Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Andımız boykotu

kermit

Öne çıkan mesajlar

sipeyskeyk said:

Siraya dizip

turksunuz

ataturk u sevmek zorundasiniz

bizim ilkelerimize uymak zorundasiniz

biz nasil bir insan olmanizi istiyorsak oyle olacaksiniz

seklinde kucucuk cocuklari her sabah bagirtmanin cok faydasi var genc bunyelere.

toplumumuz da super bu yuzden.

bu HIYAR gibi kurtler olsun yakalim atom bombasi atalim begenmiyorsan git gibi argumanlar yaratan insanlar yetisiyor iste.

cok sukur beynim yikanmadi. cok sukur dogruyu yanlisi ayirt edebiliyorum. Sizin gibilere de ancak uzuluyorum is isten gecmis cunku.

atatürk kısmı dışındakiler evrensel değerler zaten. onlara da katılmıyorsan sorunu başka yerlerde aramak lazım
Sosyal ağlarda paylaş

küçükken andımız okumak saçma gelirdi şimdi doğru geliyor. bunu okuyunca bir çok insanda ister istemez birliktelik, tek Türkiye gibi kavramlar insanın aklına kazınıyor ki bu iyi bir şey, bir çok ülkede çalışan insanlar hayatları boyunca sabah işe başlamadan önce marş bile okuyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

ayrica ingilizce egitime bok atmak da dunyanin en gerizekalica seyi

begensen de begenmesende dunyanin en yayginca konusulan dili ingilizce

dis ulkelerle yapilan resmi yazismalarin cogu ingilizce

buraya gelen dutch turist bana derdini anlatmak icin ingilizce konusuyor, japonu da rusu da

eger bi sekilde en yaygin dil hintce olsaydi, hepimiz ana okulundan beri hintce egitim alicaktik

olay bu
Sosyal ağlarda paylaş

Klapaucius said:

Hayır benim anlamadığım şey biz niye birilerine hak tanımak zorundayız ?
Sen bu ülkede yaşayacaksan bu ülkede sığınacaksan bu ülkede karnın doyacaksa sen Türk olmayı kabul edeceksin ve Türk kurallarına göre yaşayacaksın bu kadar basit birşey. Soyun nerden olursa olsun

şu salak mantık işte teröristleri haklı çıkartıyor
adamda madem öyle ben kendi ülkemi kurarım diye dağa çıkıyor sora ağlıyosunuz
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Birlik beraberlik nedir bilmediği için bu tip şeyler garip gelebilir, hayatı boyunca hep onun vatanına bunun toprağında gözü olan bi toplum olarak yetiştirilmişlere göre değil andımız. Kendi toprağımız, kendi vatanımız, kendi ulusumuz, kendi atamızı severiz, büyüklerimize saygılı küçüklerimize koruyucu oluruz ama bunu ancak andı olan anlayabilir.

Birlik beraberlik derken?

Eger ben TURKUM ABI dersem sizinle birlik beraberlik icinde olabilirim

ama turkiye cumhuriyeti vatandasiyim ama kurt um deyince isler degisiyor degil mi?

Bu insanlar sizin BIZIM BURA BEGENMEYEN GITSING dediginiz topraklar icin sizinle omuz omuza savasti biliyorsunuz degil mi?

cok degil 10 sene icinde de anayasa ya turkiye cumhuriyeti vatandasi olan herkes TURKTUR diye bir madde koyuldu ve onlarca yil suren bir sindirme ve asimilasyon politikasina baslandi.

sonra siz agladiniz iste olduruyorlar bizi falan diye.

terorist ilan ettiniz butun kurtleri.

atom bombasi falan atmayi dusundunuz doguya.

olum timleri kurdunuz tam yetki verdiniz.

koy basip coluk cocuk demeden oldurdunuz hesabini da sordurmadiniz.

yol yapmadiniz elektrik vermediniz sonra kacak elektrik kullaniyor hainler diye yaygara yaptiniz.

fabrika kurmadiniz is vermediniz daga cikiylar hepsi terorist dediniz.

cok birlik beraberlik icin calisiyosunuz gercekten. tebrikler.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bu adamlar neden garip olmus abi?

