Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Göze lens - lazer ?

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

yahu neden bu kadar düşünüyosun ki. lazer dönüşü olmayan bi hadise, lens ise kontakt bi mevzu.

sen tak lensini. bak rahatına. ha aradan 1 yıl 3 yıl artık ne kadarsa bi zaman geçer, baktın lensi de sevmiyosun, rahatsız ediyo ve gözlüğe de dönmek istemiyosun, o zaman 3-4 yıl sonrasının teknolojisiyle lazer amelyat olursun biter gider.
Sosyal ağlarda paylaş

bizim forumda da hiç mi lazer falan olan yok herkes yorum yapmış kafasına göre. bende Dragonmax a katılıyorum. diger konuda açıklamıştım ben aylık lens kullanıyorum 1 ay gözümden hiç cıkartmıyorum hiçbir sorun kızarıklık acıma falan hissetmiyorum. kullandıgımı araştırın birazcık alternatifleri de var tabi benımki night and day diye geçiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bu konuyu irdelemiş, cerrahpaşada konuyla ilginenen http://www.ctf.edu.tr/anabilimdallari/ogruye.aspx?ID=57 ile konuşmuş ve komplikasyon çıkma şansını, çıkan komplikasyonların hayat kalitesini ne kadar düşürecek boyutta olduğunu öğrenince laser ameliyat'ın en az 10 yılının daha olduğuna kanaat getiren ben, gözlük devam ediyorum 7.25 göz numaram ile.

sorun şu
ameliyat sonrası komplikasyon yüzdesi %1 falan derken, çıkan sorunları ölçecek bir standart yok, mesela
star burst

night halo

Ghosted vision

Korneada kalan lekelerden oluşabilen bunun gibi:

sorunlar, sorun olarak kabul edilmiyor, şu boyuttaki şu yazıyı şu mesafeden okuyorsan operasyon başarılı diyorlar.

%20 bir olasılık ile bu sorunları yaşıyorsun.
Herhangi birisi hayatını yaşanmaz hale getirmeye yetiyor

Sosyal ağlarda paylaş

miyoptum çizdirdim mutluyum

gözlük falan herkese yakşıyan birşey değil.lens ise artık kalıcı lens satmıyorlar.gidip 6 aylık 6 aylık alıcagına çizdir derim

1100 avroya 0ladılar benim gözümü.hani numara çok yuksek deildi ama yaşam standartın deişiyor resmen

ilk bi hafta sokakta herkes bana bakıomuş gibi geldi.cunku yüzleri hd kalitesiyle uzun zamandır gormemiştim :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...