmıyor. Driver güncellemeler, son patch indirmeler, abuk subuk regedit ayarları ile uğraşma. Birkez daha konsoldaki konforun değerini anladım arkadaş. Paranla rezil olmak budur. xD

Masquerade said:

valla bone böyle saçma sapan bir durumla hiç karşılaşmamıştım haha. bilmiyorum ama driver güncelledim regedit ayarlarını bızakladım olmadı bıraktım. steam forumlarında da bir dünya çalışmıyor fix it plx topici var. bilemedim şimdi.

yaa, topiğin başından beri biz de ondan bahsediyoruz.
defalarca söylüyoruz ilk posttaki linki okuyun diye, ama okumak yerine insanlar gelip burda körlemesine konsolları savunuyorlar.

"SİZ KONSOLLARI ELEŞTİREMEZSİNİZ! KONSOLLARA DA GÜZEL OYUN ÇIKIYOR! SEN KONSOL ALAMIYORSAN BEN NAPAYIM! KOLTUKTA OTURUP OYNAMANIN KEYFİ PC'DE YOK!" felan

iyi güzel de biz topicte bundan bahsetmiyoruz ki. senin gta'da yaşadığın sorunlar gibi sorunlardan bahsediyoruz.

topicte diyoruz ki, oyun firmaları konsollara ağırlık verdiğinden yaptıkları pc oyunları çok buglı oluyor.
bundan bahsediyoruz.
ilk posttaki linkte yazıyor bu.
ama adam gelip "KONSOLLARA DA GÜZEL OYUN ÇIKIYOR!!!!!!!!" diye atarlanıyor bize.

iyi güzel de biz konsollara güzel oyun çıkmıyor demiyoruz ki.
konsoldan pc'ye uyarlanırken oyun buglı çevriliyor diyoruz.

insanlar konsolları savunacağına kadar bir kere ilk posttaki linki okusalar güzel olur aslında...

Snake said:

pcde zevk aldığım oyunlar gamepadle oynanmıyor.

merak etme, oynanıyor. gamepad takıp oynayabiliyorsun.
hatta ps3 move, wii move, xbox kinect felan takıp oynayan bile var.

istersen koltuk üstünde, yatak üstünde veya halı üstünde klavye+mouse'la da oynayabiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Konsol portundan öteye gitmiyor PC'ye çıkardıkları çünkü. Hani kassa free emülatör bile aynı şeyi yapıcak bazı oyunlar için. Yakın zamana kadar bazı oyunlarda mouse desteği bile yoktu.

Hele hele PC'de büyüyüp sonrada PC'e üvey evlat gibi davranan oyunlara ayrı kılım. Tamam ticaret para filanda birazda yaptığı işe filan saygı olur.

Birde şu yapay zeka olayı varki son senelerde deli ediyor beni. Konsollar ve gamepad'leri için olan yapay zeka hiç ellenmeden PC'ye aktarılınca mouse+klavye başında ki ben kendimi mario oynar gibi hissediyorum bazı oyunlarda.

(hoş az öğlen yemeği paramı yememişti adi bıyıklı)
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

merak etme, oynanıyor. gamepad takıp oynayabiliyorsun.
hatta ps3 move, wii move, xbox kinect felan takıp oynayan bile var.

istersen koltuk üstünde, yatak üstünde veya halı üstünde klavye+mouse'la da oynayabiliyorsun.

sen mümkün dedin diye mmoları falan kanepeme klavye mouse çekip oynayamam kusura bakma. zaten pcde oynadığım oyunların hepsinde arayüzü minimum tutmaya çalışıyorum o yüzden küçük gözüküyolar. uzaktan görülmez yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...