Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sacred - Severim&Sevmem konusu

Catscratch

Öne çıkan mesajlar

Oyunun güzel tarafları yok deil. Ayrıca ben genel olarak grafikleri beğendim.

-Dandik grafik ama sürükleyici oyunlar (eski oyunlar)
-Süper grafik ama oynanabilirliği olmayan oyunlar (zamane oyunlar)

hesabı aslında bu oyun tam ortaya girior. İyi(karakterler hariç) grafikler ve vasat oynanabilirlik.

Aslında oyunda süper bir potansiyel var ama kullanamamışlar. O ilk mesajdaki maddeleri 1.66c yükledikten sonra yazmıştım.
Gladiator ile bir süre sarıor ama çok fazla mouse ve move bug'i var. Örneğin sağ tıklıyosunuz at üstünde Hard Hit yapcaksınız birden at hareket etmeye başlıo dağlara hard hit yapıosunuz. Bazen hareket başlar başlamaz bitio felan. Sağ tuşu basılı tutunca biraz daha vurma şansınız artıo ama genede hareketi yapmıor bazen.

Bazen ise basit sol tuş ile tıklandığında rakibe saldırmıo.[signature][hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya düz otlakta gezerken bişi yokda , bazen şehre girince binaları yüklemesi kasabilio her zaman deil. FSAA açtım birde 32bit rengi açtım o şekilde kasabilio. Bazende at ile koşarak giderken 4-5 düşman birden spawn olunca kastırıo.

amd athlon 2400+ (2ghz) , 512 ram

[signature][hline]This Cat Scratches Free.

[Bu mesaj Catscratch tarafından 25 Ağustos 2004 16:33 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

eşyasıydı şususydu busuydu herşey gayet hoş, diablo'msu olduğu halde divinity oyunları tarzında canlı, geniş bir dünya yaratmışlar ama şu oynanabilirlikteki buglar ve genel sistemdeki bazı olaylar tam ısınırken oyuna ısınamama neden oldu. devam edeceğim gerçi eğer "yeterin leeennn" dedirtmezse ki demin dedirtti bir ara, buraya bakayım dedim neler yazılmış, bende mi yanlışlık var.. :)

yahu nasıl bir zorluk bu? d2 1.10 hell oynuyorum sanki vurkaç vurkaç üçbuçuk ata ata. load etmeden taş çatlasa 15 dk geçiyor. hayır net'te bir site aradım şu combat sistemi hakkında bilgi veren (resistler filan nedir ne değildir vb, d2'ye benziyor ama birebir değil) ama bulamadım da. biraz deneme yanılma şeklinde oynuyorum mecburen. ata bindik saldırı ve hareket hızı arttı iyi güzel de hiçbir skill kullanılmıyor mübarek, biraz abartı olmuş..

ha şimddi fikren süper bir olay yapmışlar, nedir: lvl'a göre düşmanlar ayarlanıyor. eyvallah. ne var ki adamlar sürekli benden birkaç lvl ilerde kardeşim! goblin'le teketek kapışıyorum herifin hit chance'ı filan bana denk neredeyse, heyvaniyet namına da vuruyor. aynı anda ikiden fazla gelse zaten doğrudan topuk ki beşli altılı gruplar çıkmaya başladı zırt pırt. ben mi karakteri dandik yaptım anlamış değilim..

esasen bugları ve denge ayarı üzerinde daha çok uğraşılmış olsa gayet güzel bir hack&slash olurdu. dungeon siege'in çok daha güzel hali olabilirdi ki aslında gene öyle oynanabilirlik hariç. ha ama öte taraftan divinity oyunlarını tercih ederim, onlar hem hack&slash hem ciddi rpg gibi..

ha kardeşim bu adamlar hem combat'ın hem de rp'nin optimumda olduğu bir oyun yapamayacaklar mı, sadece fallout serisini mi görebileceğiz.. (bilumum crpg uyarlaması dnd combat sistemleri sux özellikle 2nd edition)

henüz karar veremedim sevip sevmediğime sacred'ı, sevilecek yanları mevcut ancak sevilmemesi için de kuvvetli nedenler var 1.66c ile bile..[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

The Terminator: Fuck you, asshole.
Sosyal ağlarda paylaş

Sevmedim, nedenleri:

- Oyun action rpg, diablo 1 dışında bu adla adlandırılan türü sevmem, sevemedim.

