Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Durmak yok yola devam.

Soimyr

Öne çıkan mesajlar

suanki hükümet almıs eline demokrasi zurnasını calıyor da calıyor. oysa insanların secimlerine, özgürlüklerine zerre kadar saygıları yok.
kendi yasam bicimlerini topluma baskıyla uygulamaya alısıyorlar.

hayatları boyunca baskıyla büyüdükleri icindir harelde, insanların özgür bırakıldıkları zaman "kötü bir yasam biçimi" sececeklerini düşünüyorlar. insanları belirli bir çizgide tutmak icin baskıdan ve yaptırımdan baska birsey akıllarına dahi gelmiyor.

gecenlerde bir arkadas moskovaya gitmişti. ordaki insanların (kız/erkek) rahatlıgından(!) bahsetmeye gerek yok belki :)
ama şöle bişi anlattı şaşırdım resmen, büyük oteller haricinde taksi yokmus mesela. halkın cogu yoldan gecen insanların arabasına biniyormus, fiyatta anlasıp gidiyorlarmus,
normal taksi parasının da 5 de birine felan denk geliyormus.
duran arabalar da her cinsten varmıs, mercedesinden tut ne ararsan. gece 2-3 farketmioo..kadın, kız, erkek...

yaf aynı sey burda olsa, arabaya sag binip sapasaglim binen bir kız göremessin harelde.

ne kadar baskıcı bir toplum yaratırsan aslında, o kadar suc oranı artıo memlekette.

sunlar veya bunlar gibi olalaım demiyorum ama bu sekilde olmamamız gerektigi kesin.
Sosyal ağlarda paylaş

Hagii said:

Estel_Anorien said:

abi ne anlatmak istedin sen hiçbişey anlamadım ben.

o lafın orjinali bildiğim kadarıyla şöyle.

İki şey sonsuzdur; İnsanoğlunun aptallığı ve evren. fakat ikincisinden emin değilim

şu an içki yasaklaması iyi mi kötü o ayar da olduğum için millet nasıl düzgün adam gibi içecek eğer içecek se modunda değilim yani demek istedim

abi özür diliyorum yine hiçbişey anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi buna itiraz davası açılıp, dava haklı gördüğünde (ki eğer cesaret edebilirlerse o da) yargı bu tasarıyı iptal ederse içkiyi serbest bıraktılar, teşvik ettiler olacak adı. dün o programda konuşan avukat adam korktu resmen ya, insanlar bizi yanlış anlayacak biz alkolü savunmuyoruz diye 20 kez söyledi en az.
Sosyal ağlarda paylaş

Hagii said:

adam gibi araba kullanmayanlar yüzünden arabaların hepsi yasaklansa ne küfrederim. ama şu alkol meselesi beni ırgalamıyor. ırgalamaması ise beni bazı kesimlere müdavim yapmasın gözünde

arabalar yasaklansın o zaman.
herkes bisiklet kullanarak gidip gelsin.
tren vapur ve uçak kalsın geriye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin

Olaya ada'dan bir yorum getireyim. Ingiltere'de publari yasaklasan icki yok dagilin desen sanirim hayat coker. Dogal felaket gibi bir sey olur bu. Kimisi her gun kimisi haftada bir kimisi de ayda bir pub'a gidip kafayi dagitiyor.

Burdaki insanlarin cani can da Turkiyedekiler

mi?

boyle yasaklar geldikce ulkedeki tecavuz vakalari artmaya, silah cekip birbirini vuranlar artmaya.. basladi.

yeni raki'nin bir reklam afisini gordum daha yeni:

yani bariz zihni aciyor raki...

Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

bu 24+ ciddi mi? cevap bekliyorum en ciddisinden

gayet ciddi. soyle ki, 18+ isen marketten alkollu icki satin alabileceksin, ancak 24+ degilsen davet / organizasyon / fuar vs... de icki icemeyeceksin

zihni sinirde son nokta yani. hos yukarida soylenmis zaten, iptal edilecek buyuk ihtimalle, sovlarini yapmis ancak magdur edilmis olacaklar
Sosyal ağlarda paylaş

DynamicK said:

Olaya ada'dan bir yorum getireyim. Ingiltere'de publari yasaklasan icki yok dagilin desen sanirim hayat coker. Dogal felaket gibi bir sey olur bu. Kimisi her gun kimisi haftada bir kimisi de ayda bir pub'a gidip kafayi dagitiyor.

onlar hristiyan, hepsi günahkar. biz müslümanız, çok temiziz, popomuzu bile yıkıyoruz yani o derece...
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
yeni rakı reklamları zamanında naumoski'nin efes (ha bir efes vardı ne oldu onu da yasaklıyorlar..) geri düştüğünde sazı eline alması gibi. yeni rakı sektörü kurtarmak için öncü davranıp süper etkili ve yaratıcı reklamlar ile gündemde kalıp en etkin yoldan protestosunu gösteriyor. çok iyi (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...