Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nasıl Vedat Milor olunur?

Laorx

Öne çıkan mesajlar

valla ikisinide tatmış adam olarak, ben şu an ki halimden çok çok memnunum.
Ay sonunu belirli bir parayla getirmek kadar, kuruş hesabı yapmak kadar zevkli bişi yok.
En azından etrafımda ki insanlar gerçek.

Tabi tercih/zevk meselesi. Samimiyeti, doğallığı seviyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

md5 said:

Maddi durumu fazla iyi adama üzülmek nası birşey anlamadım.

Valla ailemden ayrılmadan evvel maddi durumum baya iyiydi benim,
hayatında var olan hiçbirşeyin samimiyetinden emin olamıosun. Bu bana ters,
3-4 tane ferrarisi olan adam vardı benim zamanımda bizim okulda. Üzülürdüm herifler için, adamlar asla bilemeyecekler yanındaki hatunların onları sevip sevmediğini.

O yüzden kötü bişi.
Ha maddi durumun çok iyi olur ama etrafın bilmez bak o zaman olabilir.

ne zaman düşüşe geçiosun ve etrafındakilerden bazılarının yanında kaldığını farkediosun, işte o zaman mutlu oluosun "haa bu adamlar beni hakkaten sevio" die.

said:
What you call love was invented by guys like me, to sell nylons

adam arabaya veren hatunu ayırt edebilse de edemese de her türlü bineri var
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

valla ikisinide tatmış adam olarak, ben şu an ki halimden çok çok memnunum.
Ay sonunu belirli bir parayla getirmek kadar, kuruş hesabı yapmak kadar zevkli bişi yok.

http://images2.memegenerator.net/ImageMacro/3448763/k-cool-story-bro.jpg?imageSize=Large&generatorName=Cool-Dog
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
aynen roket.

bir röportajı:

- programda ekrana yansımayan ilginç bir şey yaşandı mı hiç?
bir programda telefonum denize düşmüştü, ben yemeye devam ettim. karşımdaki beyefendide de mikrofon var, mutfağa gittiğinde, “enayi telefonunu denize düşürdü” diyor, kameramanlar da bunu duyuyor. çekimden 1-2 gün sonra söylediler, çok güldüm. sarsık bir tarafım vardır hakikaten.

- kaç yıldız vermiştiniz oraya?
üç yıldız vermiştim ki üç yıldız iyi demek oluyor. yemeği güzeldi, ama o lafını duysam herhalde beş yıldız verirdim, hoşuma gitti çünkü (gülüyor).
Sosyal ağlarda paylaş

Oha ben bu adamın eğitim geçmişinin bu kadar olduğunu bilmiyordum. Tek hatırladığım, üniversite zamanında parası olmadığı için, hafta içinde hiç bir şeye harcamadan para saklayıp, her hafta sonu güzel bir lokantada yemek yemeye şarap içmeye çalışması.

Helal, saygım on kat arttı.

Vedat Milor

Vedat Milor said:
Galatasaray Lisesi'nden sonra Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nü yüksek şeref derecesi ile bitirdi. Bir dönem London School of Economics'te eğitim gördü. Amerika'ya Berkeley Üniversitesi'ne gitti, sosyoloji doktorası yaptı. 1986 yılında doktora tezi için bir yıl Fransa'da kaldı. Doktora tezi "Planning and Economic Development in Turkey and France: Bringing the State Back in", 1990 senesinde Amerika'da, American Sociological Association tarafindan senenin en iyi doktora tezi secildi. Doktorası bitip askerliğini de yapınca Dünya Bankası'nda işe başladı. İki yıl süren görevinde bir süre de Kemal Derviş'le çalıştı. Orada çalışırken gelirinin yüzde 70'ini şarap alım satımından karşıladı. Sonra Brown Üniversitesi'ne, sosyoloji bölümüne asistan profesör olarak girdi. Princeton Üniversitesi'nde Institute For Advanced Study'ye davet edildi, bir yıl misafir öğretmenlik yaptı. Stanford Üniversitesi'nde hukuk okudu. İlk yüzde 10'a girerek bitirdi. Aynı okulda yardımcı profesör olarak çalıştıktan sonra bir ara bir şirketin hukuksal işlerine baktı. Daha sonra Georgia Teknoloji Enstitüsü'nde, öğretim üyeliğine başladı. Milor orada politik ekonomi, İstanbul Koç Üniversitesi'nde ise uluslararası ilişkiler dersleri verdi.[1].

escape said:

ama arkadaşlar unutulan bişi var.
bu tarz hayat yaşayan insanların sosyal çevreleri 0 dır.
yani insan olmanın ve insan olmaktan tad almanın zevklerini normal bir insana oranla daha az yaşadığına eminim. para herşey değil lan. ben eğer gece sokakta gece lambasının ışıgı altında bir kızla yağmurda titreyerek öpüşemiceksem (vb örnekler) sıçarım öle hayata.
escape said:

iyi de abi çevresi olur tamam ama çevreye ayıracak zamanı olmazki bu adamın. bu adam 7 gün 6 gece sürecek bir partiye zaman ayıramazki. derslerinden geri kalır. en fazla gelir partiye yarım saat durur bişiler içer "abi ne oldu o proje evet gerçekten ben de onun hakkında bişi yazıcam gerek yok be abi bende 0.7 uç var veririm sana" gibi muhabbetler döner yani.

Bu sözler üzerine aklıma şu geldi.
Fazıl Say vs Japon Piyanist said:

canım fazıl tıpkı küçük bir japon çocuğu gibi mağrur ve utangaç ben olaydım kalkıp "aldınız mıı??" , "koydum mu çocuğu??" şeklinde türk insanını en güzel şekilde temsil edebilirdim. o yüzden ben burda çay içiyom o orda piyano çalıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...