- Oyun Türkiye'de 75 milyona satılıyor, amanın. 5 milyon daha ekleyip, Starcraft + ek paket, Diablo 2 + Ek paket, Half-Life + ek paket alırım daha karlı be.

- En sinir özelliği: Yaratıklar sürekli respawn oluyorlar. Ayrıca o yaratıkları öldürmek çok zor. Koşup yanlarından da geçemessin, büyücü seni dondurur, etrafını sararlar sonra da. Hadi kastın öldürdün diyelim. Respawn oluyorlar yahu. Bir questi yapıcam diyelim. Hadi şu yolu temizledim, burası güvenli... Yoo, sürekli respawn oluyorlar, hiç bir yer güvenli değil. Seni donduran büyücülerle uğraşmaktan gına geliyor oyunda.

- Ata binersin, bir item almak için attan inersin sonra tekrar binersin, in binlerle uğraşırken itemı almaya çalışırsın.

- Konusu yeterince detaylı değil. Gladiator oluyorsun. Git savaş diyorlar gel diyorlar. Gidiyorsun dövüyorsun, geliyorsun saldırıyorlar, ne oldu kinin nedir hoca, ne yaptım ben sana. Yok sadece saldırıyorlar işte. Şunları kurtar ama onlar sana saldırsın, bunlar sana küfür etsin.. İşte öyle leziz bir senaryo.

Oyun ilerledikçe itemlar felan coşuyor. Questler artıyor vs vs. Ama heryerde yaratık ve bug görünce insan (1.66c patchine rağmen) bayıyor oyundan gidiyor diablo 1 açıyor tadını çıkartıyor.[signature][hline]imza günü
Sosyal ağlarda paylaş

ilerde element toplama quest'inde ettin benzeri mavi devasa yaratıklar gelio. 3 tanesini normalde 15 dakkada felan öldürürsünüz ve çantanızın tamamının potion olması gerekio.
Ben yapımcılara küfredip direk hile yaptım. Hiç kasamam valla dengesiz oyunlarda.

Gladiator'de kılıç gitmeyin. Ben o yanlışı yaptım. İlerde güzel kılıç çıkmıo hep iyi axe çıkıo. Two handed axe ların at üstündeki attack animasyonları yanlış. Elindeki yerine yumruk atıo gibi görünüo. Hard hit gibi at üstünde yapılabilen extralar buglı tutturamıosunuz. NPC lerde açılan menüden sonra çoğu zaman at üstündeyseniz sol tuş basılı kalmış gbi dağlara taşlara gidio karakter.

Orcların vur kaçları güzel. Desert'da fazla kalmayın. Undeadler can yakıo. Desert kıyılarına yakın gitmeyin, büyük solucanlar var hızlı gelip stun yapıolar adamı 3 tane olunca bayıyo.

Sonuçta çok fazla movement bug'ı var ve bezdirio.[signature][hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha birde ata bindiğinizde long-handed silahların hızı artıo ama ok atma hızınız düşüo. Ne kadar ranged skill'iniz olursa olsun. Ve hit yüzdesi de düşüo uyuz edio. Zaten ranged weapon damage ve yüzdesi çok oransız. Ranged çok az rakip var ve diğerleri hemen dibinizde bitior. Atsız npcler çok hızlı koşuo, ok'un yayın anlamı kalmıo iş gene melee'e kalıo. Dragon öldürmek zor ama güzel. Birde element quest'inde dark elf lerin ormana tedarikli gidin. 4-5 atlı yaratık gelio etrafınızda sürekli dönerek ok atıolar normalde oksuz nasıl geçilir bilmiorum orayı. Counter strike'da avm kullanır gibi atları öldürmeniz gerekio. Sizin zaten kafadan 3-4 okta ölüo. Yaya yaya takılıosunuz 4 atlıo karşı.[signature][hline]This Cat Scratches Free.