şu saçmalığı her duyduğumda bi dolar almış olsaydım..

bu adamlar neden ezik?
bu adamlar neden ağlak?
bu adamlar neden böyle?
...
..
.

bu mazeretle gelenin diğer taraf için "IRKÇI" demesi kadar komik bişi olamaz.

karşı taraf neden ırkçı olmamasına rağmen sizin ırkçı olarak adlandıracağınız kadar sert?
neden?

makul olmayan istekler ve bdp gibi partilerin çözüm arayışı adı altında çözüm mözüm aramaması yüzünden sert.

said:
buyuk cogunlugu orta cag sartlarinda yasayan adam gibi egitim almamis 50 yil falan unutulmus kendi kaderine birakilmis bir halk.

ve bunun sebebinin, en büyük sebebinin aşiret, "agamın pohunu yiyem" kültürü olmasının görülmemesi yüzünden sert.
kimilerinin çıkıp "doğuda iyilik istiyoruz" derken aşiretlerden destek alıp gençleri dağa, kimilerini özgür iradeleri dışında sandığa yollaması yüzünden sert.
sen ben burada deli gibi kıçımızı yırtarken adamların "devlet bize yardım etmiyır"ına cevap gitmesi yüzünden sert
ümraniye'de millet, istanbulda bu arada ümraniye.. evet.. çocuğunu berbat okullara yollarken ve parasızlıktan kıvranırken, çocuğu okusun diye okulda temizlikçilik bile yaparken "doğudaki çocukların dramı!!" adı altında istanbulda yaşananın benzeri ya da aynısı durumun haberlerde yer bulması yüzünden sert

said:
ne bekliyosunuz abi anlamiyorum ki.

HEP BANA!!! %100 BANA!!!
denildikten sonra "biz kardeşiz! ve çözüm istiyoruz!!" yalanının söylenmemesini bekliyorum ben şahsen..

çok parlak olmayabiliriz, politik imtiyazlar almak için çekilen numaralar hakkında da iyi olmayabiliriz ama o kadar da aptal değiliz yahu..

said:
hala sizin gibi dusunenler oldukca da cok zor.

%100 haksızsınız, biz %100 haklıyız durumunu sürdürdüğünüz sürece alacağınız şey çözüm olmayacak..
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Birlik beraberlik nedir bilmediği için bu tip şeyler garip gelebilir, hayatı boyunca hep onun vatanına bunun toprağında gözü olan bi toplum olarak yetiştirilmişlere göre değil andımız. Kendi toprağımız, kendi vatanımız, kendi ulusumuz, kendi atamızı severiz, büyüklerimize saygılı küçüklerimize koruyucu oluruz ama bunu ancak andı olan anlayabilir.

O yee (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

yol yapmadiniz elektrik vermediniz sonra kacak elektrik kullaniyor hainler diye yaygara yaptiniz.

Tamam güzel hoş yazıyorsun gayette hırs yapmışsın ama mantıklı yaz yada yazdıklarını oku derim elektrik vermedilerse kaçak elektriği nereden buldular. Hadi diyelim santraller orada onların hattından alıyorlar dersen hakikaten günüme neşe katarsın.

Benim vergimi yiyorlar deli gibi kaç senedir sende haklıymış gibi kaçak elektrik kullanmak zorundalar diyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

ya aptal aptal cevaplar vermeyin allah askina.

ben suanda yollari yok elektrikleri yok mu diyorum. bu isin oncesinden bahsediyorum. Batiya yapilan yatirimin verilen hizmetin kacta kaci yapildi doguya? yani demek istedigimi anlamaman gercekten cok tatsiz.

edit senin vergini yiyorlar cunku IS YOK.

SANAYI YOK.

buyuk bir kismin tek yapabilecegi sey hayvancilik. o kadar.

sonra bu adam 3 kurus kazansin acliktan olmesin diye istanbul a geliyor yine ac kaliyor. suca yoneliyor bir cogu sansli olanlar mafyaya orgute giriyor digerleri artik gasp falan ne bulursa yardiriyor. istanbul un anasini aglatiyolar kurtler geldi suc orani artti nerde eski istanbul diye daha da asagiliyorsunuz sonra.

kisir dongu olmus iste naparsin.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

ya aptal aptal cevaplar vermeyin allah askina.

ben suanda yollari yok elektrikleri yok mu diyorum. bu isin oncesinden bahsediyorum. Batiya yapilan yatirimin kacta kaci yapildi doguya? yani demek istedigimi anlamaman gercekten cok tatsiz.

