Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Boku cikan satis siteleri

di

Öne çıkan mesajlar

Bu yeni tureyen satis sitelerinin resmen boku cikti. Hani spam olayinda kendilerini asmislardi, simdi durmadan domain degistirip yeni bir cigir daha actilar.

Dahasi adamlar resmen brute force ile spam yapiyorlar ve nasil oluyorsa hala devam edebiliyorlar. Adam adimi soyadimi gormus daha onceki yazismalardan ve tam adim ile turetilebilecek her turlu mail'e spam yollamis. Geri donenleri elemis, donmeyenleri listesine katmis.

Listeden cikiyorum, 2 gun sonra baska bir domain ile tekrar gonderim yapiyorlar. Delirmek uzereyim.

Hatta boyle dellenmisken kurcaladim bi kac tanesini ve baktim ki FTP hesaplarina erisebiliyorum. Seytana uymama ramak kaldi. Son bir kez adam akilli bir mail attim adamlara. Bu da ise yaramazsa bildigin kotek lazim, rezil etmek lazim heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

bişey sorucam beyler bu arada.
bir web sitesi üzerinde çalışıyoruz ve web sitesini yapan şirket e-bültenlerin 5000-10000 arası atımına fiyat koydu 80 tl+kdv

benim anlamadığımsa şu.
tasarımı yapılmış bir e-bülteni ben kendim 1000 kişiye yollayamaz mıyım onlara para vermeden.
Sosyal ağlarda paylaş

SoulCube said:

bir web sitesi üzerinde çalışıyoruz ve web sitesini yapan şirket e-bültenlerin 5000-10000 arası atımına fiyat koydu 80 tl+kdv

benim anlamadığımsa şu.
tasarımı yapılmış bir e-bülteni ben kendim 1000 kişiye yollayamaz mıyım onlara para vermeden.

SPAM Act diye bir sey var. Kisaca "spam yapabilirsin ama sadece isteyene ve biri istemedim derse bunun aciklamasini yapmaya mecbursun"u anlatan kurallar butunu o spam act dedigimiz sey.

Buna gore mail atacagin kisiler senin mail'ini almak icin kendi rizalariyla uye olmus olmali ve sen SPF kaydindan, DKIM signature'ina, ordan unsubscribe link'ine kadar sartlari yerine getirmelisin. Micros~1 ve diger provider'larin sart kostuklari mail gonderim programlarina kayit olmak, kendini tanitmak zorundasin.

Kendi rizasi ile uye olan kisilerin biri kalkipta spam bu derse, bu kisinin zamaninda mail'i almayi kendi istedi diye log'larini gostermek ve kanitlamak yine senin sorumlulugunda.

Epeyce mesakatli is yani.
Sosyal ağlarda paylaş

SoulCube said:

benim anlamadığımsa şu.

Gayet yollarsın usta ya. Interspire E Mail Marketer tarzı yazılımlar var, çok kolay yoldan hallediyor bu işleri mesela, o adamlara bunun için para ödemek yerine onu satın alın kendiniz halledin tamamen.
Sosyal ağlarda paylaş

Login bilgisini elde edecek kadar akilliyim ama kendimi gizleyebilecek kadar degil tabi, nerde gezer. =)

Olay asarim keserim degil, yediremiyorum oyle bir atraksiyonu kendime ama olacak olsa elimde imkan var diyorum kisaca.

Adamlar orman kanunlariyla yurutuyorlar resmen bu isi cunku hak hukuk yok bu konuda. Ne yapmali da bunlarin denyoluguna son vermeli bilmiyorum iste.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

SoulCube said:

benim anlamadığımsa şu.

Gayet yollarsın usta ya. Interspire E Mail Marketer tarzı yazılımlar var, çok kolay yoldan hallediyor bu işleri mesela, o adamlara bunun için para ödemek yerine onu satın alın kendiniz halledin tamamen.

Nolur bu kafayla benim sorumlu oldugum network'ten spam yap ya. Nolur gelip hizmet al benden, bakalim 1000 tanenin kac tanesini gonderebiliyorsun. =)
Sosyal ağlarda paylaş

odullusoru said:

Horcrux said:

tükürükler sacarak rage'e gir. hic yapmadigin sey degil.

+1

Ben ciddi anlamda sikilmis durumdayim sizin gibi kim oldugu belli olmayan tiplerin satasmalarindan. Hani neyse derdiniz soyleyin acik acik diyorum onu da yapmiyorsunuz. Atilip atilip geri geliyorsunuz.

Azicik adam olsaniz biliriz surda kim oldugunuzu, derdinizin ne oldugunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Sayisi cok fazla olmasa da bir cok degerli arkadas edindim ben burdan. Yeri geldi destek oldular, yeri geldi gotumu kurtardilar. Yeri geldi aynisini ben onlar icin yaptim.

Siz ayni basariyi elde edemediyseniz sadece forum deyip gecmeniz ya da bu sekilde gormeniz normal tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

odullusoru said:

Horcrux said:

tükürükler sacarak rage'e gir. hic yapmadigin sey degil.

+1

Ben ciddi anlamda sikilmis durumdayim sizin gibi kim oldugu belli olmayan tiplerin satasmalarindan. Hani neyse derdiniz soyleyin acik acik diyorum onu da yapmiyorsunuz. Atilip atilip geri geliyorsunuz.

Azicik adam olsaniz biliriz surda kim oldugunuzu, derdinizin ne oldugunu.

tam nihat genç rage modu yahu hahaha.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...