Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SC2 CHAT

TD)Pentagram

Öne çıkan mesajlar

Aceace said:

Blizzard test haritasında sentry ve warp prism'i psionic olmaktan çıkarmış.

inyourmind said:

Çakallar siteye de yazmamıştı sentrynin ve prismin psionic olmayacağını.Ulan var ya tam şerrolar.

Ben mi yanlış anladım bilmiyorum ama warp prism psionic değil ki zaten neyi değişmiş anlamadım?

Sentry'nin ise psionictan çıkması için energy'nin kaldırılıp ability'lerinin cooldown mantığına dönmesi lazım. Tamam belki EMP yemez sentry ama eğer bu olursa protos açısından çok şey değişir. Keza bir çok tatik değişecektir. 3 tane energy biriktirilmiş sentry ile aynı anda 10 tane FF atamayacaksın yada zeas+stalkers+1 tane full enerjili sentry ile rampa bloklayıp harraslama devirleri biter. Yani aynı anda kaç sentr'in varsa o kadar FF, sonra ability CD'ye girer. Bu da sentry sayılarının değişmesine, gaz harcamalarından dolayı da army kompizyonlarının değişmesine kadar bir çok şeyin değişmesine yol açar diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Warp Prism Pisionik abi.

http://eu.battle.net/sc2/en/game/unit/warp-prism

Sentry ile ilgili dediğini Blizzardı Wol'da hayta geçirmesi imkansız. Bunun 2 nedeni var.
1.si bu inanılmaz radikal bir değişiklik. PvT ve PvZyi damardan etkiler. Bu saatten sonra bu kadar radikal bi değişiklik gelmesi beklenemez.
2.Storm haricinde bildiğim kadarıyla CDsi olan skill yok. (Stormun CDsi 2sn. Bunun amacıda tek bir templarla 2 tane storm atmak için kamikaze yaptırmamak.)
FF'ye 2sn gibi kısa bir CD koysan olmaz. Mana kontrolünü tamamen devre dışı bırakırsın. Patara kütere FF atarlar 5 sentry ile.
FF'ye 15sn'den daha kısa bir CD koysan yine olmaz. Permanent Rampa block gibi bişe olur o
FF'ye 15snden fazla bi cd koysan bu sefer de fazla gelmeye başlar
vs.vs. Umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.

FF'nin yıkılabilen, 3armor 500hp gibi bir life'ının olması gerektiğini, AI tarafından auto target olmayan, bizzat komut ile ünitelerin saldırması gerektiğini düşünüyorum açıkçası. Böylelikle winfestor haricindeki zerg ünitelerin etkisi ciddi biçimde artacak, early game'de yüksek hpsi nedeniyle yine bariyer görevi taşıyacak ve en önemlisi winfestor'un nerflenmesine olanak sağlayacak gibi geliyor. (Gelecek Winfestor nerfi ile de TvZ rahatlar hem.) PvP'de immortal'dan 50 50 dmg yemesin diye armoredta yazmaz. miss...

Ha bu değişiklikte imkansız orası ayrı mesele. Çünkü bunun içinde geç kalındı.

Nakkadar düşük cümleler kurmuşum ben ya? Gidip yatsam iyi olcak artık.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
ahuahauhauhua.

Code A'de Baby-Symbol maçı var. Symbol 11 queen ve roachlarla baby'nin 3. base'inin biraz uzağına nydus yaptı. Mantıklıydı asılnda.
Tek sorun 6 cloak banshee'ye karşı overseer getirmeyi unutmuştu.

Baby mantık dışı iyi oynuyo. Yani anlatılmaz yaşanır. Yani nası anlatsam bilemiyorum. Bu bubububu... Geleceğin TvZ'sini gösterdi resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

Ganzi'nin bilekleri ciddi anlamda işkence olmaya başlamış anlaşılan. Yazık yaa. Hakkatten yetenekli olan düzinelerce oyuncu şundan muzdarip.

Kim “GanZi” Dong Joo says his “heart and pride as a gamer were deeply hurt” during contract negotiations with his former team compLexity Gaming.

GanZi, who had spent nine months with coL, told ESFI that things that were said during his recent contract negotiation with coL owner Jason Lake in a private conversation at IPL5 left him no choice but to choose to leave the team.

“I received an unreasonable demand and deeply hurtful comment as a human being from compLexity,” GanZi said. “[Jason Lake and I] started talking, and during the conversation, he demanded me to sign a new contract, which would have decreased my salary by half. When asked why, he mentioned that my performance hasn’t been good due to injury, and the team decided that they wanted to sign a more famous and skilled player. My contract still had five months left on it, and the contract did not have any clauses to modify the content of the contract, which made me unable to accept his demand.”...

...Following GanZi’s interview, his statement was relayed to Jason Lake in order to verify GanZi’s claims.
“That version of events is simply not true,” Lake told ESFI after reading GanZi’s comments. “I am saddened he has chosen to portray our hour long conversation in this manner. There were no 'demands' made. We simply offered GanZi a lesser salary for 2013 (his contract expires in March) due to his long-standing injury but offered to include provisions that would return him to his previous amount should he return to full-time play. We have stood loyally by him through his challenging health issues that even saw him drop out of live events like MLG Arena and MLG Raleigh. I personally campaigned for him to receive an invitation to HomeStory Cup. We do our best to treat our players fairly and I am very disappointed by his version of these events. Beyond that, I feel it's not appropriate to elaborate more on confidential contract negotiations. We thank GanZi for his time in our organization and wish him the very best in the future.”

Ben ne yazcaktım. Hah. Çok pis gaza gelmiş durumdayım. Neco Diablo ile önümü kesiyo. Bronzların alayı mastera çıkmış ben yıllardır dia'dayım. Bu ne lan? Tutmayın beni.
Sosyal ağlarda paylaş

ganzi beğendim oyunculardan ve denk geldikçe ladder streamini izliyorum. dünkü maçlarda gerçek manada kötüydü; ama olay mental değil yani bariz. dün benim görebildiğim 7-8 kere adam pusha çıkarken marineleri 10 numara dans ettirirken birden tüm hareketi kesildi.

şu şekliyle iddialı bir takımda oynaması imkansız. üzücü ama gerçek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...