Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2011 Polo GTI

Esh

Öne çıkan mesajlar

Şimdi araştırdım, ciddi ciddi bir takım Golf'ler hangi donanım seviyesinde olursa olsun klimasız getirtilip satılmış. DH'da falan da yazıyo, her forumda yazıyo "klimasız golf 6" diye aratınca. Ciddi ciddi klimasız.

Bi yerde şey demişler "Arkadaşlar yamukluk falan yok işte.Araba sıfır ve klimasız.onun içinde ucuz.olay bu kadar basit.Arkadaş yukarda da söylemiş bak çok sıra vardı diye.Araba yetersiz olunca Soğuk iskandinav ülkeleri için üretilen klimasızlardan gönderilmiş Türkiye ye.Olay bu kadar açık." Stok yetiştiremeyince norveç stoklarından falan çekmişler diyen var.

Kimisi de üretim bandında klima takmayı unutmuşlar falan yazmış. Bilemiyorum da, Sahibinden'e, forumlara falan bakınca ciddi ciddi varmış böyle bişi.

Vay anasını ya.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

Bi yerde şey demişler "Arkadaşlar yamukluk falan yok işte.Araba sıfır ve klimasız.onun içinde ucuz.olay bu kadar basit.Arkadaş yukarda da söylemiş bak çok sıra vardı diye.Araba yetersiz olunca Soğuk iskandinav ülkeleri için üretilen klimasızlardan gönderilmiş Türkiye ye.

inanılmaz mantık hatası
sıcak üflemek için klimaya ihtiyaç yok mu
Sosyal ağlarda paylaş

Rerore said:

sıcak üflemek için klimaya ihtiyaç yok mu

birtakim insanlar arabanin hava uflemesi icin klimasi olmasi gerektigini du$unuyolar ciddi ciddi.

gerci onlar gencken lada nivalar, reno 11 ler yoktu tabi..

u$uyoruz paramecium reis..
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle demeyin lan, anadol kamyonetlerde yokmuş kalorifer tesisatı sdfg.

Bu arada gördüğüm en iyi ısıtma sistemi (klimasız tabi) tofaş arabalarında, anlayamamdım gitti.

Birde vw voltların falan içeride dolaşan kalorifer sistemi var ya, sıcak su dolaşıyor, o imba (tu)

Konuya dönersek, o paraya klimasız araç alsam ağlarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ford ile vw karşılaştırılıyor yapmayın etmeyin. Ford önce malzeme kalitesini artırsın, sonra koyun karşılıklı kefelere vw ile. Sadece ön konsolun plastiğinin kalitesine bile baksan anlaşılıyor. Ki asıl aksamdaki malzeme kalitesini saymıyorum bile. Tamam pahalı olduğunu düşünebilirsiniz ama ford ile, yapmayın, yazıktır.

Çakıl taşıyla karteri delinen ford gördüm ben, sürtme falan değil. Servisin raporu sonucu çakıl taşı gibi bi maddenin darbesi olduğu söylendi. Onu bile garantiye almadılar, ki üstüne dalga geçer gibi "bilmemkaç lira daha verip c-max alsaydınız onda karter muhafazası vardı" dediler, zamanında yazmıştım burada olayı. vw ile kıyaslanabilecek bi marka değil henüz ford.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Abi klimasız araç mı olur bu zamanda. İstediği kadar İskandinav ülke stoklarından gelmiş olsun, adamlar içerdeki nemi atmak için klimaya ihtiyaçları yok mu? Sonuçta o ülkenin klima ayarları oranın sıcaklık aralığında çalışacak şekildedir. Bölgelere göre üretilen buzdolapları nasıl değişiklik gösteriyorsa, klima kompresörleri de değişkenlik gösterir. VW için kritik bir densizlik.

Bana göre VW'nin kalitesi Ford, Opel veya Toyota'dan daha yüksek. Kalite terimi, malzeme ve işçilik başlıklarını kapsıyor. Lâkin biçilen değer sanki nominal değerin 1.1-1.2 ile çarpımıyla elde edilmiş gibi. Geçen gün Fluence denen alete bindim, merak ettim bir Scenic kullanıcısı olarak. Tamam benim makinanın işçiliği pek matah değil ama kardeşim yeni bir modelin kalitesi onu nasıl geçmez. Plastiklerin uzaktan duruşu karizmatik ama dokunduğunda olay bitiyor. Ergonomi kötü. Kafadan 'prestij görünümlü şirket aracı' imajı için yaratılmışlar. 'Ben Renault istiyorum ama malzeme kalitesinin de farkını veririm' dediğinizde sizi üst modellere çağırıyorlar.

Bana göre en büyük alternatifi Skoda. Motorun ortak olması en büyük artısı. Sessiz sessiz ilerliyor marka.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Karşılaştırma yaparken kullanıcı bazlı yaparsanız daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.
Ford'un malzeme kalitesi belki VW kadar kaliteli olmayabilir ama bir focus'un yol tutuşunu acaba hangi VW'de yakalayabilirsiniz.
Ford marka aracı VW markasına tercih edenlerin büyük çoğunluğunun malzeme kalitesi öncelik olarak görmeyen kullanıcı kitlesi olduğu gibi bir gerçek sözkonusu.
Sosyal ağlarda paylaş

Sertac said:

Karşılaştırma yaparken kullanıcı bazlı yaparsanız daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.
Ford'un malzeme kalitesi belki VW kadar kaliteli olmayabilir ama bir focus'un yol tutuşunu acaba hangi VW'de yakalayabilirsiniz.
Ford marka aracı VW markasına tercih edenlerin büyük çoğunluğunun malzeme kalitesi öncelik olarak görmeyen kullanıcı kitlesi olduğu gibi bir gerçek sözkonusu.
polo gti, golf gti, scirocco, golf r, scirocco r felan diye gidebilir liste
Sosyal ağlarda paylaş

synthesizer said:

Sertac said:

polo gti, golf gti, scirocco, golf r, scirocco r felan diye gidebilir liste

+bora, jetta, passat.

focus'un aman aman bi yol tutuşu yok, gerçekten. Hatta yol tutuş konusunda en başarısız firmalardan biri bile olabilir ford.
Sosyal ağlarda paylaş

asdasdasd

genel olarka baktım orda (en başarısız firmalardan derken, tabi abartma da yok değil sdf), modellerin tamamına baktığında ford'un vw'e karşı yol tutuşta üstünlüğünü göremiyorum ben. Tek bi model üzerinden genelleme yapamayız ki. Fiesta çok mu iyi yol tutuşa sahip mesela? Fiesta seks tabi ama
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Abi ford ile vw karşılaştırılıyor yapmayın etmeyin. Ford önce malzeme kalitesini artırsın, sonra koyun karşılıklı kefelere vw ile. Sadece ön konsolun plastiğinin kalitesine bile baksan anlaşılıyor. Ki asıl aksamdaki malzeme kalitesini saymıyorum bile. Tamam pahalı olduğunu düşünebilirsiniz ama ford ile, yapmayın, yazıktır.

Çakıl taşıyla karteri delinen ford gördüm ben, sürtme falan değil. Servisin raporu sonucu çakıl taşı gibi bi maddenin darbesi olduğu söylendi. Onu bile garantiye almadılar, ki üstüne dalga geçer gibi "bilmemkaç lira daha verip c-max alsaydınız onda karter muhafazası vardı" dediler, zamanında yazmıştım burada olayı. vw ile kıyaslanabilecek bi marka değil henüz ford.

henüz demişsin de sanki Ford kurulduğu 1903 yılından beri VWyi yakalamaya çalışıyomuş gibi olmuş :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...