Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

evde amatörce stüdyo ekipmanları ? bilgi.

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

canon lens'in yan sanayisi olmaz hacit sdf
canon fabrikası varmış galiba orda arada bir önceki seriden elde kalanları çok ucuza veriyolarmış bu elemanın da içeriden tanıdığı çalışan varmış önceden haber veriyomuş cart curt bişiler demiş orda işte.

Perde + 3 speedlight flaş ile şemsiye ve ayak ve şemsiye,ayak ve flaşı birbirine tutturan arabirimden alman da yetebilir. Tetikleyici de tabi. Flaş ve tetikleyiciler için YongNuo diye bir uzakdoğu markası var ki tek bir canon flaş fiyatına tüm saydıklarımı almanı sağlıyor adamlar nerdeyse :P bir bak derim.

Genelde önce bu speedlight flaşlarla işi öğrenip sonradan ihtiyaca göre paraflaş almak lazım deniyor. Ben daha oralara gelmedim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

çok pahalı şeylere girmeye gerek yok gerçekten en basta onu söyleyeyim size.

bende bundan bir 3 ay önce falan başlık acmıstım iş yeri için stüdyo ekipmanları alacaktık ve ne almalıyım gibisinden.

en sonunda gidip hayyamdan çin malı 600 w iki tane paraflash+softbox+beyaz perde aldım.
dslr kamera da nikon d40

ilk baslarda zorlanıyorsunuz. ısıgı tam olarak ayarlaması renk dengesi falan derken otu boku setupa atıyorsunuz ama sonradan deneme yanılmayla en iyi sonuclara ulasınca hiç de öyle pahalı şeylere gerek olmadıgını farkediyorsunuz.

bunu şöyle kanıtlayayım size.
ilk çektiğim zamanlardan bir kare ve en son çektiklerimden bir kare.
farkı anlayın. bu tabi ki hem benim işi öğrenmemden hem de ekipmanın yeterli oldugunu kanıtlayan fotograflar.

-

Sosyal ağlarda paylaş

ufak bir eğim var evet ki onu söylüyorsan.
sebebi tripodun çok dandik olması ve tam dengeyi tutturamamak.

öbür sebebi de ha tamam tripod olmuyo kızı biraz sola yamultalım diyoruz ama her seferinde de olmuyo o unutuyo bazen, bazen de ben s.tiret nergis bundan iyisi can saglıgı diyorum devam ediyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Mr_Hand said:

Babalar, elimde Nikon D90 makina var şimdü. Stüdyo lazım bana bunun gibi, İstanbul'da alabileceğim yer biliyor musunuz? Veya fiyat falan?
Sirkeci'deki Hayyam pasajı etrafında Kadir Şenruh diye bir adam varmış. Gidiyomuşsun ona derdini anlatıyomuşsun seni kazıklamadan güzelce yönlendiriyormuş ne alman gerektiğine ve her şeyi de dükkanda deneyebiliyormuşsun... pek iyi bir adammış.

Bu dediklerimi 10'dan fazla duyduğum için fotoğraf forumlarında aynen iletiyorum artık doğrudur heralde. Ben daha gidip göremedim nisan'da uğrarım belki İstanbul'a geldiğim vakit.
Sosyal ağlarda paylaş

hayyam pasajından aldık sonuçta. 1,5 m X 1,5 m öküz gibi bi ışık çadırı, 2 paraflaş ve triger aldık. Hyundai marka bu arkadaşlar. 2500 TL civarı (belki biraz aşağısıdır bilmiyorum satınalma dept. halletti) para gitti sdf. çok daha ucuza vardı gerçi de, "iyisi olsun" mantığı geçerli oldu biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 yıl sonra ...
Selam

Yeni bir iş için ürün tanıtımı yapmam lazım. Ürün tanıtımı için günde 3-5 ürün fotoğrafı çekmem gerekiyor.Bu nedenle ufak bir amatör stüdyo kurma kararı aldım.Öyle aşırı profesyonel bir şeyde düşünmüyorum yerde duvarda çekileceğine düzgün bir fonda, ideal bir ışıkla gözüksün ürünler yeter.
Şuan için lazım olanlar hakkında ufak bir bilgi aldım,
-arka fon (gri)
-2 adet flaş

Peki flaş olayında dikkat etmem gereken şey nedir? Piyasaya bakıyorum 50$ dan 600$ a kadar tonla flaş var. Ayrıca bu 2 malzeme dışında ekstra bir şey almam gerekiyor mu?

Çok uçabileceğim bir maliyetim yok.Bu nedenle beni kurtaracak bir stüdyo ortalama ne kadara patlar?

Not:Elime hiç fotoğraf makinesi almamış biri olarak bilgi istiyorum mazur görün.
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

Flash tetikleyici, o flashlari tutacak ayak ve yumusatacak semsiye (en maliyetsizi) vs gibi seyler de lazim.

Urun cekimi gozuktugunden zor bir is, anlamiyosan hic bulasma bence.

Bende aslında bulaşmak istemiyorum ama haftada min 2 gün stüdyo olayı hem maddi hemde zamansal olarak yıpratıcı duruyor. Ya da ben stüdyo çalışma prensibini çözemedim.

Samaella giyim üzerine. Tedarik sağlamadan önce ürün tanıtımı açısından kullanılacak fotoğraflar. Cansız manken üzerinde yada askıda düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...