Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Doom 3 - FPS yukseltme rehberi

Draven

Öne çıkan mesajlar

said:
Arkansis, 07 Ağustos 2004 12:32 tarihinde demiş ki:
romero kim ?
o neden elini sürmedi ?
daha önceki oyunlarda neciydi ?

doom & doom2'de baş tasarımcıydı, john carmack motoru yarattıysa da doom(2) denen oyunun oynanması ile ilgili hemen herşey romero'ya aitti. nedense sonra kendine aşırı güven ve kibirle şirketten ayrılıp ion storm'u kurdu ve bir reklam fırtınasıyla daikatana'yı hazırladı. pc oyun sektörünün gelmiş geçmiş belki de en meşhur balonu olan bu oyun patlayınca da şirket battı, romero üç kuruşluk işlere muhtaç hale geldi. bugün gameboy'lara platform hazırlayan bir şirkette çalışıyor sanırım. herkes "oh olsun" dedi ama bence çok üzücü bir durum onun için olduğu kadar oyuncular için de. id de kalsaydı id oyunlarının en azından single player kalitesi bu kadar düşmezdi. (quake serisini kastediyorum, rtcw de elaleme yaptırılmazdı belki)

şimdi onun görevini tim willits üstlenmiş durumda, quake 3'ten de sorumlu olduğu için aynı adam doom 3'ten beklentim yoktu doğrusu şu son bir haftaya kadar..[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

The Terminator: Fuck you, asshole.
Sosyal ağlarda paylaş

dxdiag olayına baktım, bende AGP hedesi kapalı ve yanında enable tuşu da da kapalı. basılmayacak şekilde.

şimdi bios'a girip her AGP yazan şeyle oynamaya tırsıyorum açıkcası, eskiden BIOS'la oynarken başıma kötü şeyler gelmişti. kartım radeon 9600 (normal). daha oyunu oynamadım, aslında yavaş çalışacağını da zannetmiyorum ama yine de şu zımbırtıyı açmak istiyorum. hani diğer uygulamalarda da etkisini görürüm belki falan.. bios'tan neyi açmam lazım biraz daha açsanız.[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"

[Bu mesaj Mirage tarafından 07 Ağustos 2004 17:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

mayfer bunlar default mu bilmiyorum ama sadece oyun içinden mdeium ve 2x fsaa yaptım:

seta image_downSizeLimit "256"
seta image_ignoreHighQuality "0"
seta image_downSizeBumpLimit "256"
seta image_downSizeSpecularLimit "64"
seta image_downSizeBump "0"
seta image_downSizeSpecular "0"
seta image_useCache "0"
seta image_cacheMegs "20"
seta image_cacheMinK "200"
seta image_usePrecompressedTextures "1"
seta image_useNormalCompression "2"
seta image_useAllFormats "1"
seta image_useCompression "1"
seta image_roundDown "1"
seta image_forceDownSize "0"
seta image_downSize "0"
seta image_lodbias "0"
seta image_anisotropy "1"
seta image_filter "GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR"

şimdi arkadaşlar benim sorunum şu:

oynuyorum oynuyorum, (15-30 dk) çat diye "doom 3 has caused a bilmemne and will be shut down" diyerek oyun çöküyor. end task ile kapatıp tekrar açıyorum. gene oynuyorum oynuyorum, bir süre sonra oyun donup kalıyor. öylece donuyor oyun. ctrl+alt+del ya da windows tuşu filan hiçbirşey göremiyorsunuz. hot reset de atılamıyor. cold reset atıyorum mecburen. oynadım bir miktar ama son derece can sıkıcı bu şekilde, 45 dk kesintisiz oynayamadım halen. ayarları yükseltince (high mesela) daha çabuk çöküyor. ultra yaptım, 30 sn filan oynadı sonra ekran birbirine karışıp bozularak kitlendi gene. medium ve 1024x768 altına da razı değilim hani..

athlon 2800, 512mb ram, radeon 9800pro 128mb var, oyun içinde yukarıdaki ayarlarla 30-60 fps alıyorum. kasılmıyor yani makine üstelik. draven'ın söylediği ayarlarla (kaliteyi ilgilendirenlere dokunmadan) daha hızlı çöktü gibi. sapphire'ın sitesindeki catalyst 4.5'i kullanan sürücüyü kullanıyorum. ati'ın sitesinden 4.8 içindeki 4.7 sürücüsünü ayrı olarak indirip çalıştırınca makine afalladı, bırakın doom 3'ü warcraft 3 bile açamadı abuk sabuk mesajlar çıkarıp..

ati sanırım doom 3'e özel catalyst 4.9 beta çıkarmış, kullanan oldu mu? sitesinde bulamadım ayrıca..[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

Sosyal ağlarda paylaş

abicim
ne yaptın sen
saphire in sitesindekiler kullanılırmı ?

gidip ATI nin sitesinden 4,7 yi çekeceksin
ne yapıyorsun.

o sistemde kaldırmıyormu ?

bende AMD 2000 var 1 gb ram var . birde Saphire im var
senin sistem performans olarak benden daha iyi. Nasıl takılır ?

4 AA açtım ultrada , banamısın demedi.

sadece o set cache megs i 256 yap yeter . gerisini elleme , yüksek performans bilgisayarı seninki.

Eski driverlarını ne varsa kaldır
ondan sonra catalys in son sürümünü indir "ATI" nin sitesinden.

daha sonra ekran özelliklerine gel.

