Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mage Bilgi Paylaşım Başlığı

Xenocide

Öne çıkan mesajlar

Healer için main chloromancer alıcaz da yanına ne almak lazım? ben bi kendi başıma yaptığım dandirik hesaplarla dominator + necromancer aldım, dominatorun transform'u, mana leech yeteneği falan işime yarar didim, necro'nun da petinden faydalanırım didim. ama sonra ben main healer olaraktan bi dungeon yapalım dedik, yedik wipe'ı. mage'den main healer olur mu, olursa nasıl olur?
Sosyal ağlarda paylaş

Ben necro/warlock/chloromancer gidiyorum dotlar falan çok güzelde bitane cc açılmadı daha ha güzel can çekiyom falanda 3 mob giriştimi kucağa alıyolar direkman

Kaçmakta imkansız pet zaten gidip bazen 5-6 mob birden çekiyo işin kötüsü kaçmak için denize kaçıyodum klasik mmo zekası moblar yüzemez hesabından ama yüzüyolarmış:(

fear ı bekliyorum şimdide oda kurtarmassa dominator alıcam

edit: Xeno warlockta dot damage arttıran skiller war chloromancer ında heallar vurduğun dot üzerinden sanırım ona bakabilin
Sosyal ağlarda paylaş

chloro da vurduğun dot üzerinden değilde radiant spores olayını mobun kafasına atıyosun. Sonra %15 şansla herhangi biri moba vurduğunda vurduğu kadarını healliyo filan.Sonra heal veren cooldownu olmayan dotu var.(withering vine ).

Bu radiant spores olayında büyük ihtimal ilerde %15 ıolan şans %50 lelere çıkıyodur diye tahmin ediyorum.Lifegivin Vale buffı var zaten bide healing için.ilerde 20 second cooldownlu aoe heal filan açılıyo.Gene 10 seconds cooldownlu single target heal var.

Ama kilit nokta ilk başta natural awarness üzerinden gidin.Herhangi bi zaman heal ability kullandığınızda int.' i %20 artırıyo.
Class mekanikde ilk başlarda vurduğun kadarını heal yap olarak işlediğinden hem levellırken hemde gruba support ederken kolaylık sağlıyor. İlerde yanındaki dalgametreyi alırsınız zaten.

Bide şurayı okuyun.
http://forums.riftgame.com/showthread.php?96838-Arggg!-Chloro-s-CAN-main-heal!!
Sosyal ağlarda paylaş

@Lasombra
benimde necro/warlock şuan. necro'da direk soul draine kadar git ondan sora warlocktaki skillere devam et inan bana pişman olmazsın. 3 - 4 mob gelse bile (ki zaten öyle kasıyorum sürekli) bir sorun olmaz soul drainle.

soul draini merak edersen 100 charge in olduğunda healthini %10 dan %80 e kadar heallayabilecek bir channeling spell. (evet örn: wow / warlock / life drain). ama ayrıyetten bu spell petinide çok healliyor ve dmgida gayet fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

Choloro süphesiz en iyi Archon ile gidiyor. 1 moba dot attığında direk 4 dakikalık 5 stack topluyor zaten, 4 dakika da bir yeniden atman gerekiyor. Diğer nuke içinde ilk mobda 5 tane stackleyip, expire olmadan sadece 1 tane daha atıp yeniliyorsun. Diğer bufflar zaten geliyor. Support healerlığın yanında, çok iyi bir buffer ve özen gösterilirse dominator ile de çok iyi bir cc özelliğine de sahip olur.
Sosyal ağlarda paylaş

şu an 15'im lock / elem / domi
dominatorda polymorph, insta cast damage (cooldown'sız) ve knocback var. üzerine bi de slow yapınca hem pvp hem pve'de ciddi farkediyor.
üzerine lock'tan gelen fear. çok güzel CC var. bi de cc atınca bi sonraki büyüyü hızlandırma talenti var. Dominator'ı CC istiyosanız her türlü alcaksınız bence.