İlk önce ne yazdığını kendin idrak ed ondan sonra gel, ve hakikaten günüme neşe kattın.
Sosyal ağlarda paylaş

elektrik falan hikaye.. o kısmını geçiniz..
yol gitmedi de hikaye..

doğuya yatırım yapılmadığı kısmı da hikaye..

yapılan yatırımları pkk'nın kapattırdığını, halkını çok düşünen ama nedense uyuşturucu ve silah kaçakçılığı yapan bu terör örgütünün -evet herhangi bi şekilde siz rüyanızda bunları pembe sevimli barış ayıcıkları olarak görmüş olabilirsiniz ama gerçekten böyle değillerdir- oradaki halkın para kazanmasına, ekonomik özgürlüğünü kazanıp kendi pençlerinden kurtulmasına engel olduğu bir gerçek..

said:
edit senin vergini yiyorlar cunku IS YOK.

SANAYI YOK.

buna da yanıt odur ayrıca.. hayvancılık, tarımı bitiren %kaç askeri operasyonlar %kaç aşiret kültürü.. ona da bakmak lazım.. aşiret kültürünü devam ettirebilmek için her generation için toprak m2'sini katlayarak arttırmak lazım..
problemi farkedebildiniz mi?
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

elektrik falan hikaye.. o kısmını geçiniz..
yol gitmedi de hikaye..

doğuya yatırım yapılmadığı kısmı da hikaye..

yapılan yatırımları pkk'nın kapattırdığını, halkını çok düşünen ama nedense uyuşturucu ve silah kaçakçılığı yapan bu terör örgütünün -evet herhangi bi şekilde siz rüyanızda bunları pembe sevimli barış ayıcıkları olarak görmüş olabilirsiniz ama gerçekten böyle değillerdir- oradaki halkın para kazanmasına, ekonomik özgürlüğünü kazanıp kendi pençlerinden kurtulmasına engel olduğu bir gerçek..

abi pkk dan oncesinden bahsediyorum ben. pkk nin meydani bos bulup bu dediklerini yapabilmesi de tc nin sucudur. devlet olan yerde 3-5 capulcu halka baski kurup pkk boyutunda bir orgut olmaz olamaz.

DEVLET yoksa iste bu dediklerin cok guzel yapilir.

yani ne desem ki artik. laf anlatmak zor gercekten.
Sosyal ağlarda paylaş

tomkat said:

bunlarin yaptiginin binde birini zenciler yapmadi

sen tut afrikadan milyonlarcasini getir, kolelestir, yak, oldur sonra LOL SORRY GUIZE HERE, TAKE SOME DEMOCRACY diye hak ve ozgurlukler ver ve olayi gecistir

kurtlere bu yapilanlarin hangisi yapilmis

bu ne cesaret lan

nasıl yapmadı
sivil savaş yahu ülke sıfırdan döndü
şu anda sokakta yürürken bir tanesinin yüzüne sebepsiz yere baksan WTF DUDE UR MAKING RACIAL DISCRIMINATION diye üstüne yürüyor. onlara gösterilen müsama kime neye gösteriliyor

kaldı ki çok saçma bir karşılaştırma olmuş bu
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Absolut said:

Bu insanlar sizin BIZIM BURA BEGENMEYEN GITSING dediginiz topraklar icin sizinle omuz omuza savasti biliyorsunuz degil mi?
Evet savaştı savaşmadı demiyorum sadece şimdi bana karşı savaşıyor ülkemi bölmek isteyenleri savunarak.

cok degil 10 sene icinde de anayasa ya turkiye cumhuriyeti vatandasi olan herkes TURKTUR diye bir madde koyuldu ve onlarca yil suren bir sindirme ve asimilasyon politikasina baslandi.
sonra siz agladiniz iste olduruyorlar bizi falan diye.
Haklısnı anası babası abisi ölmeyen bilmez o acıyı. Ölenlerinin arkasından ağlamanı pek beklemiyorum nasılsa it sürüsü PKKnın hepsi

terorist ilan ettiniz butun kurtleri.
Biz sadece PKKyı savunanları ilan ettik siz üzerinize alındınız.

atom bombasi falan atmayi dusundunuz doguya.
Evet bu forumda karar verdik ama atılması uygun görülmedi devletçe. Bu nasıl bir mantıktır ya. Şimdi yazdıklarından dolayı benim seni direk şikayet edip bu adam bölücüdür dememle aynı mantık.

olum timleri kurdunuz tam yetki verdiniz.
Verdik öünkü karşıdakiler bize çiçek atmıyordu.

koy basip coluk cocuk demeden oldurdunuz hesabini da sordurmadiniz.
Bunu karıştırmışsın köy basıp bebekleri kadınları öldüren sizsiniz demiyorum PKKdiyorum. Bunu istersen bendim diye yazabilirsin onu bilemem.

