Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vodafone 3G ve 3G paylaştırıcı

paramecium

Öne çıkan mesajlar

Suark said:

rakam koymaya gerek yok ki tcelli dovdugunu soylemek için =)
burda onemli olan paramecium ve onun kesesi, o yüzden fanboyluk yapmaya gerk yok.

Ayrıca 43mbit veremez panpa, anca test esnasında verir onu. yavaş versin her kullanıcıya =)

Fanboy değil çalışanım. Belirli gerçekleri göz ardı etmemek gerek kağıt üstündeki. Para'nın kesesi kendi takdiridir tabii ki ona da birşey diyemem, sadece fiyat oyuncusu değil değer oyuncusu olmak önemlidir bana göre.

Renault fiyatına Mercedes'e binemezsin.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Bugün itibarıyla TT ile olan bağlarım bitti, ohh :)

Benim 3G kullanacağım noktalar:
Tuzla İstasyon Mh, Üst Göztepe, Şenesenevler camii karşısı, Dudullu OSB, Bayramoğlu yarımada içi.

Elimdeki modem Huawei marka E160EVodafone'a ait ve 3.6Mbps hızı var maksimum. Deneme için yeterli oluyor. Buna bir de 6-8dB'lik anten alacağım, modem üstünde kapaklı anten girişi mevcut. Düşük sinyal olan yerlerde de bu anten ile sorunu aşmayı planlıyorum.

Bu ay içersinde Vodafone ile olan denemelerim bitecek ve Turkcell'i alıp deneyeceğim. Bu noktalarda hangisi daha iyi verim veriyorsa tercih o olacak. Zaten 3G router alıp wireless'dan paylaşım yaptıracağım için modemi camın dibine koymamda sakınca olmayacak.

İşin içinde olan arkadaşlara sorum şu; ping bağlantıda olayı ne derece etykiliyor? Sonuçta oyun oynamayacağım ama aldığım 105-160 ping bana azıcık yüksek gibi geldi.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Para şöyle açıklayabilirim, ping bağlantını çok etkilemeyecektir fakat hız veya daha doğru kelime ile performans sinyal aldığın baz istasyonuna olan yüklenmeye göre değişebilir, mesela Göztepe bölgesinde 40 tane Turkcell 3G kullanıcısı senin sinyal almak istediğin baz istasyonundan data alışverişi yaparken Vodafone'da bu sayı 10 ise ve aynı tip 3G şebekesi mevcut ise Turkcell daha yavaş kalabilir veya pingin daha yüksek olabilir.

Turkcell'de tüm baz istasyonlarında aynı 3G tipi mevcut değil, bazıları HSPA (High Speed Packet Access - yani bildiğimiz güncel 3G) bazılarında (artık sadece bunlar takılmaya başlandı) ise HSPA+ (bu da 42 mbit dowload - 22 mbit upload destekleyen bağlantı şekli - 3.5G'de denilebilir) bağlantı desteği mevcut. İstanbul - Ankara ve İzmir'de merkezi bölgelerin çoğu artık HSPA+ oluyor.

Turkcell'den alacağın E176 klasik VINN 7,2mbit'e kadar download - 5,75 mbit'e kadar upload destekler. Yeterli olacağı düşüncesindeyim, artık ses trafiği ileriye değil geriye gidiyor bu nedenle geleceğin parlayan yıldızı data trafiği olacak.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

sakin ol şampiyon,
sana göre önemli olan kimin umurunda para'ya bakıyor olay :)
http://driftlessareareview.files.wordpress.com/2010/06/fanboy.jpg

hehehe :) raad ol
Afterdeep said:

Suark said:

burda onemli olan paramecium ve onun kesesi, o yüzden fanboyluk yapmaya gerk yok.

Ayrıca 43mbit veremez panpa, anca test esnasında verir onu. yavaş versin her kullanıcıya =)

Fanboy değil çalışanım. Belirli gerçekleri göz ardı etmemek gerek kağıt üstündeki. Para'nın kesesi kendi takdiridir tabii ki ona da birşey diyemem, sadece fiyat oyuncusu değil değer oyuncusu olmak önemlidir bana göre.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

sakin ol şampiyon,
sana göre önemli olan kimin umurunda para'ya bakıyor olay :)
http://driftlessareareview.files.wordpress.com/2010/06/fanboy.jpg

hehehe :) raad ol
Afterdeep said:

Suark said:

Saygılar.

Fanboyluk ile çalışan olma durumları farklı, paraya bakıyor haklısın, zaten o mantıkla giden herkes ucuz olanı seçsin biz kaliteyi seçen çoğunluk ile devam etmeyi daha çok isteriz, en azından ne istediğini bilen insanlarla çalışmak daha rahatlatıcı olur benim fikrime göre. Bu arada milyonlarca numara taşıdığını iddia eden ve verdiği ölü fiyatlara rağmen 2 yılda %1 büyüyen bir Vodafone var karşımızda ne kadar ilginç değil mi? :)

Saygılar şampiyon..
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Tamam yahu, Turkcell'i deneyeceğim haftaya da :) Hatta hızın 7.2'nin üstüne çıkabilme ihtimali bile ruhumu okşuyor. Sadece nette dolanacak biri için ne derece gerekli tartışılır tabi.

Hangisi daha yüksek hız ve daha iyi kapsama sunarsa, onu seçeceğim sonuçta. 2Mbps'nin altına düşmedikleri sürece hepsi tercihimdir.

24 ay yerine, 12 aylık sözleşme yapmak en mantıklısı gözüküyor; hangi firma olursa olsun. Zamanla herşey değişecektir.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben sadece konuyu başka açıdan ele almıştım. Turkcell'de de şöyle bir problem olabiliyor cep telefonundan internete girerken;

Baz istasyonu sayısı çok daha fazla olduğu için (mesela dolapdere civarında vodafoneun 3 katı olarak tespit etmiştim) bu baz istasyonları arasında geçiş yaparken takılıyor download. Bilgisayara takılan zımbırtılan bunu daha hızlı yapar herhalde, farkedilmeyebilir bile.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...