ATI nin menüsünden 3d ye gel. orada opengl de optimal olacak , apply diyeceksin , D3d de optimal olacak apply diyeceksin. Sonra VPU recover ı da kapat.[signature][hline]www.scuniverse.com
www.scuniverse.com/forum
Ayrton Senna is not dead
Sosyal ağlarda paylaş

ben takıldığını söylemedim ki, kitleniyor dedim. yoksa fps filan gayet güzel.. (bu arada daha iki ay önce "256mb'ye ne gerek var 128mb neyinize yetmiyor" diye donanım bölümünde atıp tutan arkadaşlara uçan pişmiş kelleler girsin)

salla 4.7'yi, şimdi 4.9 betayı deneyeceğim madem doom'a özelmiş.. olmazsa system recovery ile kurtarırız..[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

Sosyal ağlarda paylaş

romero midway games diye bir yerde gene tasarımcılık yapıyor sanırım ama baş tasarımcı mı bilmiyorum. geçen aylarda gamespy bir röportaj yapmıştı onunla, uzun saçlarını kestirmiş, asi rocker imajı sokaktaki adam tiplemesine dönüşmüş. eski iddialı tavrı da yokolmuş.. (onun kadar patlamasının ardından ezilen adam yok sektörde :) )

yazık yani, double barreled shotgun'ıydı, oyun sonunda kazık üstüne çakılmış kafasıydı, bilmemnesiydi, fps türünün gelişimini derinden etkilemiş birisiydi..

ekelem: adam yıllar önce türk gazetelerinde bile çıkmıştı "evinin mimarisini oyundaki bölümleri tasarlarken kullandığı için çocuklar okulda arkadaşlarını taradı" diye..

adamın hikayesi ders çıkartılacak türden. aşırı güven ve kibir kötü bişidir mesajını alabilirsiniz.. :-p[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

[Bu mesaj Sam tarafından 07 Ağustos 2004 20:55 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

burdan

ati yokedici programı çekerek, yeni driver'ı yüklemeden önce eskisini köküne kadar kaldırmanı şiddetle tavsiye ederim. 4.7 kullanıyorum mutluyum, şu ana çoğu denemem betaların pek iyi olmadığı yönünde bir izlenim bıraktı. ati tarafında tam onaylı versiyonları çıkana kadar indirmemek lazım bence.

hatta en iyisi direk atinin sitesinden indirmek. o da geçen hafta 4.7 idi, hala öyledir herhalde.[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"
Sosyal ağlarda paylaş

evet beta ve hem win xp hem ati kaç kere uyardı "manyak değilsen yükleme" diye.. :-p

şu anda yüklemiş haldeyim, quick launch ikonları birbirine karşmış ve dpi ayarı bozulmuş bilmiyorum neden. herhalde restart atınca geçecektir. doom 3 performansını da birazdan deneyeceğim..

ekleme: evet normale döndü, şimdi doom 3'ü deneyeceğim.. 8-)[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

[Bu mesaj Sam tarafından 07 Ağustos 2004 21:23 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

sistemin nesine zarar veriyormuş sürücü ya? bunu diyen insan da firmware'ci overclock'çu yani.. :-p

valla biraz oynadım yeni sürücülerle.. KAYMAK GİBİ.. fps de arttı göçerme de olmadı henüz. bu gece devam edeceğim bunlarla.. hatta high bile denenebilir medium böyleyken..

istemeyen denemesin ama sanıyorum sorunumu çözdü bu sürücü, üzerine performans da ekledi. ha ayrıca sürücülerin işletim sistemi ya da yazılım dışında birşeye zarar verdiklerini de hiç duymadım. ekran kartımı yakmayacaksa en fazla system recovery ile kurtarırım olayı..

birazdan eve online'ı da bir çalıştıracağım hani eksi bişi var mı göreyim, bir de skill training'e bırakayım.. :-p

ekleme: sabo o ayarları yapmadım, yapılmamış hali gayet rahat. tam olarak neyin neye yaradığını anlatırlar bir yerde, onu bulup öyle yapacağım. bazıları belli ne işe yarıyor ama bazıları belli değil..[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

[Bu mesaj Sam tarafından 07 Ağustos 2004 21:45 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Walla benim grafiklerde degisiklik olmadi, hersey kaymak gibi calisiyor. FPS yuklestme rehberi sonucta, grafik guzellestirme degil

ekleme: Yanlarinda cache yazanlar, oyunun calismadan onceki texture yukleme miktarini ayarliyor, digerleride gozle gozukmeyen seyleri render etmeme gibi birsey, emin degilim.

[Bu mesaj Draven tarafından 07 Ağustos 2004 21:51 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ABicim bakarmısın adam orada ne demiş. Sorumluluk kendinize aittir. Kartını anormal şekilde zorlayıp zorlamayacağını yada anormal bir işlem yaptırıp sistemi eline aldırmayacağını nereden biliyorsun ? Hadi böyle riskler olmasa neden bu sorumlulukları senin üstüne yüklesinler. OFficial olarak çıkan driver değil bu. Daha deneme aşamasında. Test kullanıcısı mısın ?

Kobay oluyorsun
aksilik çıksa başına patlıyacak. Bırak abicim geri al o driverları , tam sürüm çıksın ondan sonra kullan.[signature][hline]www.scuniverse.com
www.scuniverse.com/forum
Ayrton Senna is not dead
Sosyal ağlarda paylaş

ıı oldu bu guıde daah oyunu oynayamıycm pztsıye kadar (aldıım halde oyunu) ıı oldu bu yanlız herkes kotu dıor onu dıor bunu dıor okudumk burdakı olaylarıda oyunu oynamadn bısı yazmıım dedm ama yanı bosuna mı bu kadar bekledık bu oyunu bosuna mı bu kadar heyecanlanark dl ettık yada satın aldık ha soleyın bana bunu...[signature][hline]"I can give anything you want,but don't want something that i don't want to give"

"Deneyim zor bir ögretmendir çünkü sınavı önce,dersi sonra verir"

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...