Yolda yaptım, bizzat benelektrikte verdim para toplamaya gelince silahla kovalandım. Devletten bedavaya yaşamaya alılştıkları için yaygara koparıyorlar bu 2 konuda.

fabrika kurmadiniz is vermediniz daga cikiylar hepsi terorist dediniz.
Neden ben kurayım ki fabrika turkiyenin en buyuk muteahhitleri hep kürt git onlara sor kendi dogrdugun yere neden yatırım yapmıyorsun açıklasın sana hemde mis gibi teşvikler varken.

cok birlik beraberlik icin calisiyosunuz gercekten. tebrikler.
Aramızdaki hainleri atınca çok daha iyi çalışıcaz hele bi zamanı gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

abi pkk dan oncesinden bahsediyorum ben. pkk nin meydani bos bulup bu dediklerini yapabilmesi de tc nin sucudur. devlet olan yerde 3-5 capulcu halka baski kurup pkk boyutunda bir orgut olmaz olamaz.

Doğru diyorsun PKK dan önce türkiyenin batısı aynen bu şekildeydi, teknoloji kol geziyordu, heryeri çift şerit double yoldu sırf adilik olsun diye yapmadılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

tomkat said:

bunlarin yaptiginin binde birini zenciler yapmadi

sen tut afrikadan milyonlarcasini getir, kolelestir, yak, oldur sonra LOL SORRY GUIZE HERE, TAKE SOME DEMOCRACY diye hak ve ozgurlukler ver ve olayi gecistir

kurtlere bu yapilanlarin hangisi yapilmis

bu ne cesaret lan

nasıl yapmadı
sivil savaş yahu ülke sıfırdan döndü
şu anda sokakta yürürken bir tanesinin yüzüne sebepsiz yere baksan WTF DUDE UR MAKING RACIAL DISCRIMINATION diye üstüne yürüyor. onlara gösterilen müsama kime neye gösteriliyor

kaldı ki çok saçma bir karşılaştırma olmuş bu

abi cok komik adamlar ya.

ULKE BOLUNDU IC SAVAS OLDU falan amerika da. suan arkadasin dedigi gibi you are black desen racist olursun. Siyahlarla konusurken 10 kere dusunuyor adamlar racist birsey dememis olsunlar diye.

kurtlere yapilanin kacta kaci zencilere yapildi civil war dan sonra ben sana sorsam bunu?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
abi pkk dan oncesinden bahsediyorum ben.

anlattığın laf değil de ondan sıkıntı oluyor.

ezberlediklerinizi konuşuyorsunuz burada bişi bilmeden.

sonra "andımızda size böle böle ezberletüyoolar" diye şarlıyorsunuz aynı şeyi yapmanıza, sadece ezber konuşmanıza rağmen..

teşviki sanayii kanunu ve '33te çıkan ilk 5yıllık kalkınma planından başlayın siz doğuya yapılan yatırımlara..

sonra konuşalım..

pkk öncesi dönemmiş! lan cumhuriyetin -ki andımızda kabul etmek istemedikleri şeyden bahsediyoruz- ilk yıllarından beri yapılan yatırımlar az mı doğuya..
Sosyal ağlarda paylaş

Qualance said:

sipeyskeyk said:

Doğru diyorsun PKK dan önce türkiyenin batısı aynen bu şekildeydi, teknoloji kol geziyordu, heryeri çift şerit double yoldu sırf adilik olsun diye yapmadılar.

Yani icinde bilgi olmadan ironik cumleler kurunca ironikten ziyade komik oluyorsun. Tamam cok mizah dolusun cok ince espriler pesindesin ironinin anasin aglatiyorsun harika bir adamsin ama sacmaliyorsun. uzgunum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...