Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Göze lens - lazer ?

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

Bir kaç haftadır araştırıyorum.
Lensi kullanamıcakmışım çünkü sürekli olarak konjonktivite var ve devamlı da olacakmış.
şincik lazer konusunu bir kaç haftadır araştırmaya başladım.

lazere okey veren kısım var vermeyen kısım var.
ikiye bölünmüş durumda uzmanlar bu konuda.
bir kısmı diyor ki bir problem yok yaptırabilirsiniz.
diğer kısmı diyor ki henüz yaptırmayın çünkü ilerisini bilmiyoruz. hatta çok görmedim böyle bir yorum ama bir kaç tane görünce onu da yazayım dedim. lazer de kayma meydana gelirse göz perdesi inebilirmiş vs diyorlar.

yaptıranlar var mıdır ?
nedir ? güvenilir midir ? yaptırdıysanız doktorunuzun internet sitesi / ismi vs ?

türkiye'ye geldiğim de ilk bunun peşinden koşturmak istiyorum çünkü.

bir de böyle araştırma yaptığım siteler de ve bizim türk kanalların avrupa yayınlarında göz olaylarıyla ilgili çok reklam çıkıyor HD falan görme imkanı falan diyor(bunlar gerçek midir?).
Sosyal ağlarda paylaş

xwhiplashx said:

Bir kaç haftadır araştırıyorum.
Lensi kullanamıcakmışım çünkü sürekli olarak konjonktivite var ve devamlı da olacakmış.
şincik lazer konusunu bir kaç haftadır araştırmaya başladım.

lazere okey veren kısım var vermeyen kısım var.
ikiye bölünmüş durumda uzmanlar bu konuda.
bir kısmı diyor ki bir problem yok yaptırabilirsiniz.
diğer kısmı diyor ki henüz yaptırmayın çünkü ilerisini bilmiyoruz. hatta çok görmedim böyle bir yorum ama bir kaç tane görünce onu da yazayım dedim. lazer de kayma meydana gelirse göz perdesi inebilirmiş vs diyorlar.

yaptıranlar var mıdır ?
nedir ? güvenilir midir ? yaptırdıysanız doktorunuzun internet sitesi / ismi vs ?

türkiye'ye geldiğim de ilk bunun peşinden koşturmak istiyorum çünkü.

bir de böyle araştırma yaptığım siteler de ve bizim türk kanalların avrupa yayınlarında göz olaylarıyla ilgili çok reklam çıkıyor HD falan görme imkanı falan diyor(bunlar gerçek midir?).

ya şimdi lazerlerde 720 p ve 1080 p tercih ediliyor genelde. ama blurayrip de boyut/görüntü bakımından gayet iyi.

yine de ben olsam 1080 p yaktırırdım.
Sosyal ağlarda paylaş

belli zaten onlarca adamın arasından bir kaç adam bunu demiş.
rusya'dada gittim bir göz hastanesine. rusya'nın en iyisi diyorlardı. sırf o yüzden 350 km arabayla yol çektim. gittim konuştum gençce bir oğlan. fiyat makul. 6 ayda 5 sefer geleceksin dedi. 1 ay kadar uçak seyahati olmayacak vs vs dedi. ama eleman da gözlük kullanıyordu ? genç yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Klasik bi laf vardır, lazer sağlıklı olsa bütün doktorlar niye gözlüklü diye :D

Ancak ben çizdirmeyi düşünüyorum ancak şartlara uymuyorum göz numarası ilerlemicek,gibi şartlar var o şartlara uyunca çizdiricem.

Forumdan bildiğim Ramocan çizdirmişti ve çok memnundu o kadar :D
Sosyal ağlarda paylaş

lazeri yapan adamın gözlük takması aynen kötü görüntü ama şöyle de bişi var, lazerden sonra uzunca bir dönem hastalara göz dinlendirmesi yazıyoruz. doktorun böyle bir lüksü olmadığı için yaptıramıyor kendine :) bir de lazer bazen 0'a indiremeyebiliyor göz numarasını o yüzden doktor yaptırsa bile kendine 0'a inmeyeceği için yine gözlük takmaya devam edecek malum göz milimetrik bi organ olduğu için.

yaptıran tanıdıklarım memnun şu ana kadar. ben de bu yüzden öneririm lazeri ama en doğru kararı sen ve bu işi yaptıracağın doktorun beraber verebilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

lasik icin konusursak, (prk ve lasek den ben olumune korkmustum) 2 tip var.
1. mikrokeratom ile, bicakli kesi.
2. femtosecond laser ile, bicaksiz kesi.(intralasik, i lasik, zlasik diye markalarina gore farkli isimleri olabiliyor)

bunun uzerine ismi wavefront olan, goz haritasina gore goru optimizasyonu yapilan bi teknoloji daha var. wavefront bildigim kadariyla operasyon merkezinde uygun cihazlar varsa tum operasyon tiplerine uygulanabiliyor.

Benim astigmatim yuksek oldugu icin ben astigmat basarisi yuzunden Nidek quest marka laser kullanan bi operasyon merkezinde, Ziemer LDV tipi (zlasik) tipi bicaksiz lasik ile wavefront yardimli operasyon oldum. sonuclarindan da memnunum. Marka-isim-sehir vermiycem, ama cok buyuk merkezlerde doktorunuzun kim olduguna , ve tum sorulariniza sabirla cevap vermelerine cok dikkat edin, bunun uyarisini yapayim.

daha detayli sorusu olan olursa hasta tarafindan bakabilecegim kadar detayli cevap vermeye calisirim.
Sosyal ağlarda paylaş

çizdir gitsin bişi olmuyo çok araştırcak korkcak bişi yok, fazla farkta yok teknikler arasında. en son çıkanı gözünün tam haritasını çıkarıp öyle kesiyo üst tabakayı, diğerleri standart kesiyor o tabakayı fark bu sadece. zaten işlem bitince yapıştırıyolar o tabakayı fark kalmıyor diğerinden.
acı yok bişi yok, 10 saniye odaklanacan tek ışığa ki zaten gözü oynatamıyorsun uyuşturuyorlar ve kitliyorlar yandan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...