Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Bilgisayar kapatan" virüsü yazan hacker yakalandı

SimasheR

Öne çıkan mesajlar

son zamanların favori virüsü olan sasser virüsünü yazan çocuk 18 yaşında üniversite öğrencisi bi almanmışş
herif başka bi virüsten korunmak için yazılım yaparken yanlışlıkla bi virüs oluşturmuş ve onu geliştirip
sasseri yapmışş..
ne ilginç ama.. herif şimdi tutuksuz yargılanıyomuş
suçlu bulunursa 5yıl yatacakmış
adamın şimdi üniversitedeki ve mahalledeki karizmasını düşünsenize

www.ntvmsnbc.com/news/268363.asp?cp1=1[signature][hline]recep tayiibin dayı oğluSU www.simasher.com.tr.tc
Sosyal ağlarda paylaş

Zeki bir davranş yapmış. Büyük bir olasılıklada kendini kasten yakalattı. Hapsede girerse hapisten çıktıktan sonra büyük bir güvenlik şirketi para dökerek işe alacak , sonuçta adamın hayatı kurtuldu. Hapse girmese bile mezun olduktan sonra adamın işi yine hazır.[signature][hline]www.scuniverse.com
www.scuniverse.com/forum
Sosyal ağlarda paylaş

Annesi fazla para kazansınm die yapmıs anneler gunu hedıyesı olarak annesı guwenlık sırketınde calısıormus anti virus olayı ^^
Annem fazla para kazansın dıe felan fılan ole dedı haberlerde ahuhaa iyi yapmıs =P [signature][hline]battle.NET TFT ¹.aka
battle.NET TFT ².aka
battle.NET TFT ¹.aka ==>>Active

[Bu mesaj Lind3r0th tarafından 10 Mayıs 2004 15:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ben birde şunu anlamıyorum , güvenlik amacıyla bişi yaparken buldum ben bunu vs vs .

Abicim nasıl buluyorsun ya ? bu bir kimyasal deney mi ? abi şun şuna döktüm bu tepkime ortaya çıktı ondan sonra bi anda böle böle oldu yıktım ortalığı vallaha bende bilmiyorum.

Zaten yaptığın işi bilyorsundur bu tepkime değilki ne olacağını bilmeden cahilce yapasın. Zaten tepkimeye sokacaksanda birşeyi sonuçları bilerek yapacaksın , deneyimsizsen ellemeyeceksin.

E şimdi adam güvnelik amacıyla birşey yaparken nası onu bozacak birşeye dönüştürüyor bunu ? bilmiyormu bozabileceğiini ?
Bence palavra ben şunu yaparken buldum falan.
aa bir bakmışım virüse benzemiş , sanki gözü kapalı program yazdırıyorlar adama yahu böyle saçma iş olurmu.

Pekala demek böyle birşey olabiliyor, o zaman bu adam kesin hapse girmeli , baksanıza adam dosyayı değişik şekle getirip sisteme zarar verdiğini tespit etmiş ve salmış ortama. İnsanın aklına tek seçenek geliyor, zaten bu adam kötü niyetli amacıda bozukmuş. bu adam evinde nükleer bomba icad etse onuda atacak heralde sağa sola, atsınlar hapse.[signature][hline]www.scuniverse.com
www.scuniverse.com/forum
Sosyal ağlarda paylaş

Bende antivirüs programlarını yapanların virüsleride yaptığı kanısındayım.
Ancak bi arkadaşın dediği gibi değil onlar bizim gibi virüsten kaçmıyor buluyor açıyor kodunu modunu inceliyor ne yaptığını öğreniyor ondan sonra da önlemini alıyor yani virüsü kontrol altında tutacak kadar ve kodlamasından anlayacak kadar programcı isen korunmasınıda yaparsın.[signature][hline]Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler.

W. Churchill...
Sosyal ağlarda paylaş

Bazi virusler antivirus firmalari tarafindan yaziliyor, dogrudur. Hatta bazi virus olmayan dosyalar -bazi firmalarin istekleri sonucu- antivirus db'lerinde virus olarak yerini aliyor, o da dogrudur. Ama virusleri ilk antivirus firmalari yaratmis, butun virusleri antivirus firmalari yapiyor gibi seyler abarti biraz.[signature][hline]Gesp (a.k.a Baggio) | www.gesparts.org
Exc/Hib | L50 Eldritch, Ranger, Bard | LGM Tailor
Email: [email protected] | Icq: 5100111
Sosyal ağlarda paylaş

