Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kiliseye 'haçı kaldırın' tehdidi

Loxias

Öne çıkan mesajlar

@nil

Abi yerli yersiz, çok alakasız yerlerde trollemeler oluyor patide. Yok yani alakalı olsa ok ama değil. Çok alakasız bi konuda atlıyor wannabe-ergen ateistler.

Öte yandan, Allah yok kelimesi, ofansif bir anlam taşıyor hocam.
Yok diyosun çünkü, yok ve sen buna inanıyosun, bir yalana inanıyorsun diyorsun adama laf arasında.
Halbuki ben inanmıyorum desen, ne kadar güzel olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

bak suark
araştırma görevliliği yaptım
derslerde asistanlık yaptım
özel ders verdim

ama bu kadar birşeyi anlamak istemeyen adamla tanışmadım.

ben hiçbirşey bilmeyen adama dahi termodinamik öğretebildim.

çok basit bir mantık cümlesini de anlatabileceğime inanıyorum.

allah yok diyen adama senin allah var demenle, allah var diyen sana o adamın allah yok demesi arasında fark yok.

anladın mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

zaten toplumda bir ateist kolay kolay kendinin ateist olduğunu yada "tanrı yok" cümlesini kuramıyor ki. yani herkese söylediğinizde sevap diye öldürülme olasılığınız var. e bu oluyor. bu toplumun içinde bulunduğu bir cehalet diye bunu savunacak mıyız? kardeşim öldürülme riskin varsa söylemezsin olur biter mi demeliyiz? bu başlıkta ben bunu gördüm resmen.

adamın gözünün içine sokmazsan bişi olmaz.
Mesela, bir travestiyle konuşurken ona bir kadınmış gibi davranırsan sorun çıkmaz. Ama totoşsun olm sen dersen dayak yersin.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

@Sam: Durup dururken bayram kutlaması başlığında inananlara sataşanları da takdir ettiğini sanmıyorum ben çoğu dinsizin. Benim derdim bir şekilde din'e gelen konularda, genellikle evrim konularında falan, Allah yok dediğimizde saygısızlık yapmış muamelesi görmemiz.

benim derdim de dini kavramlara saygısızlık ve bayağı trolleme ifade özgürlüğü kalkanı ardında devamlı ve istisnasız bir şekilde devam ettirilirken, sanki inananlar forumdaki inanmayanları eziyormuş, konuşturmuyormuş gibi yaşanan gerçeklikle alakası olmayan bir portre çizilmesi ve daha çok sindirmek için bunun kullanılması. adeta bugünkü israil'in holocaust/anti-semitizm kalkanı gibi bir durum oluştu neredeyse forumda.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

bak suark
araştırma görevliliği yaptım
derslerde asistanlık yaptım
özel ders verdim

ama bu kadar birşeyi anlamak istemeyen adamla tanışmadım.

ben hiçbirşey bilmeyen adama dahi termodinamik öğretebildim.

çok basit bir mantık cümlesini de anlatabileceğime inanıyorum.

allah yok diyen adama senin allah var demenle, allah var diyen sana o adamın allah yok demesi arasında fark yok.

anladın mı ?

Peki,
sen gerçekten toplumun %90 ının ateist olması durumda,
benim Allah var diye bi karikatür çizmem durumunda, hiç tepki almayacağımımı düşünüyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Loxias said:

zaten toplumda bir ateist kolay kolay kendinin ateist olduğunu yada "tanrı yok" cümlesini kuramıyor ki. yani herkese söylediğinizde sevap diye öldürülme olasılığınız var. e bu oluyor. bu toplumun içinde bulunduğu bir cehalet diye bunu savunacak mıyız? kardeşim öldürülme riskin varsa söylemezsin olur biter mi demeliyiz? bu başlıkta ben bunu gördüm resmen.

Mesela, bir travestiyle konuşurken ona bir kadınmış gibi davranırsan sorun çıkmaz. Ama totoşsun olm sen dersen dayak yersin.

nasıl bir şey olmaz ya? hangi ülkede yaşıyorsun sen? hiç mi duymadın çorbasını sol elle içiyor diye bıçaklananları, ramazanda kantinden alışveriş yapıyor diye dayak yiyenleri.

sana kalsa ramazanda yemek yemekte ayıp, saldırı
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

nileppezdel said:

@Sam: Durup dururken bayram kutlaması başlığında inananlara sataşanları da takdir ettiğini sanmıyorum ben çoğu dinsizin. Benim derdim bir şekilde din'e gelen konularda, genellikle evrim konularında falan, Allah yok dediğimizde saygısızlık yapmış muamelesi görmemiz.

benim derdim de dini kavramlara saygısızlık ve bayağı trolleme ifade özgürlüğü kalkanı ardında devamlı ve istisnasız bir şekilde devam ettirilirken, sanki inananlar forumdaki inanmayanları eziyormuş, konuşturmuyormuş gibi yaşanan gerçeklikle alakası olmayan bir portre çizilmesi ve daha çok sindirmek için bunun kullanılması. adeta bugünkü israil'in holocaust/anti-semitizm kalkanı gibi bir durum oluştu neredeyse forumda.

