Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Benzine Libya zammı

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

huun said:

gıda ve enerji ürünleri türev piyasalarda alınıp satılamamalı diye karar çıkartsalar şerefsizim hem dünya doyar hem de bu petrol işinden canımız yanmaz; ama 10 putin gücünde testis lazım bunu demeye, öyle bir dünya lideri de görünmüyor ortalıkta.

turev piyasa ne demek? merak ettim de
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

forward, swap, future vs gibi elinde olmayan malı alıp sattığın ya da beklentilerde sanal etkenleri dikkate aldığın piyasalar. kitaplarda yatırımcılara alternatifler sunan, risklerini azaltan süper şeyler olarak anlatılır ki yatırımcı için gerçekten öyledir. sorun şu: parası olan bu piyasalarda para kazanmak için oynarken, garibanın gıdası spekülasyon amaçlı hareketlerle fiyat değiştirmeye başlıyor.

bahsettiğim bilinmeyen bir konu değil. özellikle son 5 senedir bir çok kişinin dikkatini çeken, çeşitli kuruluşları harekete geçmeye zorlayan bir konu.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

Aket-Atum said:

forward, swap, future vs gibi elinde olmayan malı alıp sattığın ya da beklentilerde sanal etkenleri dikkate aldığın piyasalar. kitaplarda yatırımcılara alternatifler sunan, risklerini azaltan süper şeyler olarak anlatılır ki yatırımcı için gerçekten öyledir. sorun şu: parası olan bu piyasalarda para kazanmak için oynarken, garibanın gıdası spekülasyon amaçlı hareketlerle fiyat değiştirmeye başlıyor.

bahsettiğim bilinmeyen bir konu değil. özellikle son 5 senedir bir çok kişinin dikkatini çeken, çeşitli kuruluşları harekete geçmeye zorlayan bir konu.

Arkadaş çok güzel tespit etmiş.Şu finans çevrelerine bi reset atmak lazım zaten sistem çok şişti
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...