Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[istek] Avustralya'da çalışma izni almak

ghost_boo

Öne çıkan mesajlar

ve 10 ay dil kursuna yazılırsam sonrasında nasıl kalabilirim
öğrenciler için çok az bir çalışma süresi veriliyormuş orada
kaçakmı çalışacağım 70 saat'ten bahsetmişsinizde...
Nasıl olur kesin kalabiliceğim bir yol önerebilirseniz çok sevinirim

airwan terbiyeyi sana zamannında kimse öğretememiş ise artık hiç kimse öğretemez....
Sosyal ağlarda paylaş

Ulan zuppe ne konuşup duruyorsun airwan küfür seni susturacak ise mübarek gün ağzımı acmıyorum soytarilik yapma işine bak insanlarla alay etme sanal ortamda
Arkadaslar biri bana yardım etsin kesin bilgiler versin gidip kazanırım hayatimi msn üzeri özel yardım edebilicek varmı rica ediyorum
Hayatımı düzene sıkmalıyım artık Yaşım 25 australia ya gidip çalışmak ve hayatimi bastan kurmak istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko bey, 24 yaşında üniversite terk ederek avusturalyaya kaçsak hayatta kalır mıyız? hani tamam meslek açığı falan var ama sonuçta gelen adam da vasıfsız göçmen oluyor. orada okula falan gidene kadar ben avusturalya olsam katlanmam yani bu adama.

teşekkürler.

bir de yüzüme çarpılacak tokat bu mudur? http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/885/
Sosyal ağlarda paylaş

Kadirmelbourne said:

Bankadaki para baska birinin üzerine olsa?
Gidicem kafaya koydum!!

Sen burada gezip duracağına acentalara gitsene. Senin her işini halledicek olan onlar. Herşeyi en ince ayrıntısına kadar anlatırlar sana. Gittin,danıştın diye senden para talep etmiyorlar hatta yalvarıyorlar beni seç,beni seç... diye.

Acentaların hepsi de üçkağıtçıdır bu arada.Okul fiyatları hemen hemen aynıdır çünkü komisyonu seni kayıt ettirdikleri okuldan alıyorlar. Ayrıca dediklerine de inanma sana şöyle yardım ederiz,böyle ederiz derler. Sen sadece vize işlemini en hızlı,en güvenilir şekilde yapana git. İstanbul'da yaşıyorsan Boğaziçi,Atlas fln. bunlar iyidir (önemli olan vizenin çıkması). Senin durum biraz vahimde. Reject yersen duman olursun :) bir daha vize başvurucanda vs vs... ucuz bir işlemde değil. Tekrar söylüyorum Sakın ama sakın acentaların iş bulurum,ev bulurum ayaklarına inanma. Oraya gittikten sonra tek başınasın

Bankada para mevzusuna gelince.Evet başkasının banka hesabı oluyor. Yanılmıyorsam tek sakıncası o bahsi geçen para 3 ay fln. hesapta durmuş olucak yani 19 bin tl'ye düşmemiş olucak limit 20 bin tl ise. Birinin sana sponsor olması lazım veya bankalar o işi senin yerine hallediyor belli bir ücret karşılığı o para varmış gibi gösteriyorlar. Acentaya gidersen herşeyi en ince ayrıntısına kadar anlatıcaklar

Bir diğer sorun aus.'da vizen bitti ne olucak demişsin. Sen buradan vize al da ondan sonrası kolay. Tekrar yazılırsın dandik bir okula ya da 2 yıllık üni.'lere. Çünkü dil okulunda devamlılık zorunluluğu var. Baya katılar, sınır dışı ederler %80 dvmlılık sağlıyamazsan. Üni'ler rahat o konuda.

