Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2011 genel seçimleri

gramul

Öne çıkan mesajlar

liberal said:

siz 200 ülkeye sorup da mı belirlediniz o insan haklarını? ayrıca adamların sistem oturmuş bi kere, oturmamış ülkede sen batının sistemini bi anda uygulamaya çalışırsan blue screen of death.
.

of sununla ilgili bugun alev alatlının bı kıtabını okurken super bı cumleyle karşılaştım.
Nekrofiliye bağlamış o zihniyeti :).AAh ah, şu liberallerin genelide senin gibi olsa ya, olmaz işte.
Sosyal ağlarda paylaş

sandalye said:

Lancelion said:

hepara oy basıp türkiyeyi daha güzel bir yer yapıyoruz.

Bu heparlılar çok ilginç ya. İsim vermiyim bir il başkanına "neden partinin amblemi kartal" diye sormuştuk, adam "osman pamukoğlunun en sevdiği hayvan" diye yanıtlamıştı.

lol ashjdajas
Sosyal ağlarda paylaş

Yazıldı mı bilmiyorum dün chipte okudum. İnci Sözlük bir girişimde buluncakmış seçimlerle ilgili. Bağımsız milletvekili adayı çıkartıcaklarmış İstanbul ve Eskişehirden. Ne kadar gerçek olur bilinmez tabi ama olursa meclisi sürekli trolleyen birisi olacak artık mecliste.
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:

abi sol goruslu insanlar sacma sapan partilere oy vereceklerine CHP'ye oy verseler, en azindan bir nebze temsil edilirler. en buyuk sorun bu bence. chp'ye verilmeyen her oy akp'ye kar kaliyor cunku.

yıllar yılı chpnin bu kadar saçmalamasının nedeni bu söylediğin muhtemelen. anamız babamız şu gelmesin dedi chpye verdi, belediye seçimi oldu akp almasın dedik chpye verdik sonunda hep zararlı çıktık. suç bizde.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Penthesilea said:

abi sol goruslu insanlar sacma sapan partilere oy vereceklerine CHP'ye oy verseler, en azindan bir nebze temsil edilirler. en buyuk sorun bu bence. chp'ye verilmeyen her oy akp'ye kar kaliyor cunku.

yıllar yılı chpnin bu kadar saçmalamasının nedeni bu söylediğin muhtemelen. anamız babamız şu gelmesin dedi chpye verdi, belediye seçimi oldu akp almasın dedik chpye verdik sonunda hep zararlı çıktık. suç bizde.

tamamen aynı fikirdeyim bende şimdiye kadar tüm seçimlerde akp ye gitmesin diye chp ye verdim, hemde hiç güvenmediğim halde! çoğu insanda bu sebeble verdi chp ye oy, bakıyorum bu seçimde de insanlar aman akp ye gitmesin diye chp ye verecekler, chp yine ikinci parti olacak ama bu adamlar aldıkları oyları bir halt yapıyoruzda alıyoruz sanıyorlar, bu sebeblede chp de değişen hiç bir şey olmuyor, chp de köklü değişiklikler lazım sol parti olduklarını hatırlamaları gerekiyor,
Sosyal ağlarda paylaş

tinu

tinu said:

Myshkin said:

Penthesilea said:

tamamen aynı fikirdeyim bende şimdiye kadar tüm seçimlerde akp ye gitmesin diye chp ye verdim, hemde hiç güvenmediğim halde! çoğu insanda bu sebeble verdi chp ye oy, bakıyorum bu seçimde de insanlar aman akp ye gitmesin diye chp ye verecekler, chp yine ikinci parti olacak ama bu adamlar aldıkları oyları bir halt yapıyoruzda alıyoruz sanıyorlar, bu sebeblede chp de değişen hiç bir şey olmuyor, chp de köklü değişiklikler lazım sol parti olduklarını hatırlamaları gerekiyor,

Tinu çok güzel yazmışsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:

Açıkcası Meclise 30 tane chpli gireceğine bir tane doğu perinçek veya çetin doğan girmesini tercih ederim.

Ayrıca şu inci sözlüğün olayı başlamadan biter.

İstanbulda bağımsız bir adayın girebilmesi için %2,5 oy alması lazım. Eskişehirde daha fazla tabi. Yani kısaca bölgesine göre 40-80 bin arası oy alması gerekir.
Ayrıca birde 51 tane STK'nın bir araya gelerek oluşturduğu Cumhuriyet Güçbirliğide bağımsız aday göstericek 40 ilden. İnciciler eğlenir sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de yıllardır chp'ye sırf "akp ye yaramasın bari" diyerek veriyorum ama, chp akp'nin bu kadar almış başını yürümüş olmasında, 1980 ler zamanı solcularının-ailelerinin-çocuklarının bu kadar bezmiş sindirilmiş ve pes etmeiş olmasında en büyük rolü oynuyor zaten. mesela şahsen en ufak umudum yok bu seçimlerden de (sonucu ne olursa olsun), ailemden kimsenin de yok. şu dandik şakacıktan yapılmış paticik oylamasına bakınca bile içim kararıyor al birini vur ötekine diyerekten.
Sosyal ağlarda paylaş

CHP %22'de alsa %27'de alsa chp-mhp kombosu bile 1 akp etmiyor. Hani problem olursa da önemli yasaları BDP'ye taviz vererek geçirtiyorlar adamalrın yardımıyla. Daha 1 sene önce öyle bi yasa geçirmemişler miydi?

o yüzden meclise 4 parti dışında 1 parti daha lazım ve en büyük potansiyel HEPAR'da.

körü körüne CHP'ye vermekten iyidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Paticik gibi eğitim seviyesi yüksek, bir nebzede olsa gündemi takip eden bir platformdan bile AKP %21 alıyorsa, durum vahim gözüküyor.

