Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

şimdi birazdan benden hiç olmadığı kadar nefret edeceksiniz

gecko

Öne çıkan mesajlar

yüksek ihtimal yurtta kalıyosun
aylık yurt ücretini ailen ödüyor.
sana kalan 600 lira
zaten 7/24 pc başındasın. pek bi ortamın yok. kız arkadaşında yok. alkol 2 birayla göt olacak bi tiptesin orda yırttın. sigara içersen annen baban döver.
600 lira yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Marveloth said:

Kira elektrik su yol gibi masraflar ciktiktan sonra sana kalan para 600 lira ise pek de az degil bence.

Çok bile o masraflar çıktıktan sonra. Gidip alkol içicem diye her hafta bi şişe viski alıyorsanız, sigara varsa, ve hiç kendi paranızı kazanmamışsanız daha önce yetmez, o ayrı.

Bi kez 600 lira kazanın ömrünüzde 1 ay çalışıp, çarçur edebiliyor musunuz anlarsınız sdf

gayet kazandım ve çok güzel çarçur ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

öğrencilik hayatı boyunca günde 2 öün dışarıdan yiyen (min tutar olarak 2 öğün toplamını 30 TL olarak düşünüyorum, parana göre çıkar bu tabi fiyat.) bi adam 4 yıllık bi ünide okuduğunu farzedersek, ve bu okuluda 1 sene uzattığını düşünürsek:
yılın 365 gününden 100 gününü ailesinin yanında geçirse. geri kalan 265 günün 200ünü (bi yere davetli olsa vs) dışarıdan yese sürekli
200 x 30 TL = 6.000 TL
bunu 5 ile çarparsan 30.000 TL yapar
eğer dışarıdan yeme olayını kısarsanız kendinize ait çokda mükemmel olmasada 2000 model bi araç alabilirsiniz.
size sürekli evde yapın diyende yok.
haftada 3 kere yenir 5 kere yenir
ama günün 3 öğünüde dışarıdan yemek hem sağlığa, hem cebe zararlı.
sürekli pc başında oturan adamlarsınız zaten. kendi yemeğinizi yapmak gayet eğlenceli ve güzel bi iş.
Sosyal ağlarda paylaş

azıcık öğrenci gibi yaşamayı öğrenirseniz az değil
para asla yetmez, sen ona göre hayatını düzenler yetirirsin
ha madem yetmiyor git part time iş bak o zaman
aile geçindiriyor insanlar o parayla 3 vardiya falan çalışıp
çok ayıp lan böyle topikler açmanız falan
iki tokat atasım geliyor ha
ananız babanız sizin alkolünüze sigaranıza para vermek zorunda değil
çalışın kazanın lükslerinizi oradan zıkkımlanın
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

öğrencilik hayatı boyunca günde 2 öün dışarıdan yiyen (min tutar olarak 2 öğün toplamını 30 TL olarak düşünüyorum, parana göre çıkar bu tabi fiyat.) bi adam 4 yıllık bi ünide okuduğunu farzedersek, ve bu okuluda 1 sene uzattığını düşünürsek:
yılın 365 gününden 100 gününü ailesinin yanında geçirse. geri kalan 265 günün 200ünü (bi yere davetli olsa vs) dışarıdan yese sürekli
200 x 30 TL = 6.000 TL
bunu 5 ile çarparsan 30.000 TL yapar
eğer dışarıdan yeme olayını kısarsanız kendinize ait çokda mükemmel olmasada 2000 model bi araç alabilirsiniz.
size sürekli evde yapın diyende yok.
haftada 3 kere yenir 5 kere yenir
ama günün 3 öğünüde dışarıdan yemek hem sağlığa, hem cebe zararlı.
sürekli pc başında oturan adamlarsınız zaten. kendi yemeğinizi yapmak gayet eğlenceli ve güzel bi iş.

haklı

utopia said:

azıcık öğrenci gibi yaşamayı öğrenirseniz az değil
para asla yetmez, sen ona göre hayatını düzenler yetirirsin
ha madem yetmiyor git part time iş bak o zaman
aile geçindiriyor insanlar o parayla 3 vardiya falan çalışıp
çok ayıp lan böyle topikler açmanız falan
iki tokat atasım geliyor ha
ananız babanız sizin alkolünüze sigaranıza para vermek zorunda değil
çalışın kazanın lükslerinizi oradan zıkkımlanın

haklı

Ben geçen yıl ayda 200 lira ile (kira falan hariç söylüyorum, salt kişisel gider) geçiniyordum. O biraz sıkıntı yaratmıyor değildi ama, olabiliyordu yani. O zaman o para ile idare etmem gerekiyordu çünkü abim işsizdi o ara ve ailem hem abimleri hem beni hem de kendilerini idare etmeye çalışıyorlardı. Abim işe girdiği için bu yıl maddi konuda çok daha rahatım mesela. Ama parayı idareli kullanabilmeyi öğrettikleri için çocukluğumda, har vurup harman savurmuyorum bugün de.

Sabah kahvaltısını evde yapabilirsiniz saatlerini uyuyorsa. Bi reçel bi bal alsanız zaten kaç zaman yeter o, bi günde biten şeyler değil onlar sonuçta. Ekmek dediğin şey pahalı değil, yumurta falan. Bunlar pahalı şeyler değil. Hem istediğiniz gibi bi kahvaltı hazırlarsınız kendinize, hem sağlıklı olur, hem de ucuz.

Öğlen yemeklerinde utanmayın, yemekhaneye gidin. 5 lira verip martı etinden yapılan tavuk dönerlerle öğün geçireceğinize 2 liraya 3-4 çeşit yemek yeyin. Kimse yemekhaneye gidene fakir demiyor. Arkadaş grubuyla da inanılmaz keyifli oluyor yemekhanede yemek mesela. 2 lira dedim, bizim okulda 2. 1 lira olan falan bile var. Haftada 2-3 akşam da dışarıda yeyin. Kalanında menemen yaparsınız ufak tefek değişik şeyler yaparsınız. 3 arkadaş 1 kilo tavuk eti alsanız onunla patatesli falan bi yemek yapsanız geberene kadar yersiniz, sağlıklı olur, ve kişi başı 5 liraya bile gelmez.

Kermit çok bile kötümser hesaplamış. Bi hesap yapsanız çarçur ettiğiniz paraya onun dediğinden de iyi araba alabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Seagle iyi demişsin güzel demişsin de, senin bu dediklerini yapmaları için hem üşengeç olmamaları lazım hem de yemek yapmayı biraz da olsa bilmeleri lazım. Benim etrafımda üniversiteye giden çoğu (erkek) insan kıçını kaldırıp da masasında duran izmarit dolu kül tablasını çöpe dökmekten aciz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...