Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

aile imamlığımız resmen başladı

saturn

Öne çıkan mesajlar

kermit said:

anlamadığınız nokta şu
zorlamı gelecekler ? hayır.
istersen imamdan yardım alırsın, istersen almazsın.
neyin lafını yapıyosunuzki ?

Demeçlerinde insanların camiye gelmelerini teşvik edeceğiz gibi şeyler demişler.Devlet eliyle bir dinin yaygınlaşması için çalışma yapılıyor.Yanlış hatırlamıyorsam laikliğin tanımına aykırı.

İsteyen gitsin camiye havraya banane ama kapı kapı gezip din aşılamak pek de hoş değil.Haa Avrupa'da falan suç devlet misyonerliği
Sosyal ağlarda paylaş

sizin anlamadığınız olay şu
imam dediğiniz adam sadece din hakkında size vaaz vermez. imamına göre değişir tabi bu ama hani sen salak değilsende beynini yıkamaya gelen imama dur bakayım bi diyebilme yetisine sahipsin. yada kapını açmazsın yada açar istemiyorum diyebilirsin
anlamadığım şey neyin parasını veriyosun imama ?
Sosyal ağlarda paylaş

camiye gelmenin neresini teşvik ediyolar. ne var camiide bu kadar kötü olan yada güzel olan. ne diyecekler teşvik ederken. "grup namaz kılıyoruz 4x experince bonusu var diğer taraf için" falanmı diyolar ?
camiide ibadet yapılır. namazını kılar duanı edersin. hangi camiide devlete karşı vs. bi icraat yapılıyo. tam tersi camiilerde adamlar devlet için dua ediyolar lol
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

bansheee said:

Demeçlerinde insanların camiye gelmelerini teşvik edeceğiz gibi şeyler demişler.

mişler mışlar
kaynağın varmı ?

CAMİYE GELMEYE TEŞVİK
Din görevlilerinin ev ev dolaşıp, vatandaşın sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini belirten Canbolat, "Arkadaşlarımız mahallede fakir varsa tespit etmeli, hasta varsa ziyaret edilmeli, cenaze varsa taziye ile ilgili görevler yerine getirilmeli, Kur'an-ı Kerim okunmalı. Camiye gelmeye teşvik etmeli. Sırf camiye gelenlerle yetinip, cami dışındakileri ihmal edemeyiz" ifadesini kullandı.

http://www.haber50.com/aile-imamligi-geliyor-393138h.htm
Sosyal ağlarda paylaş

saturn said:

kermit said:

bansheee said:

Demeçlerinde insanların camiye gelmelerini teşvik edeceğiz gibi şeyler demişler.

mişler mışlar
kaynağın varmı ?

CAMİYE GELMEYE TEŞVİK
Din görevlilerinin ev ev dolaşıp, vatandaşın sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini belirten Canbolat, "Arkadaşlarımız mahallede fakir varsa tespit etmeli, hasta varsa ziyaret edilmeli, cenaze varsa taziye ile ilgili görevler yerine getirilmeli, Kur'an-ı Kerim okunmalı. Camiye gelmeye teşvik etmeli. Sırf camiye gelenlerle yetinip, cami dışındakileri ihmal edemeyiz" ifadesini kullandı.

http://www.haber50.com/aile-imamligi-geliyor-393138h.htm

sadece istediğin yerleri okuma canım benim
o linkte başka şeylerde yazıyo
Sosyal ağlarda paylaş

paspatur said:

Her camiyi Yeni cami yada sultanahmet zannetmeyin. Ücra köşelerdeki caamilerde verilen vaazların neler olduğunu görüyoruz zaman zaman.

sizde her camiiyi o ücra köşede gördüğünüz camiiler sanmayın
hayatınızda kaç kere camii kapısından içeri girip cuma günü vaaz dinlediniz yahu. ha girdiysen dinlediysende kaç tane farklı camiide yaptın bunu
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

paspatur said:

Her camiyi Yeni cami yada sultanahmet zannetmeyin. Ücra köşelerdeki caamilerde verilen vaazların neler olduğunu görüyoruz zaman zaman.

hayatınızda kaç kere camii kapısından içeri girip cuma günü vaaz dinlediniz yahu. ha girdiysen dinlediysende kaç tane farklı camiide yaptın bunu

konuyu sulandırmaya çalıştığın izlenimindeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

paspatur said:

kermit said:

paspatur said:

konuyu sulandırmaya çalıştığın izlenimindeyim.

hı hı evet trollüyorum sulandırıyorum ben böyle.
uza.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...