warlock + necro şu ana kadar benim için kötü bi kombinasyon oldu. necro peti tauntlamıyor. üzerine lock ve necronun spelleri birbirinni aynısı, hangisini levellarsanız sadece o daha fazla vuruyor, çoğu zaman action bara bir tanesini koyuyorsunuze. ilerisini bilemem ama taunt olduğu için levellerken elemtalist oldum koydum peti miss gibi tauntu var. damage aldığım için bozulan büyüleri hesaba katarsak necro petinden daha iyi dps yaptırtıyor.
son olarak lock'ta ciddi dps var sevdim. :D
necro ise daha çok deathly call diye bi debuff biriktirip rakipte oyle dps yapma üzerine. ama level yaparken debuff atıcak kadar uzun sürmüyor combat. fakat dungeonlarda ve end game'de farkedecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar kusura bakmayın hemen yukardaki mesajımı editleyemiyorum

çok komik yukarda level 15e kadar gözlemlerimi yazdım lock / necro buildi için ama necronun hakkını çok pis yemişim çünkü;
necro kendisini level 16dan sonra göstermeye başlayan bir soul imiş.
hatta lock ve necro ikilisine hem pvp hem leveling için en iyi seçeneklerden biri diyorlar. :D necro peti aoe tanking bile yapabiliyormuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Lasombra said:

Ben necro/warlock/chloromancer gidiyorum dotlar falan çok güzelde bitane cc açılmadı daha ha güzel can çekiyom falanda 3 mob giriştimi kucağa alıyolar direkman

sen birazz lvl al o zaman problem kalmaz cc için de chloro yerine dominator al zaten warlock/necro buildinin kendini healleme skilleri var cc eksikligini domi ile karşıla
Sosyal ağlarda paylaş

ultra noob sorusu geliyor simdi:

soullarim: elementalist/storm/pyro idi mage trainerden new role aldim,şimdi 2. role de soullar yok,buraya istedigim soullari nasil koyacagim?

Ha bi de main role deki soullari degiştiremiyormuyuz: yani elem/storm/pyro yerine diger soullari nasil degiştiriyoruz main de?
Sosyal ağlarda paylaş

Class tree nin ortasındaki kareye basarsan görürsün sahip olduğun soul ları 2. role için.

1. sinde de eğer verdiğin puan yoksa aynı yolla değiştirebilirsin soul u, değilse skill trainer dan reset leyip, yine ortadaki karaye basarak istediğin soul u seçebilirsin.

Pyro da en yüksek dmg yi vuran class, doğrudur. Pek rağbet olmamış ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

Healer için main chloromancer alıcaz da yanına ne almak lazım? ben bi kendi başıma yaptığım dandirik hesaplarla dominator + necromancer aldım, dominatorun transform'u, mana leech yeteneği falan işime yarar didim, necro'nun da petinden faydalanırım didim. ama sonra ben main healer olaraktan bi dungeon yapalım dedik, yedik wipe'ı. mage'den main healer olur mu, olursa nasıl olur?

chloro 2-3 dungeon solo healledim ama bi tarafimida yirttim acikcasi ama yanina bi bard alinca cok temiz main healer oluyo hani dungeona cleric cikmadi fln öle aklinizda bulunsun xD

ha bide yanina sidesoullar pvp soul ve elementalist arada pvp dede healliorm diye bide pvp soul un break free pve'de de ise yariyo baya

ha bide bide suan lvl 40 im bu dediklerim lvl30'dan sora yasananlar
Sosyal ağlarda paylaş

dreagloth said:

Class tree nin ortasındaki kareye basarsan görürsün sahip olduğun soul ları 2. role için.

1. sinde de eğer verdiğin puan yoksa aynı yolla değiştirebilirsin soul u, değilse skill trainer dan reset leyip, yine ortadaki karaye basarak istediğin soul u seçebilirsin.

Pyro da en yüksek dmg yi vuran class, doğrudur. Pek rağbet olmamış ama.

yalnız soyle bir sorun var,16 lvl im ve pyro/elementalist ve stormcallerdan baska soul almadigimi farkettim :)

Diger soullari nasil alabilirim,questten falanmı gelicek?
Sosyal ağlarda paylaş

meridian şehrine git. orda npc'ler olacak warlock necromancer chloromancer bilumum mage soulları yazan isminin altında. onlar bir quest vericek
said:
Quest: Soul of the Necormancer
Retrieve a planar shard from a rift and then tear open a hole to draw through the corrupted soul.

gibi
sonra bi rift'e gidip rifti bitirdikten sonra planar shard alıyosun. planar shardı aldıktan sonra quest ile sana verilen itema tıklayınca bi tane "soul" beliriyor yanında onu ölürürsen questi teslim edince yeni soulun oluyor.

edit: peh çok kötü anlatma 101 olmuş
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...