Cidden madalyonun değer yüzü de var. Sırf başbakanlarının karizması için oy verecekler, "hoyt be nasıl natoyu dize getirdi" diyecekler, sadece cemaat içinde olduğu için oy verecekler falan var.

AKP'nin yaptıklarından ve getirmeye çalıştığı sistemden bıkanlara tek alternatif CHP şuan. Evet politika eksikleri olabilir, beklediğiniz kadar iyi muhalefet yapamıyor olabilir. Ancak bunun nedeni ilk olarak CHP sonra basın.

Biliyorsunuz çoğu televizyon, internet haber portalı, gazete "yandaş medya" durumunda. AKP'nin ne yolsuzluğu olursa örtbas etmeye çalışan ve başbakanın bir cümlesini manşetlere taşıyıp günlerce indirmeyen bir medya. Bu medyadan sonra, vergi davalarıyla susturulan başka bir medya da var.

E bide ergenekon var. "Suç unsuru" olup olmadığını burdan bilemeyeceğim ama muhaliflerin toplandığı bir gerçek. Muhalif çoğu gazetecininde yazması böyle engelleniyor.

Bide başbakanın davaları var. Bir şey yazıyorsunuz, bir dergide veya blogda. Çat kapınıza geliyor celp. Sonra hadi yaz bi daha yazabiliyorsan. Suçsuz olduğunu bilsen bile bu ülkede bunu kanıtlamak zor. Biliyorsunuz suçsuz olduğunuzu kanıtlamanız lazım.

WOT oldu ama diyeceğim o ki, bu kadar engellemelerden sonra CHP %25 alabiliyorsa bu bile başarıdır benim gözümde. O yüzden "hasan şaşı aday yapacaklarmış hayatta vermem oyumu" çok yanlış. Bir partinin ideolojisi vardır. Seçim öncesi vaatler olur. Bu vaatlerin hepsine inanıyorsanız(ileri demokrasi gibi) cahil halk kitlesinden farkınız kalmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

akp'yi istemeyen adamın chp veya mhp'den başka partiye oy vermesine aklım ermiyor

hala ezik partilere oylarını heba edenler varsa bi daha oturup düşünsünler hatta tuvaletteyken falan.

%10 barajın oluşu sebebiyle naçizane realistik hatırlatmamdır. Yoksa ben de isterdim her türlü düşünceyi savunabilecek birilerinin meclise girme ihtimalini. Ama yok işte öyle bişi.

bu noktaya dikkat etmek lazim bence de. sonucta matematiksel olarak durum ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Açıkcası Meclise 30 tane chpli gireceğine bir tane doğu perinçek veya çetin doğan girmesini tercih ederim.

veeee

üzücü bi haber olacak sizin için ama tek başına hiçbişii yapamazlar..

burada "chp çok rererö. bişi yabamadı ama" diyenlerin tamamı ilkokula yeninden yazılmalı ve eğitimlerine -özellikle matematik- tekrar başlamalı.

denklem basit abi A partisinin milletvekili > (meclise giren diğer muhalif partilerin millet vekilleri)x2 ise hiçbişi yapmazlar

30tane chp'li gireceğine 1tane perinçek girmiş olsa hiç hiç hiç HİÇ bir etkisi olmaz.

arada kamer genç gibi haber olur sadece.

etkisi?

HİÇ! sıfır, zero, nada, none, zilch, zip..

akp'nin en muhteşem, en takdir ettiğim, en beğendiğim yanı adamların kuralları çok güzel şekilde inceleyerek politika oyununu oynamaları. "romantik solcular" devlet kurtarmaca oynarken bunların "devlet yönetmece" oyununu oynamasına sebep veren de bu zaten.

seçimde anahtar sayılsal üstünlükte. "aday, temsil, yok görüşü uymuyor bana, yok efendim şu ana kadar bişi yapamadılar" bunlar geyik. sayısal üstünlüğü bozacak gücü alırsan "yapamadılar" denileni de yaparsın, "temsil"i de gerçekleştirirsin.

ama romantik solcularımız ve gündüz düşleri sağolsun bunlar cidden imkansız şeyler. peki yine sayısal üstünlüğü elde edecekler mi? garanti! >2,02 gibi bi oranla alacak hem de adamlar. babalar gibi alacaklar. helal olsun tabii adamlara. iyi oynuyorlar cidden bu oyunu. rep veriyorum her seçimde, her oylamada kendilerine.

_ILuVaTaR_ said:

sonuçta akp'ye karşı çıkmak oyumuzu chp'ye versek bile akp yine tek başına geçiriyor yasaları ne anladım ben o muhalefetten. "chp'ye vermicez de kime vercez" ve "x'e vericem de barajı geçemicek ki" diyenler kendi destekledikleri partiye versin chp yerine daha iyi.

misal adamlar "muhalefetten" cidden anlıyorlar. durumlar böyle değil yani..

e adamlara helal olsun demeyeceğim de kime diyeceğim ki..

bağımsız ve kesin barajı geçicek parti desteklemeyecekler garip insanlar gerçekten. kime verirsen ver ama geçmeyecek partiye verme. yoksa reel yaşamdan, hele ki türkiye politikasında.. yemişim sağcısını, solcusunu. adları farklı sadece. önemli olan dengeyi kurabilmekte. -ki bu imkansız. orası ayrı. adamlar hakkede hakkede, alacaklar-
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...