Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Araba kiralamada muazzam bi olay - Flinkster

roket adam

Öne çıkan mesajlar

Öyle bi oha dedim ki öğrenince, kendimden geçiyorum şu an.

Alman trenyolu şirketi (ki avrupa'nın en büyüğüdür) öğrenciler için Flinkster diye bi olay hazırlamış. Şehrin bir çok noktasında, bir çok otoparkta kırmızı-beyaz özel boyanmış Alfa Romeo Mito'lar var.

Gidiyorsun, pasaport (kimlik)-öğrenci kimliği-sürücü belgesi ile önce üye oluyosun, üyelik beleş. Özel bir üyelik kartı veriyolar.

Sonra giriyosun adresine veya arıyosun hotline'ı veya iphone app'ini açıyosun, diyosun atıyorum "Bu akşam saat 9 ile 12 arasında şu noktadaki arabayı kiralicam". Alet sana hangi istasyondaki hangi arabaların boş olduğunu zaten söylüyo. Tamam diyosun.

Saatine 1.5 Euro ödüyorsun, bir de yaptığın KM başına 0.25 Eur ödüyorsun, arabayı kullanıyosun, benzin biterse herhangi bi benzinciye girip tek kuruş ödemeden fullüyosun, sonra arabayı herhangi diğer bir Flinkster noktasına bırakıyosun.

Bu noktalarda insan falan çalışmıyo, arabalar öylecene duruyo, kartı gösterince açılıyo kapılar, çalışıyo motor.

Sigorta da yapmışlar, 1500EUR'a kadar sorumlusun, her kiralamada 4 EUR ödersen sorumluluğun 300'e düşüyor.

Eğer geç kalırsan ceza ödüyosun, erken gelirsen kalan saatlerin yarısını ödüyosun.

Titreyerek boşaldım. Öyle böyle değil. Mesela kaldığım yurdun önüne koymuşlar iki tane, istediğin zaman al kullan ki cidden çok hesaplı fiyat. Zaten benzini km başına illa ki 500bin yakar, helal diyorum valla.
Sosyal ağlarda paylaş

Rent a car ile ne alakası var abi? Sixt'den araba kiralamak istediğimde
1_ saatlik vermiyorlar
2_ günlük kira bedelinin 3 katına kadar depozito istiyorlar
3_ benzin sana ait
4_ benzin sana ait olmasına rağmen km sınırı var.

1 günlük kiralama atıyorum 80EUR ise 320EUR bloke ediliyor hesabımda, böyle hayvanlık mı olur yani. Bi de bu derece pratik ve yaygın değil, gecenin bi yarısı lazım olduğunda açık araba kiralamacısı nereden bulacaksın?
Sosyal ağlarda paylaş

araba şu:
http://www.flinkster.de/index.php?id=9&&f=1500

valla bu kolaylıkta olsun isterse kaka rengi olsun abi. istanbulda olsa muhtemelen bizim arabayı sattırırdım yani. hayvan gibi yatırım yapıyoruz, araba otoparkta yatıyo genelde. halbuki al böyle kullandığın kadar öde. çok iyi cidden.
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar kolay değil işte.

onu kullanacak adam lazım, sigortasını oturtman lazım, belediyeden bi sürü iş halletmen gerek, takip sistemlerini ve yerel durumlara göre kuralları gözden geçirmen gerek vs. bunun kârlı hale gelmesi için tüketecek insanların olması da lazım ki en kötüsü o bizde.

kısa sürede olmaz bence. yapsan bile anında abuse etmek isteyecektir bizimkiler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...