Katılmıyorum Sam. Yani forumda öyle bir görüntü oluştuğuna katılmıyorum. Biz burada genel olarak halk içinde öyle bir görüntü olmasından bahsettik. Konu paticikte dine saygısızlık olarak değişince, saygısızlık olarak gördükleri bazı şeylerin gayet masum görüş belirtmeler olduğundan bahsettik. Bu noktada heralde pati dinsizleri olarak "bizi konuşturmuyorlar" dediğimizi sandın. Ya da ben dediğinden bunları çıkardım en azından :)
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Yahu tamamen aynı şey onlar diyoruz işte.

Ben inanmıyorum = bence Allah yok = bence dinler yalan = bence sen var olmayan bir şeye tapıyor ve bir yalana inanıyorsun

yine aynı derecede rencide edici olabilir

bir de,

Ben inanıyorum = Allah var = sen kafirsin ve cehennemde yanacaksın

e evet?bu yüzden ben, forumda her gördüğüm topiğe allah var yazmıyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Peki,
benim Allah var diye bi karikatür çizmem durumunda, hiç tepki almayacağımımı düşünüyorsun?
tepki alman ayrı birşey. tepki alırsın, insanlar seni okumaz, etmez vs. o allah yok falan diyen karikatürü hiç beğenmedim. ama istediği gibi çizer allahı yahu, size ne ?
ama tehtid alıyorsan orada bi sorun var.
Sosyal ağlarda paylaş

din 20 sayfa tartışılcak bir mesele değil ya

ha kiliseyi tehdit etmiş ha sokaktaki otobusu molotoflamıs bunu yapanlar sonuç olarak normal değiller.

ben en çok bizlerin yani halkın oturup bunlara kafa yormasına üzülüyorum.o adamlar bugun kilise taşlar ertesi gün kiliseye girer dua eder onlar cahiller.

kim onlara ne derse onları yapıyor.

eğer ortada kişisel hakaretler insanların canına malına bir kasıt yoksa isteyen allah içinde din içinde dilediğini söyleyebilir
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

nileppezdel said:

Ben inanmıyorum = bence Allah yok = bence dinler yalan = bence sen var olmayan bir şeye tapıyor ve bir yalana inanıyorsun

bir de,

Tamam da burada zaten trollerden bahsetmiyoruz. Konu bir şekilde din'e kaymışsa orada insanlar görüşlerini belirtirken tabii ki Allah yok diyebilirler. Var da diyebilirler. İkisi de kendi görüşlerini belirtiyorlar, hakaret etmiyorlar, saygısızlık değil.

Gidip de bayram kutlamasına dalıp "Allah yok lölölöl" diyenin kendi trollüğü zaten, onlara ben de seninle birlikte tepki veririm
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

Suark said:

Loxias said:

nasıl bir şey olmaz ya? hangi ülkede yaşıyorsun sen? hiç mi duymadın çorbasını sol elle içiyor diye bıçaklananları, ramazanda kantinden alışveriş yapıyor diye dayak yiyenleri.

diil, alakası yok.
Bak demek ki, diyaloglarında sorun var senin. Travestiler iyi insanlardır :) ettiğin lafı bilirsen.

sol el ve kantin dayağı muabbeti ne alaka onu çözemedim?
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Suark said:

nileppezdel said:

bir de,

Tamam da burada zaten trollerden bahsetmiyoruz. Konu bir şekilde din'e kaymışsa orada insanlar görüşlerini belirtirken tabii ki Allah yok diyebilirler. Var da diyebilirler. İkisi de kendi görüşlerini belirtiyorlar, hakaret etmiyorlar, saygısızlık değil.

Gidip de bayram kutlamasına dalıp "Allah yok lölölöl" diyenin kendi trollüğü zaten, onlara ben de seninle birlikte tepki veririm

baruter troll ama, yani adamın genel tarzı öyle. Ulvi düşünce bildiren bi adam değil ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

inanmayan birisi neden inanmadığı, hayali bir mekanda yanacağını falanca kişi düşünüyor diye rahatsızlık duysun ki?

"uzaylılara inanmıyorsunuz diye hepinizi kaçıracaklar" diyen adam beni rencide edecek sanki heh

Ben de umursamam. Ama aynı şekilde bakarsak inanan adam da "yazık cehennemde yanacak" der geçer. Rencide olmasını gerektirecek bir durum yok.

Mesela "Evrim yok" dediklerinde "sen bir yalana inanıyorsun, aptalsın" anlamını çıkartıp rencide olmuyorum ben. Olmamam lazım çünkü, adam kendi görüşünü belirtiyor. Bundan rencide olmak havadan nem kapmaktır. Kendi kendime "bilimsel gerçekleri yok sayıyor, gözü boyanmış" derim acırım adama. Tıpkı inanan birinin cehennemde yanacağım için bana acıması gibi
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Katılmıyorum Sam. Yani forumda öyle bir görüntü oluştuğuna katılmıyorum. Biz burada genel olarak halk içinde öyle bir görüntü olmasından bahsettik. Konu paticikte dine saygısızlık olarak değişince, saygısızlık olarak gördükleri bazı şeylerin gayet masum görüş belirtmeler olduğundan bahsettik. Bu noktada heralde pati dinsizleri olarak "bizi konuşturmuyorlar" dediğimizi sandın. Ya da ben dediğinden bunları çıkardım en azından :)

valla forumda hangi taraf daha fazla bilemeyiz ama kimin sesinin daha çok çıktığı apaçık belli. kimin daha çok karşıt görüşü eleştirebildiği de belli. buna rağmen kimin halen daha çok talepte bulunduğu da belli. hangi tarafın daha çok troll başlık açtığı da belli. bunları da forumu düzenli takip eden herkes farkedebilir sanırım.