Aus. niye genelde sıkıntılı adamlar gidiyor bende bunu merak ediyorum.Ben gittiğimde de öyleydi. Herkes birşeyden kaçmış bir problemi var ya da kafadan kontak vb... Hayata yeniden başlama yerimi ora bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore (ADAMSIN) böyle anlatan olmuyorki doğru düzgün seninle iletişime gecmek istiyorum totali ne kadar tutar en ucuz yonden nasıl giderim illaha dil okulumu dil okulları on onbes bin dolardan bahsediyor ben gidip kalmam gerekiyor orada dil durumum kötü benim su an ama gidersem ogrenebilicegime eminim güveniyorum kendime en azından zorunlu olarak öğrenirim kardes sen beni eklermisin biraz senden yardım alayım Masticore.
[email protected]

-----------------------------
Gitmem gerek param yok!
Sosyal ağlarda paylaş

Öğrencilerin eğitim gördükleri süre içerisinde, çalışma olanakları da vardır. Okul dönemleri boyunca haftada 20 saat, tatillerde tam gün çalışabilirler. Öğrenciler eğitim görmeye başlar başlamaz çalışma izni kazanmış olurlar.

http://www.studyinaustralia.gov.au/Turkey/Education-System-in-Australia
Sosyal ağlarda paylaş

yapabilecegin pek birsey yok para biriktirmekten baska. anladigim kadariyla banka borcun falan da var. onlari odemeden yurtdisini unut bence. adamlarin amaci sana duzgun egitim saglamak degil, burada (ve kanada/ingiltere gibi ulkelerde) uluslararasi ogrenci sogusleme sistemi tamamen paraya endeksli

ha birde "ingilizce kursuna gelip burada kalayim" devri biteli cok oluyor, burada uni bitirmeden kalmak mumkun degil artik.
Sosyal ağlarda paylaş

anlasmaligi evliligi unut.

senin zatn anlasmalik evlilik yapsan bile buraya gelmen grekiyo, o da 10 ay uzatabilmen icin daha sonra vizeni.

10 ay dil kursuna geleceksin, min 10 bin dolar gerekiyor zaten kurs ve yol. sonra danismanlik firmasina gideceksin. yani acik konusucam, danismanlik firmasina bile gitmeye useniyosan bu is olmaz yani unut.

boyle pasif olursan olmaz, millete sorarak. danismanlik firmalari bu is icin var. 10 bin dolar min olacak paran onuda bil.

geliceksin sansini deniceksin, risk isi, olmayadabilir, o risi alamiyosanda unut bu kadar.

said:

Aus. niye genelde sıkıntılı adamlar gidiyor bende bunu merak ediyorum.Ben gittiğimde de öyleydi. Herkes birşeyden kaçmış bir problemi var ya da kafadan kontak vb... Hayata yeniden başlama yerimi ora bilemiyorum.

Gocmenlik dedigin sey zaten sikintili adamin yapacagi is. Almanyada da boyle, Amerika'ya da gocn cok arkadasim oldu, hepsi sikintili.

Hayatindan tamamen mutlu isen gocmezsin ki zaten, deli isi o kadar riski almak, para yatirmak, sosyal ortamini sifirlamak vs. Hayatinda bi yerde mutlu olmayanlarin yapacagi is. Neden Isvecliler gocmuyor o kadar su an, ya da norvecliler?

Aus. la alakasi yok o isin yani.

Ama su var. Eger ogrencilere bakarsan, au da bi cok ogrenci burada kalmak icin okuyor, cunku uni bitirdiginde neredeyse garanti (dil sinavini vs de verirsen) kalirsin. Amerika'da daha zor prosedur, yani okudun diye alamiyosun. Bi sirket bulman gerekiyor vs once. Amerikaya gidenler o yuzden okuyup ulkesine geri donmeyi dusunenlerde oluyor. (AU da da var bu, ama Amerika'da daha yogun ulkeye geri donme olayi)

Bu yuzden ulkesiyle ilgisi sikintisi olmayan daha cok orada, ornegin babasi patron, okutuyo sonra isin basina gecsin diyo.

Ama Amerika'ya da gocmeye gidene bak, AU ya da bak, hic bi fark yok.

1-) Ekonomik nedenlerle gocuyo. (Ulkesiyle ilgili bir problem)
2-) Sosyal nedenlerle gocuyo (Yine bir problem)
3-) Kariyeri icin gocuyo. (Bu da bir problem, sonucta Turkiye onu veremiyo)

Bu uc sorunuda yasamiyosa, zaten sorunu yok adamin, kalmak icinde bi sebebi olmuyo ve geri donuyo. (Baska kucuk sebepler de var tabii, askerlik vs gibi)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...