Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Borsa - İmkb - Sermaye Piyasası başlığı...

suBzer0

Öne çıkan mesajlar

Bişi almaya gıtmıyorum aslında denk gelırse ne verseler alırım ucuza sıf almış olmak ıcın ama asıl gıtme amacım daha once hıc gormedım ben mekanın kendısını gıdıp goriim istedim :D Hep internetten internetten nereye kadar asıl orada ki o heyecanı o bagırısmaları falan merak edıyorum ben :D dua edelım merhaba ben geldım dıınce ıcerı alıyo olsunlar :D
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Bişi almaya gıtmıyorum aslında denk gelırse ne verseler alırım ucuza sıf almış olmak ıcın ama asıl gıtme amacım daha once hıc gormedım ben mekanın kendısını gıdıp goriim istedim :D Hep internetten internetten nereye kadar asıl orada ki o heyecanı o bagırısmaları falan merak edıyorum ben :D dua edelım merhaba ben geldım dıınce ıcerı alıyo olsunlar :D

:) abi yapma gözünü seviyim ofh.. nereye gidiyosun abi istinye pazarına mı? alırlar mı seni seans salonuna? broker kartın var mı? herhangi bir aracı kurumda çalışıyormusun? hadi hepsini geçtim verirlerse alırım ne demek? öyle kağıt filan yok abi hisse senedi filan diye bişey yok , herşey elektronik.. ayrıca kimse sana elden birşey satamaz , yani "gel sana 500 tane sabancı holding veriyim ,yeni geldi sıcak sıcak "filan diye bir mantık yok.. Açıkladım ben alım-satım olayını önceki sayfalarda..

İnşallah gelirsin bizim oralara 1 gün gösteririm sana...(şirkete)

hayallerini filan yıkmadım di mi? çok üzülürüm yoksa
Sosyal ağlarda paylaş

GEd said:

Mühendis olarak bu borsa olaylarından hiç anlamıyorum.

Her analiz eden, takip eden kazanıyor mu yani ?

Kim kaybediyor herkes kazanıyorsa ?

Çok basit açıklaması var mı bu işlerin..

Mantık basit , düşük fiyata al , yüksek fiyata sat.. Birilerinin kazanması için , birilerinin kaybetmesi lazım yani...

her analiz eden takip eden kazanamaz , mühnedislikle filanda alakası yok hiç.. ben 7 sene fizik okudum daha bir yararını görmedim..
Sosyal ağlarda paylaş

Yok verirlerse alırımı ordayken icin soylemedım zaten o kadarda degıl bilgi biliyorum 3-5 bişi ama iceri alırlar mı ondan emın degılım kart falan yok ya bende dedım belkı orda kapı da nufus cuzdanı vs bısı emanet bırakıp alırlar ıcerı bende ızlerım neler oluyo bi 15 dakka yarım saat cıkarım sonra cıdden oraya gırıp o havayı koklamam lazım yoksa bişi almıcam kendıme zaten garanti sagolsun halledıyo o işi.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok bu işlerle ilgilenmedim daha önce babında dedim. Ekonomi, kur, borsa, kağıt hede höde falan yabancı olduğum alanlar.

Biraz hep bu işleri titan zincirlerine benzettiğim için (hani birisi kazanır, diğerleri batar) çok önyargılıyım da ondan soruyorum.

Biraz da tabi bilgim olmadığı için önyargılar^^
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Yok verirlerse alırımı ordayken icin soylemedım zaten o kadarda degıl bilgi biliyorum 3-5 bişi ama iceri alırlar mı ondan emın degılım kart falan yok ya bende dedım belkı orda kapı da nufus cuzdanı vs bısı emanet bırakıp alırlar ıcerı bende ızlerım neler oluyo bi 15 dakka yarım saat cıkarım sonra cıdden oraya gırıp o havayı koklamam lazım yoksa bişi almıcam kendıme zaten garanti sagolsun halledıyo o işi.

eski tahta sistemi yok abi artık , herkes PC nin başında çay kahve içerek işlem yapıyor.. yani öyle bağırma filan olayı yok.. zaten borsa binasıda taşınıcak , gidip o şekilde görebilirsin ama ben çok merak ediyorum tv de görüyorum hep bi bakma şansım var mı filan diye...
Sosyal ağlarda paylaş

GEd said:

Yok bu işlerle ilgilenmedim daha önce babında dedim. Ekonomi, kur, borsa, kağıt hede höde falan yabancı olduğum alanlar.

Biraz hep bu işleri titan zincirlerine benzettiğim için (hani birisi kazanır, diğerleri batar) çok önyargılıyım da ondan soruyorum.

Biraz da tabi bilgim olmadığı için önyargılar^^

abi yok tamamen yanlış bir düşünce.. Titanla filan zerre alakası yok , hem titan gibi olan birşey ülke ekonomisine yön verir mi?

Benim önceki sayfalardaki uzun açıklamamda yazıyor.. 2 veya 3. sayfa olması lazım..
Sosyal ağlarda paylaş

ne guzel ıste hep beraber gıdek paticik eventte acalım pati ahalisi olarak istinyeye gıdıyoruz dıye :D o kadar adam gıdınce almazlar ama kesın ondan emınım :D ya iyiydi ama o eskı hali yoksa amacım alıp satmak olsa zaten ınternet var ben ıstıyorum filmlerde ki halini goriim cok tatlı o alım satım :D neyse hadı bakalım yarın denedikten sonra aksama gelınce burda yazarım.
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:

Riskli abi , aslında bende KAPLM'den bir atılım bekliyorum kulağıma gelen çok enteresan şeyler ver arkadaşın dediği gibi fakat güvenilmez abi ne olur ne olmaz.. 2 kuruş paramızda gider batar orda sonra.. gerek yok sağlam hisselerden şaşmayınız..

P.S.yarın ANELE'den gerekli hareketi bekliyorum artık....

:))) (bu kaplm ıcın dı )

saglam hısselerden sasmayın cumlesıne sonuna kadar katılıyorum. Isınız gucunuz bunun basına oturup sureklı bunu ızlemek degılse yanı anında dusus ve kalkıs ları goremıyorsanız bankalar 1 ıncı olmak le bırlıkte buyuk fırmalardan sasmayın arkadaslar .

Bu arda VAKBN ıyı duruyor
Sosyal ağlarda paylaş

anele ye baktımta şimdi şirkletin yıllık geliri nerdeyse piyasa değeri kadar,tabiki net karı bu rakamdan çok daha azdır ama yinede.

birde bu bilanço okuma adına önerebileceğiniz kitap vb seyler varmıdır acaba,okulum gereği az çok biliyorum ama iyice özümsemek lazım diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Düşünün bak borsayla ilgili calısan bir arkadas bile rahat ol guven bana dıyebıldıgı bir kagıtta nasıl yanılabılıyor. Birikimi olan insanların gozden cıkardıgı parayı yatırması gerekır borsaya bunu unutmayın hayatınız borsaya baglıysa bir anele cıkar batarsınız aman dikkat.

anele giriş 2.73
son baktıgımda durum 2.70

yani bugun o kadar ciddi bi sorun yok evet bıraz dusmus ama bugun yarın artar kısmetse.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...