[Bu mesaj Catscratch tarafından 02 Eylül 2004 17:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 02 Eylül 2004 15:54 tarihinde demiş ki:
Sevmedim, nedenleri:

- Oyun action rpg, diablo 1 dışında bu adla adlandırılan türü sevmem, sevemedim.

senin balık baştan kokmuş neden oynadın onu sormak lazım o zaman.. :)

said:
- Oyun Türkiye'de 75 milyona satılıyor, amanın. 5 milyon daha ekleyip, Starcraft + ek paket, Diablo 2 + Ek paket, Half-Life + ek paket alırım daha karlı be.

1500 yıllık oyunların fiyatıyla yenilerinin fiyatını kıyaslamak abes olmuyor mu sence? ben de gider bütün cinemaware oyunlarını bedavaya indiririm daha karlı mesela şu dediğinden.. ;)

said:
- En sinir özelliği: Yaratıklar sürekli respawn oluyorlar. Ayrıca o yaratıkları öldürmek çok zor. Koşup yanlarından da geçemessin, büyücü seni dondurur, etrafını sararlar sonra da. Hadi kastın öldürdün diyelim. Respawn oluyorlar yahu. Bir questi yapıcam diyelim. Hadi şu yolu temizledim, burası güvenli... Yoo, sürekli respawn oluyorlar, hiç bir yer güvenli değil. Seni donduran büyücülerle uğraşmaktan gına geliyor oyunda.

diablo 2'deki respawn gibi olsa neyse ama her load'da filan respawn olunca save/load olayının anlamı kalmamış. ha ama gerekiyor da, diablo 2 gibi azmedip ölmeden gidemiyorsun.. (1.10 kadar zor hani ki 1.10'u zaten newbie bir insan oynayamaz gerçi herhalde)

ha ayrıca şimdi doğruya doğru, ilk diablo'nun oynanışı da pek kolay değil. öte taraftan ikinci diablo da müthiş zor ama sacred bu ikisini birleştirip bug'ları katınca ölümcül bir combo olmuş.. :-p neyse sırf seraphim'in hatırına devam edeceğim şimdilik.. daha ustaca işlenseydi fikirler güzel ama..

1.10 hell oynamam bir daha deli gibi kasılıyorum diyordum bu daha zor çıktı maşallah.. bari quickload tuşu olsa, küfrediyorum her load'da alakasız yerlere üçer defa bastıkça..[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

Sosyal ağlarda paylaş

eeeh yok pes ettim ne bu be.. moonwalk yapıp poposundan adam çıkartan goblin şamanlar grup halinde geliyor.. basılı tutma olayı eğer düşamn yerinde salak gibi kıpırdamadan durursa, iki adım geri kaçsa sen onu takip edene kadar ölümle yaşam arasındaki fark..

oynanabilirlik cidden rezil olmuş, ben beyond divinity'yi indirmeye bakayım en iyisi.. sacred'ın expansion'ı çıkana kadar düzeltirler belki birşeyleri biraz..

ya bu attack rating'i nereden görüp hangi statla arttırıyoruz anlamadım? yükselten skill ve combat skiller var ama base olanı yükseltemeyince bir anlamı olmuyor ki ne kadar bonus koysan da..[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 02 Eylül 2004 18:26 tarihinde demiş ki:
senin balık baştan kokmuş neden oynadın onu sormak lazım o zaman.. :)

Nox ve Diablo 1 çok sevmiştim. Ama sacred gibi oyunlar iyice insanı bayıyor. Oyuna nötr olarak başladım ama negatif olarak bıraktım.
Zaten sacred yüzünden action rpg'lerden uzak duruyorum artık.

said:
1500 yıllık oyunların fiyatıyla yenilerinin fiyatını kıyaslamak abes olmuyor mu sence?

Fifa 2004 1 senelik oyun, ama 19 milyon,
Counter-Strike: Condition Zero 45 milyon
Warcraft 3: 35 milyon
Frozen Throne: 35 milyon...

Hadi bunlar daha yeni oyunlar.
Sana hala en çok oynanan oyunları örnek vermiştim yukarda. 1500 yıllık olsa da...

said:
ha ayrıca şimdi doğruya doğru, ilk diablo'nun oynanışı da pek kolay değil

kolay değil evet.
bir yaratığı öldürmek için epey kasabiliyorsun.
ancak sacred'ta yaratıkları öldürmek çok kolay, buna rağmen, heryerde sürekli yaratık olması, bunları öldürmene rağmen senin hiç bir işine yaramaması gibi olaylar insanı bayıyor.[signature][hline]imza günü
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
said:
Zerokull, 23 Ağustos 2004 19:11 tarihinde demiş ki:
Bu kadar dandik bu oyun görmedim şahsi kanaatim bu yönde.