baggio ya katılıorum çok da abartmamak lazım ama bazı wirüslerin anti-wirüs şirketleri tarafından yayıldığı doru. e tabi geri kalan hakiki pezemnkler tarafından yapılan wirüslerin de ortaya çıkarıldıktan sonra bu pezemnklerin anti-wirüs şirketlerinde üst mewkilerde çalıştırılmaya başladığı da doru. ne dielim mağdur olan bizleriz onlar para kazanmak için ellerinden geleni yapıolar...[signature][hline]a.k.a "bay bomba"
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
İlk virüsü antiv.firm. cıkarmış olabilir katılıyorum . halende yapıo olabilirler ama herşeyide onlar yapıo diecek kadar abartılmasın bence cünkü fikir cıktıktan sonra bu fikri değiştirmek kolay bunu kullanan cok kişi olduğu kanatindeyim yani adamlar bu virüsleri daha abartarak kötü amellerini gerceklestiriyolar ve buda ant.v.f. larına para demek olduğu için düzenli bir şekilde birliktelik yapmış oluyorlar ikiside birbirine yardımcı oluyor nezaman böyle bir firmaya saldırı olacak ozaman olaylar kopar bence ki böyle birşey imkansız . yılan yılanı sokmaz derler :D

[Bu mesaj KaMoNJuK tarafından 08 Eylül 2004 02:39 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Arkansis, 10 Mayıs 2004 12:55 tarihinde demiş ki:
Zeki bir davranş yapmış. Büyük bir olasılıklada kendini kasten yakalattı. Hapsede girerse hapisten çıktıktan sonra büyük bir güvenlik şirketi para dökerek işe alacak , sonuçta adamın hayatı kurtuldu. Hapse girmese bile mezun olduktan sonra adamın işi yine hazır.

oyle hemen cat diye i$e almiyolar hele adam virusu tesadufen bulduysa cok ucmussunuz bile bile yakalatma falan[signature][hline]duty ... honor ... courage... *cough* semper fiiiii....
Sosyal ağlarda paylaş

Gelişmiş ülkelerde -kesinlikle bahsettiğim Türkiye değil!- aptal olmayan bir çocuğun eline bir c kitabı verseniz -Yine Türkiye'den birinin yazmamış olduğu bir kitap!!!!- 2 gün sonra bakın Pati Bey, virüs yazmayıda çözdüm. Hatta yazdım üstünede koydum çucuğu gibi karşınıza çıkabilir. Oldukça yüksek bir ihtimal olarak görüyorum çünkü Adamlar küçük yaşlardan beri teknoloji ile iç içe olabiliyorlar. Bunun yanısıra aldıkları eğitim gerçekten güzel. Bakın öğretim demiyorum. Öğretimde eğitim dediğim şeyin içine giriyor. Bu yüzden hem adamların kafası çalışıyor hemde kendini çok rahat aşabiliyor.

Şimdi bu kadar şeyi neden yazdım; Haberlerde yada başka bir yerde bu tür bişeyi duyupta merak salan bir çocuk bile araştırıp öğrenerek tüm dünyayı yerinden oynatacak birşey yazabilir bence. Her gün milyonlarca belkide milyarca yeni virüs yazılıyor bence. Ama çoğu zaten aynı yapıda olduğu için güncellemeye gerek duyulmuyor. Bir anti-virus programı benzerlik kullanarak listesinde olmayan bir virüsü bulabiliyor.

Diyelim ki bir tanesini bulamadı ve bu virüs bir çok bilgisayarın canına okudu. İşte bu an bana göre anti-virüs firmasının para kazandığı an değilde bizim eline c kitabı verdiğimiz veletin çocuğu koyduğu andır :D

Para kazanma kısmı daha sonra. Kim daha önce patch yada temizleyen zımbırtıyı çıkarırsa o da 1. den sonra yarışta 2. olan kişi olur.

Uzulafın kısası, anti-virus firmalarının bu olayı çok fazla yaptıklarına inanmıyorum. Çünkü ellerinde zaten yeterince şey var. Yeni bir tanesini yazmalarına gerek yok.

Birde çocuk harbiden kazara bulmuş olabilir ya : ) Mesela beklenen bir sonuç vardır ve o beklenen sonucu verememiştir component. Farklı bir şey ortaya çıkmıştır. Belki bir zayıflık belkide kötü niyetli kişinin lehine kullanabileceği bir hata...[signature][hline]ICQ#85889898
Doğru yolu bularak okuduğu mal üniversiteyi bırakan kişi. (Ben :P)
sharky, 08 January 2004 00:30 tarihinde demiş ki:
Sakin olalim. Sakin sakin cevap verelim. Zorla sakinlestirilmek icin parmak kaldirmayalim.
]Infeqted, 01 Eylül 2004 10:16 tarihinde demiş ki:
la simdi sen bunu yaziyon obur taraftan sayfa cikiyor haaa, vaaybayvayvyay
Sosyal ağlarda paylaş

