Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

YGS'nin şifresi çözüldü!!

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

El-Barto said:

40'ta 30 nedir ya :) Gayet başarısız bi oran değil mi? Zaten hiç bişey yapmadan hepsini sallasan 40'ta 20 şansın var. Onca yöntem 10 soru için mi?

edit: 40'ta 20 yok tabi çok anti bilimsel yaklaşmışım olaya, ya olur ya olamz gibi ama olsun 40'ta 30 başarısız bi sonuç :)

5 seçenek değil mi? gelişi güzel sallasan 8-10 falan tutturursun ballı biriysen belki 15
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

yapılcak şey basit o zaman. yüksek puan almış 2000 - 3000 kişinin kitapçığı incelenecek bu şifreli kitapçıktan var mı diye. gerçi onuda değiştirebilirler. bilemedim.

böyle bir olay varsa, türkiyede herşey olur adamlar yeni kitapçık doldurup bile verirler.
Sosyal ağlarda paylaş

mod medyan ile cevaplar buluyor diyorlar..

kitapçıklara indirip bakanlar bulabildi mi böle bi durum bilmiyorum.

bu arada bu olayın basına sızması, sızan durumun apaçık oturması, mod medyan nedir, nasıl uyglanır sorularının sınavdan önce deliler gibi nette yer almasına rağmen "yok abi hiç bişi" denilmesi..

zıhıhıhı

neyse abi, biz popoyu kurtardık nasılsa
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

Ben şuna anlam veremedim. Basına dağıtılan kitapçıkta ne diye şıkların yeri değişmiş? Nasıl oluyor da bu kadar soruda bu işlem gerçekleşebiliyor? Buna cevap yok hiç bir yerde

benim anladığım şey şu açıklamadan
adam diyor ki bi ana kitapçık var. bu kitapçıktaki şıklarda her test kitabında olduğu gibi küçükten büyüğe sıralanmış.
yani A)5 B ) 8 C) 10 D) 12 E) 14 gibi

bütün kitapçıklar bu ana kitapçıktan basılmış. basılırken de bilgisayar bütün soruların yerleri ve şıkların yerlerini rasgele dağıtmış.

ama basına verilecek olan kitapçıkta (daha sonradan basılıyor bu) "herhangi bir yanlışlık yapmayalım şimdi cevap anahtarını verirken a yerine b deriz faln da filan da" diye düşünüyolar ve asıl kitapçıkta doğru şık a ise basına verdiklerinde de a yapıyorlar. yani doğru şıkkı sabit tutuyorlar ve diğer şıkları yine bilgisayar karıyor.

eğer olay bu ise mantıklı. çünkü dediğim gibi asıl kitapçıkta küçükten büyüğe dizilmş. şimdi doğru şık C yani 10 olsun ve şıkkı sabit tutalım.

A)14 B )5 C)10 D)8 E)12 aslını altına yazdığımızda doğru şık sabit olduğu için her zaman örtüşür yani
A)5 B )8 C)10 D)12 E)14
istediğin kadar kar bunları.
A)12 B )14 C)10 D)5 E)8 hep örtüşür.
açıklama bu. gayet mantıklı. ama dediğim gibi adamlar bahane mi buluyorlar bilmem.
Sosyal ağlarda paylaş

hımm bu farklı kitapçık olayı daha abuse edilebilir bir şey değil mi? üstelik bu kadar milyon küsür ayrı kitapçık basabikmek için sorularn sıraları tamamen değişmeli. yani o kolaydan zora giden sıra yok. test yöntemleri açısından zararlı değil mi bu? şifreleme olayının yanında zayıf şeyler bunlar ama kafama takıldı.
Sosyal ağlarda paylaş

sınav aptal bir şey zaten, belli standartları var. o şekilde 2 sene boyu soru çözdürmüşsün beyine sonra değişik bir sistemetikte soruyorsun. adil değil. o öğrenciden yarar veya zarar gelmesi önemli değil. sınav ne kadar yararı ölçebiliyor ki zaten?
kişiye özel olunca bu şifreli kitapçık olayının dağılımı daha kolay olmaz mı? belirli adamlara sadece şifreli gider. dışarı yayılsa da şifre bi boka yaramaz böylece. patlama olasılığı kalmaz.
yok sevmedim ben bu kişiye özel kitapçık olayını, çok rahat suistimal edebilirsin. bin tane yolu var.
Sosyal ağlarda paylaş

bir de bu güvenlik önlemlerini anlamıyorum. kpss de asıl olay ösym den kaynaklanıyordu. öğrenciden değil ki? attıkları taş ürküttükleri kuşa değmiyor. o güvenlik önlemleriyle öğrenciyi boğazlarına kadar rahatsız edip sınavda kopya çekecek 5-10 adamı durduracaklarına, ösym den kaynaklanacak kaçakalrı durdursunlar. bariz suç belliyken ayna koyup başka yere yansıtmış adamalar suçu. sevmiyorum ben bu kafaları.
Sosyal ağlarda paylaş

abi şimdi ekşide okudum aklım hayalim durdu

MOD MERİDYEN yöntemiyle çıkıyomuş bu şifre ve bilin bakalım google trends'e göre sınavdan önceki 2 günde hangi kelime çok aranır olmuş???

evet, kulağaa baya komplo teorisi gibi geliyor fakat doğru lan galba :D bu şakirtlere abileri ödev vermiş mod meridyen yöntemini bilin diye. Google'larda aramış çocuklar. Donanımhaberler'de konular açmışlar abiler mod meridyen nedir felan diye. Aklım hayalim durdu ya.....
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...