Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Taraf yan basmış

sandalye

Öne çıkan mesajlar

tarafın bomba haber patlatma arzusu özenli gazeteciliğin önüne geçiyo sık sık. tgb'nin yaptığı komik tabii, ama emre uslunun yapması gereken "bakın böyle böyleymiş, iddia ediyorum, alayınızı yerim hüleyn" diye yazmak değil..biraz kafası çalışsaydı "iddia edildi, duyumlar aldım" gibi daha yuvarlak bi dil kullanıp hem rezil olmaktan kurtulurdu, hem de tgb'nin oyununa gelmezdi. mehmet baransu (ve ardından yasemin çongar) da keza ntv olayında aynı hatayı yaptı, rezil oldu.

ancak öte yandan tarafın yaptığı biçok haberin çok ciddi sonuçları oldu, 6 erin ölümü, ceylan önkol olayı, balyoz, irticayla mücadele vs hepsinin de davaları sürmekte, hepsi de türkiyenin en önemli gündem maddeleri arasında. hala bunların yok senaryo, yok karalama kampanyası olduğuna inanmaya devam etmek isteyenler bir hayal aleminde yaşıyolar, ama umarım artık yakında uyanırlar. ne diyolardı, "suçlu varsa cezasını çeksin" di mi?

yalnız her halükarda, bütün hatalarına ve hatta r.o. kütahyalıya rağmen taraf piyasadaki diğer bütün "büyük" gazeteleri gerek habercilik açısından, gerek köşe yazarlarının kalitesi açısından katlayıp cebine koyar.
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:

yalnız her halükarda, bütün hatalarına ve hatta r.o. kütahyalıya rağmen taraf piyasadaki diğer bütün "büyük" gazeteleri gerek habercilik açısından, gerek köşe yazarlarının kalitesi açısından katlayıp cebine koyar.

şu imza yapmalık post direk

bu arada balyoz diyebiliyosunuz ya hala, ona gülüyorum en çok.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

sir said:

şu imza yapmalık post direk

bu arada balyoz diyebiliyosunuz ya hala, ona gülüyorum en çok.

şaka olsa gerek
kötü bir şaka
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:

tarafın bomba haber patlatma arzusu özenli gazeteciliğin önüne geçiyo sık sık. tgb'nin yaptığı komik tabii, ama emre uslunun yapması gereken "bakın böyle böyleymiş, iddia ediyorum, alayınızı yerim hüleyn" diye yazmak değil..biraz kafası çalışsaydı "iddia edildi, duyumlar aldım" gibi daha yuvarlak bi dil kullanıp hem rezil olmaktan kurtulurdu, hem de tgb'nin oyununa gelmezdi. mehmet baransu (ve ardından yasemin çongar) da keza ntv olayında aynı hatayı yaptı, rezil oldu.

ancak öte yandan tarafın yaptığı biçok haberin çok ciddi sonuçları oldu, 6 erin ölümü, ceylan önkol olayı, balyoz, irticayla mücadele vs hepsinin de davaları sürmekte, hepsi de türkiyenin en önemli gündem maddeleri arasında. hala bunların yok senaryo, yok karalama kampanyası olduğuna inanmaya devam etmek isteyenler bir hayal aleminde yaşıyolar, ama umarım artık yakında uyanırlar. ne diyolardı, "suçlu varsa cezasını çeksin" di mi?

Ceylan olayının kolpa olduğu ortaya çıktı, ki teknik döküman getirip koydular o menzile ateş etmesi bile mümkün değil o silahların diye, balyoz olayı zaten komediydi hala öyle. Ara ara önemli haber yakalıyorlar işte, bozuk saat misali, şu el bombası cezası olayı vardı sanırım bir ere.

Ama tutup da habercilik ve kalite olarak tarafı herhangi başka bir gazeteyle kıyaslamak ve hatta daha ötesi önde tutmak? ı-ıh... burası hiç olmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:

biraz kafası çalışsaydı "iddia edildi, duyumlar aldım" gibi daha yuvarlak bi dil kullanıp hem rezil olmaktan kurtulurdu,

bu mudur araştırmacı gazetecilik bu mudur diğer gazeteleri bilmem kaça katlayan gazete yazarı örneği? yazar halka karşı sorumludur değil midir? bu durumda alakasız bir insan duyduğu hiç bir haberi "iddia edildi, duyumlar aldım" diye bile yazmamalıdır köşesine
Sosyal ağlarda paylaş

bana bi tane düzgün gazete söyleyin o zaman, hürriyet mi sabah mı zaman mı sözcü mü milliyet mi radikal mi daha iyi? belki radikalle taraf denk denebilir ama zaten aşağı yukarı aynı haberciliği yapıyolar..tarafın biçok köşe yazarı radikalinkilerden daha iyi.

bana murat belge, alper görmüş, halil berktay, ümit kıvanç, ayşe hür, neşe düzel kalibresinde yazarlar barındıran bi gazete daha söyleyin, hergün onu da okurum valla.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.taraf.com.tr/haber/olum-helikopterinde-139-defa-arandi.htm

said:
Taraf’ın bilgisine başvurduğu telekomünikasyon sektöründe görevli iki mühendis, manyetik alan yaratılıp helikopterin düşürülmüş olabileceğini söyledi

http://taraf.com.tr/haber/ceylani-vuran-devlet-firarda.htm

said:
Lice’de koyun otlatırken havan mermisiyle vurulan 14 yaşındaki Ceylan Önkol’un ölüsüne de devlet sahip çıkmadı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...