ya ne bu türkiyeyi kötüleme sevdası? türkler aptal mı yani? teknolojide dünyanın diğer ülkelerinden geride mi? amerikada p5 çıktı da türkiyede mi yok? ha teknoloji üretmede geri olabiliriz, ama teknolojiyi kullanma açısından hiçbirisinden geri kalmıyoruz. şahsen ben de doğduğumdan beri teknoloji içindeyim; 4-5 yaşlarımdan itibaren c64, amiga,pc sahibi oldum. az buçuk programlama da biliyorum. ama bir virüs yazamam. yok efendim yabancı çokcukları bi kitabı iki günde okuyacak (hem de illa yabancı bir kitabı!!!) aynı zamanda virüs yazabilecek kadar da öğrenmiş olacak.[signature][hline]Mancınık: Web | Download
Mail:[email protected] , ICQ:6254196
Sosyal ağlarda paylaş

ya sicilinde hackerlik yapmaya çalışanları antivirus şirketlerine almama diye bi yasa çıksa ne kadar güzel olur[signature][hline]megafonun hastasıyım parazitin kıralıyım yoldakileri kaçırırım sinyal tuşuna abanırım ben yol magandasıyım en sağ şeritte sürat yaparım yol çizgileri ile işim olmaz önümdekini sallar sollar yukarlar aşağılarım hyper cubeye soksanız 4. boyutta aşarım erkek adam ayağını gazdan çekmez erkek adam frene basmaz erkek adam debriyajı kullanmaz erkek adam vitesi takar dişlileri parçalar palatalara zıçar patinaj atar
durur
Sosyal ağlarda paylaş

Adam 1 viruz yazdı diye hemen işe alacaklar diye bir şart yok. Ayrıca ben ileride iyi bir işim olacak !!!! diye 5 yıl hapis yatmak istemem. Zaten iş garantisi diye de birşey yok. Yani 5 sene çocuk hapiste iken yazılımlar ne hale gelir, onun bilgileri demode olur kalır.[signature][hline]Kalplerdeki Kaymak
Profocio Web Hosting
Kızımız Duru
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşım sen iyi misin? Türkiye'yi kötüleyen kim. Türkiye'den olmayan dedim çünkü yazının devamında da okuduğun gibi -okuduysan tabi- eğitim sistemi farklı. Bizde ise sadece öğretim var. Eğitim neredeyse hiç yok.

İkincisi yabanbı bir kitap dedim çünkü gerçekten çok rezil kitaplar yazıyorlar ve hemen hepsi başlangıç düzeyinde. Neden ? Çünkü adamın kafası daha fazlasını anlatmaya basmıyor. Hele o anlatım yöntemleri öldürüyor beni. Birbirine benzer iki dilin iki ayrı kitabını yazıyor adam okuyunca anlıyorsun ki ve tek yaptığı c/p yapmak olmuş. Ne fazladan bir bilgi nede seni daha fazla düşünmeye itecek bir kriter var. Tıkanıp kalıyorsun çünkü seni alıp götüremiyor. Böyle bir dili kullanmaktan yoksunlar.

Bir çok ülkede bilim adamları programcılar ve bu tip sayısal olarak adlandırdığımız dallar ile uğraşan kişiler çoğunlukla en fazla makale yazıyorlar. Çünkü biliyorlarki bir kitap yazmaya kalksalar kendi anlayacakları şekilde yazacaklar ve kimseye birşey kazandıramayacaklar. Çok üst seviyede kalacak çünkü. Bir çok yazar bunun için ekstra eğitim alıyor kitap yazabilmek için.

Kafayı çizmiş olan modern fizik hocamın bu işi çok iyi bildiğinden ve fiziğe aşık olduğundan eminim ama bir çok öğrenci hala adamın anlattıklarını anlamış durumda değil. Çok dikkatli dinleyenler ve dersi 1 den fazla kere almış olanlar bile tıkanıp kalıyor hocam geçen sene daha farklıydı sanki diye :) Şimdi bu durumda seninde dediğin gibi aptal olmadığımıza göre (sınıfın büyük bir kısmını aptal olmama kısmından çıkardım) demekki gayet iyi bildiği halde bu adam anlatamıyor.

Eheh neyse kaptırdım gene yazıyorum sürekli :) Umarım anlamışsındır. Sana ya da Türkiye'ye birşey demiyorum yani ...[signature][hline]ICQ#85889898
Doğru yolu bularak okuduğu mal üniversiteyi bırakan kişi. (Ben :P)
sharky, 08 January 2004 00:30 tarihinde demiş ki:
Sakin olalim. Sakin sakin cevap verelim. Zorla sakinlestirilmek icin parmak kaldirmayalim.
]Infeqted, 01 Eylül 2004 10:16 tarihinde demiş ki:
la simdi sen bunu yaziyon obur taraftan sayfa cikiyor haaa, vaaybayvayvyay
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...