Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[istek] Avustralya'da çalışma izni almak

ghost_boo

Öne çıkan mesajlar

Şimdi benim adam da geldi askerden falan , başka bir ülkeye gidelim diyoruz. Gerçi Avrupa açık vatandaşlık falan var ama hayatımızın bir kısmında da Avustralya'da yaşayalım diyoruz.

İkimiz de müzisyeniz. İkimiz de üni mezunu falan değiliz. Dolayısıyla öğrenci olarak gitme kısmı çok yalan. Çok yakın bir zamanda da gitmek gibi bir planımız yok aslında ama en azından az buz bir fikrim olsun.Gitmiş olan var mı aranızda? Çalışma izni almak için ne yapmak gerekiyor ? Nasıl alıyorlar falan bir deneyimi falan olan varsa fikirlere açığım :)
Sosyal ağlarda paylaş

baska bi ulkeye gidelim diyoruz nasıl bi dusunce yahu :)
uni mezunu degilsiniz ki olsanız bile calısma/oturma izni almanız kolay is degil. su durumda ancak kacak olursunuz. ayrıca avustralya'da yasamanız icin muzisyen olmanız yetmez maddi olarak. tabi isinizde cooook iyi degilseniz.

nedanko var avustralya'da yasayan. bi yerlerde tutosu olacak avustralya ve diger birkac ulkeden vatandaslık almanın yolları ile ilgili.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok işimizde bir sıkıntımız yok , iyiyiz yani.Ayrıca sorun "hadi başka bir ülkeye gidelim" de değil. Avrupaya gideriz zaten dediğim gibi elimizi kolumuzu sallaya sallaya , Avustralya gibi bir takıntısı var adamın. Ben de bir fikir sahibi olmaya çalışıyorum işte.

5k para da biriktirilir çok gerekirse bi de.. Peki ya sonra?
Sosyal ağlarda paylaş

Sinek sokar ölürsün, yılan ısırır ölürsün, daha bunun tsunamisi var tornadosu var... hiç çekilmez oralar..

Onun dışında çalışma izni almanız zor.. şu an özellikle sağlık personelinde açıkları var mesela.. ama müzisyen dersen bilmiyorum..

Başvuru için form var netten gönderiyosun arattır birkaç site var bunu yapan..

Eğer Avusturalya vatandaşı bi referansın varsa şansın katlanıyor diye biliyorum.. Sen de izin alıp 5 sene çalışırsan orda vatandaşlık hakkı kazanıyorsun..

Ve para koycaksınız cebinize bir miktar..Uçak bileti git gel desen 2bin zaten..
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
capul said:

Sinek sokar ölürsün, yılan ısırır ölürsün, daha bunun tsunamisi var tornadosu var... hiç çekilmez oralar..

Onun dışında çalışma izni almanız zor.. şu an özellikle sağlık personelinde açıkları var mesela.. ama müzisyen dersen bilmiyorum..

Başvuru için form var netten gönderiyosun arattır birkaç site var bunu yapan..

Eğer Avusturalya vatandaşı bi referansın varsa şansın katlanıyor diye biliyorum.. Sen de izin alıp 5 sene çalışırsan orda vatandaşlık hakkı kazanıyorsun..

Ve para koycaksınız cebinize bir miktar..Uçak bileti git gel desen 2bin zaten..

Bildiğim kadarıyla ama Avustralya vatandaşlığı alabilmek için diğer vatandaşlıklarından çıkıyorsun değil mi?

Sürekli açık bir meslek dalları oluyor ben de duydum bunu en son dişçi toparlıyorlardı bol bol , ama müzisyeni bol memleketin valla.