+1[signature][hline]*I am an avanger..I must obtain power no matter what,even if i must let the devil take hold of my body...
Virus,SatanixVirus,Satanix,Virus-sensei
Sosyal ağlarda paylaş

Dark Elf'in muştalarla kapışması güzel ama :D Hard Hit diye tekme çakıo onu da sevdim. Tam sokak dövüşçüsü :D
Olacağını bilsem oyunu atsız ve muştayla bitircem ama atsız da kaçamayız milletten :D

[signature][hline]This Cat Scratches Free.

[Bu mesaj Catscratch tarafından 03 Eylül 2004 22:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ayni oyundan mi bahsediyoruz... yani tek bi sacred var di mi?!?!?!! su yazin basinda cikan... (ya da ortasinda mi ne...)

oyun zor demenize pek inanamadim acikcasi.. 2 karakter yaptim, ikisi de tanri olarak dolasiyodu etrafta... Dark Elf mi ne vardi, bi skill'ini kullanmak cheat'ten farksizdi resmen.. onu kullanmadan bile daatiyodun ortaligi... eger cok zorlaniyosaniz forumlarini acip okuyuverin biraz, taktikleri falan yazilmis...

oyun karga tulumba cikmisti resmen. kopya oyunu alip cracksiz calistirabiliyodu insanlar 3 4 defa tiklayinca... sonra patch bilmemne adam etmeye calistilar ama yine de olmadi yani... bi konu daha vardi buna benzer onda da soylemisti bi kisi; diablodaki tikladiginda gidip vuran, ama adam yer degistirirse yine duzgun sekilde takip eden ya da vuran bi oyun yapilamadi hala... adama tikliyosun, lionheart'da da bu vardi, adam sana dooru geliyo sen adama dooru gidiyosun, adam yanindan geciyo, adam arkanda kaliyo sonra bilgisayar uyaniyo bi anda cart diye karakterlerin yeri degisiyo ya da geri geri kosmaya basliyolar birbirilerine vuruyolar... blizzard'in seneler once yaptigi seyin hala kopyasini bile cikaramadilar ya, helal olsun adamlara... insanda ne oynama zevki kaliyo ne de eglence birakiyo.

skill olarak cok az secenek var, her ne kadar combo'larla bi secenekleri artirmis olsalar da az. ustelik combo yapacak yer bulamadim ben sahsen, yani combo yapip 2 3 tane vuracak dmg verecek adam yok, zaten 2. vurusta oluyo hepsi. ya da combo yapmadan sadece tek bi skill kullanmak yetiyo cogu seye...

ilk mesaj atan arkadasin da dedigi gibi asiri amator kalmis ve oynayanin icinde heves birakmiyo. cok hevesliydim arkadaslara anlatiyodum fln ama bi sure sonra inanilmaz bayiyo insani... 75m edecek bi oyun degil (BENCE!).

EK: bi karakter cart diye bi bolgedeki herkesi kor ediyodu, dark elf ti sanirim bu. diger karakterim de dragonla dolasiyodu yaninda... dayanan kimse cikmadi karsima ben de biraktim oyunu. ilerde saalam rakip cikiyo mu acaba, yani bu soylediklerimin ise yaramadigi? (gizli yerden girip, en gucluler arasinda gosterilen dragon'lardan birini kestikten sonra ben birakmistim sanirim.)

[Bu mesaj riglous tarafından 03 Eylül 2004 23:01 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

HEehehe iş kin kusmaya döndü yaw. Olsun kötü oyuna kin kusmazsak ilerde böyle oyunlar dolar etraf.

Bişeyi unutmuşum. Oyun bilgisayarı çok kastırıor kapandıktan sonra. Harr har harrrr okuo hdd'yi, gerçi bayağıdır defrag yapmadım :D

Birde oyunu sanki internetten oynarmış gibi laglı dmg gelio. Yani adam bana saldırmak için hamleyi yapıo ben yanından geçip gidiom 5 metre ilerdeyim dmg o zaman yazıo benim üstümde hehehe.[signature][hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...