kaldı ki görüşe, düşünceye karışılmasını istemem hiçbir zaman. ama ortadaki durumda kantar bir tarafa zaten çok ağır basmış.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Loxias said:

Suark said:

Loxias said:

diil, alakası yok.
Bak demek ki, diyaloglarında sorun var senin. Travestiler iyi insanlardır :) ettiğin lafı bilirsen.

sol el ve kantin dayağı muabbeti ne alaka onu çözemedim?

alaka şu ben "ateistler toplum içinde bile kendi kimliklerini açıklayamıyorlar" diyorum, sende "adamın gözünün içine sokmazsan bişi olmaz." diyorsun. bende buna hitaben. bak diyorum
adamın gözüne sokmana gerek yok. kantinden alışveriş yapsan yada yemeğini sol elle yesen bile adama batıyor diyorum. saldırı olarak algılıyor bunu diyorum.

daha nasıl açıklayabilirim ki?
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

Suark said:

Peki,
tepki alman ayrı birşey. tepki alırsın, insanlar seni okumaz, etmez vs. o allah yok falan diyen karikatürü hiç beğenmedim. ama istediği gibi çizer allahı yahu, size ne ?
ama tehtid alıyorsan orada bi sorun var.

E çizer, ama provakasyon içeriyor o karikatür. Ofansif.
Değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

quote Suark

Suark said:

nileppezdel said:

Suark said:

nileppezdel said:

bir de,

baruter troll ama, yani adamın genel tarzı öyle. Ulvi düşünce bildiren bi adam değil ki.

E tamam eleştirme demiyorum ki ben zaten. Yaptığı şey yine de saygısızlık değil diyorum o ayrı. Adamın bir köşesi var. Karikatüristler köşelerinde dünya görüşlerini yansıtırlar. Başarısız bir karikatürist, ama yaptığı şey ifade özgürlüğü çerçevesinde. Hatta mesleğinin gerektirdiği. Başka bir görüşünü çizmeyi tercih edemez miydi? Edebilirdi. Ancak buna karışamayız.

Bununki durup dururken bir yerde "Allah yok" demek değil, zaten her hafta görüşünü bildirdiği köşesinde yine görüşünü bildirmek. Kişinin ulvi biri olması alakasız.
Sosyal ağlarda paylaş

allah yok din yalan diyip ampul yerine prezervatif çizmesi ne kadar provokatifse, allah var, cennet/cehennem var, inanmayanlar yanacak en az o kadar provokatif.

eğer cevap yazacak olursan, senden ricam; şu üstteki mesajı bi 30 defa daha oku çünkü herkes aynı şeyi sana değişik şekillerde 20 sayfa boyunca anlatmaya çalışmış, ben farklı bi cevap vermekle uğraşmicam.

eğer 30.unun sonunda ikna olmazsan, tamam ofansif, dine saldırıyorlar geberesice şerefsizler.
Sosyal ağlarda paylaş

e sende adama allah avr diyosun, gunde 5 vakit broadcast yapiosun ALLAH BUYUKTUR ALLAH BUYUKTUR diye

olay gayette guclunun ve kalabalik olanin gucsuzu ezmesi, her din gucsuz baslar her kutsal kitapta bu yzuden "aman gucsuzlere cile cektirmeyin" gak guk der, ama sonra roller degisince insan dogasi geregi gucsuze zulmeder

firavun yahudilere zulmetti
yahudiler hristiyanlara
hristiyanlar muslumanlara

sokakta atesitim diyemessin, cunki INANMIYORSON SAYGI DUYOCAKSIN diye insanlarin bi tarafini yrittigi kitap dinden donenlerin oldurulmesini caiz kilmistir, tabi cogunluk oldumu azinligin sesi boguldugundan onlarda internetet anca iclerini dokebiliyrolar

surda atesitim diyen adamal sokaga ciksak su konusmalarin hicbirini yapamaz, ama hosgorunun dini internettede kendi kutsalinin reddedilmesine tahammul edemediginden burdada susturmak istiyor

olay bu kadar basit

islaminda dunya capinda en buyuk karakteristigi zaten insan haklari ve dusunce ozgurlugunu hice sayip paspas gibi ayaklar altinda cignerken kulaktanduyma ogrendigi bu kavramlar cercevesinde kendisine saygi duyulmasi ve elestirilmemesi gerektigini, aksi taktirde cok pis seyler yapicagini soyleyip durmasi zaten, islami moral faggotryi kimsnein samimi bulmamasinin sebebide budur
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...