O sitelerden bildiğin var mı örnek falan? Ben baktım biraz genelde öğrenciler için olanlarına rastladım

Ha bi de böcekten bir şey olmaz burda da sapıkları pedofilileri yobazları bölünmeden kafayı yiyenleri bol. Sokakta adamdan kaçacağıma böcekten kaçayım daha iyi . Bi de fıs fıs sıktınmıydı kafasına suç değil. Burdaki manyaklara fısfıs da olmuyor :/
Sosyal ağlarda paylaş

• 10 ay sonra ...
  • 5 ay sonra ...
:))))))
Yok be kardesim ağzı olan konuşuyor parmakları olanda yazıyor iste abuk subuk bizim
Memleketimiz böyle iste insanlarımızın geneline degil bu lafım ama bazıları insanlara yardım amaçlı cümleler kurmaktansa dalga geçip kafa bulmayı daha çok seviyorlar iste tamda bu yüzden Avrupadakileri övüp duruyorlar bızdeki embesiller iyilerin üzerine kara gölge olup duruyorlar
Benimde Avustralya hevesim var yıllardır kısmet olmadı ins siz gidebilirsiniz

Bu arada burası forum sayfası arkadaslar unutanlara hatırlatırım boş muhabbet yapmak isteyenler icin admin arkadaslar konu sayfası acmış hayattinizda basarılar
Sosyal ağlarda paylaş

Avrupa da kultur var burada doga var. Sakinlik var bi de huzurlu oldukca gunluk yasam. Nufus kucuk ulke 20 milyon, sydney 4 milyon. Benim gibi buyuk sehir insani iseniz koy gibi gelir bi sure sonra. Bi de ttoprak cok buyuk 20 milyona turkiyenin 7 kati toprak.

Birde uzak tr ye cok az gidip gelebiliyosun. Git gel ucak bileti iki bin dolar. 1 hafta tr de jet lag 1 hafta burada jet lag, bi ay min zaman yaratman gerek o da bi kac yilda bi oluyo. Ingilterede olsan haftasonu icin bile gelinir tr ye.

Bence buranin en win yani avrupa ya oranla dogasi. Burada yaaayip olen kar gormuyor. Gerci asagilara indikce daha soguyo tasmania, yagmurlu. Sydney biraz antalya gibi ama daha gentle bi iklim. 5 gun araliksiz yagan yagmurlar olmasa kisin. Kaban giymiyosun ama. Cok az.

Zaten 300 km yukari ciktiginda sub tropical iklim var. Onunda yukaeisi tropical iklim.

Cok az insan oldugu icin yemyesil tabii. Bazen akil ucurucu derecede guzel

Su mesela http://www.google.com.au/search?hl=en&client=tablet-android-asus-nexus&rlz=1Y3NDUG_enAU493AU493&q=australia+nature&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&biw=603&bih=908&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=QNwWUM2jNcnYigen3IGYCg

Her yer bu resimler gibi sehrin disina cikmaya basladiginda. Sehir de yesil ama peyzaj anlaminda. Gerci bi ton ulusal park var sehrin icinde nerede oturursan otur 20 km capinda bi ulusal park vardir. Ha yer cok oldugu icin yayilmislar tabii. 4 milyon kisi var ama istanbuldan buyuk sehir alan olarak.

Dunyanin unlu bondi beachi sehrin icinde. Sariyerde gibi.

Doga ile icice oldugundan bocegi vs var tabii. Dunyanin en zehirli hayvanlari buradaa istatiski olarak. Sehir tabii yine sehir bungalow da yasamiyosun ama bahceli evler oldugu icin yogunlukla bahcende o orumcekler var evede giriyo. Birlikte yasamayi ogreniyosun ya da benim kiz arkadasim gibi bahce kapisini surekli kapali tutuyosun. :)

Bir de tabii guzelligi buranin parasiyla yani orta sinifi anlaminda guzel yasaniyor. Tekne kirala haftasinu o resimlerdeki yerleri gez. Git canyoning yap, ya da national parka piknige git yanindan belgesellerde gordugun hayvanlar gecsin. Papagan vs renkli kuslar bi ton kapina pencerene geliyo

Bana sorsan bunlar avantajlari ve dezavantajlari.

Ben kesin donus dusunuyorum bu arada ama belli degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben aldim vatandasligi zaten avrupa olmaz donersem geri buraya doneri.

Avustralya 20 milyon oldugu icin pazar cok kucuk tabii. Tr de pazar cok daha buyuk. Bi de ingilizce oldugu icin dil herkes amerikan urunleri kullaniyo, amerikan kanallari izliyo. Au nun kendi sadece 5 kanali var mesela.

O yuzden girisimcilik anlaminda tr daha cekici. Firsatlar ulkesi bi anlamda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...