Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

akşam ceza yedim ya

PrudenT

Öne çıkan mesajlar

şimdi sinir oldum. gaziemir tarafından gidiyodum (izmir evet) çevirmede durdurdular 82km/s hızla radara yakalandın dedi bastı 140 lirayı adam (15 gün içinde ödemeyi planlıyorum 105tl yani). 75le gitsen yakalanmazdın dedi, lan yokuş aşağı yol zaten az benzin yakmaya çalışıyorum 7km daha az basardım ince hesaplayıp, benzinden sakınırken girdi resmen 100 lira ahaha. dikkat etmedim de değil yani akşam saatleri çevirme oluyor diye yavaş gittim özellikle, ucundan girdi yine asdkasj

ya bi de milletin genelde (ben dahil) 110-120km hızla gittiği bi yol yani burası, hayvan gibi yol 70km sınır nedir ya.
Sosyal ağlarda paylaş

PrudenT said:

ya bi de milletin genelde (ben dahil) 110-120km hızla gittiği bi yol yani burası, hayvan gibi yol 70km sınır nedir ya.

Bizim de il giriş çıkışındaki yollarda 50 km hız sınırı geldi. Dün biraz hızlı geçtim sanırım. Bende yakalandım mı acaba? diye merak ediyorum. neyse 1 ay sonra ceza gelirse anlayacağız =)
Sosyal ağlarda paylaş

karataşta yedim ben de, göztepe yolunda. hayatta imzalamam normalde, adresi verip fotoğrafla gönderin derim ama kazadan dolayı sigorta işleri için falan ruhsat çantada ofiste kalmış. ruhsat yanımda yok, höt desem herif bağlıycak aracı, ses çıkaramadım.
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:

bizim memlekette ağır ayılar olduğu için 70. adam karşıdan karşıa geçmek isteyince bariyer onu durdururmu sanıyorsun?

ve bunu yapan cok insan var :P

daha hayatımda o yolun o kısmında karşıdan karşıya geçen bi insan görmedim, yerleşim birimi yok çünkü çevrede. bi 6-7km sonra gaziemire varıyosun oranın 70 olması normal bak zaten devamlı ışıklar var falan. ama bildiğin ormanlı çalılı yol işte ya ahaha

@rasmon asdgjf sen de ucundan girmişsin. sahil yolunda 70 normal mesela (genelde geçiliyor tabi de), devamlı karşıdan karşıya geçenler var, tehlikeli yol. geçen sene arkadaşın evinden denize bakarken adamın biri honda civicle palmiyeye girmişti lank diye, sonra çıkardı arabayı gitti falan aklıma o geldi şimdi. müthiş bi görüntüydü
Sosyal ağlarda paylaş

sfsdf hacı osman bayrından aşağı boş vitesle inip radara girmiştim 118 mi 120 mi ne.
orda da limit 70 80 bişeymiş, 220 lira mı ne gelmişti.

adam cevirdi bi neseyle, ezehehe helal kardesimmm, aston martinler boyle inmiyo eheahehzhe diye. ne diyosun abi bos viteste gidiyodum öle dedim, 220 liracık dedi. eyv dedim aldım cezayı, ödemedim.

internette kontrol edince cezam yok.

dunno how
Sosyal ağlarda paylaş

abi aliağa yolunda bazen bi yere yetişmek için 160-180 yapıyorum orası da full radar. şimdi trafik kuralıysa, farzsa uymak orda da durdursun.

ya da ne biliyim mesela hız sınırı 70 olan yerde bazen öyle an oluyo ki hani trafik akışına göre ışık gelirken arkandaki araca göre önün de müsaitse geçmen gerekiyo, bunun falan nasıl bi muhakemesi olur ki bilemiyorum.

ya gerçek anlamda trafik kural ihlali cezai yaptırımları uygulansın ya da söylesinler belirli kotalarını herkesten eşit miktarda vergi gibi toplansın kimseyi çekmesinler sağa sola.

bu haliyle piyangodan farkı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

synthesizer said:
internette kontrol edince cezam yok.

dunno how

Aflandı onlar hep.

E random olmazsa nerde ne yapılması gerektiğini bilirseniz oralarda kurallara uyup kalan yerlerde hadi siz gene uydunuz, kalan hiç kimse uymaz. Diğer yanda devlet her yana radardı polisti döşese daha da masraf.
Sosyal ağlarda paylaş

nomsaR said:

120 tl'nin altındakiler aflandı ama diğerlerinin duruyo olması lazım. bi de bu var işte. ceza kesiliyo, hemen sisteme girmez.

vergiye gidersin gözükmez cart curt. ödesen bir dert, ödemesen bir dert..
yok benim 3 seneden itibaren bu gune kadar odemedigim cezalarımın hicbiri cıkmıyo hic bi yerde. ustune 1 bucuk sene once arac sattım temiz aldım hic bi sıkıntı da olmadı, ve 120nin hayli ustundelerdi, yatırmadıgım icin zamlanark falan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...