Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cataclysm Mage Başlığı

tinypoo

Öne çıkan mesajlar

Zaten bunları tekrar etmekten herkes sıkıldı sanırım insanlarında bazı gerçekleri görmemezden gelmesi komik.
Fire mage ezik büzük değil asıl qq mevzusu, açılan topiclerin %60 ı ignite fix isteği ise %35 si falan da yeter bu kadar rng faktörü adına geri kalanlar ise arcane yada ne istediğini bilmeyen tipler tarafından açılan topicler...
Yani kısaca bir çok insanın ortak isteği saçma sapan dinamik-değişken dps değilde aralarında uçurum olmayan standartlarda dps yapabilmek.Ben sanmıyorum mage oynayan herkesin biz pure dps classız her fight top 3 oynamamız lazım dediğini.
Sosyal ağlarda paylaş

Sawer said:

Çok yakın arkadaşım fire mage ile 355 ilvl ile bh 25-mande 19.5k ile oynuyor , eğer siz bunu yapamıyorsanız sorun sizde..

not: ben de sp ile 346 ilvl 14k dps yapıorm bh-25 mande

hah. en yakın arkadaşın wol da 33k shadow priest , 32k elem shaman, 32k balance druid görünce "mage dps çok bozuk,çok rng ye baglı" demiyorsa onda sorun var.
Sosyal ağlarda paylaş

o ayar bi guildde 19.5k dps yeter zaten.
birde guildin 2. dpsi sıfatını aldıysa o 19.5k yı dark intent, power infusion,tricks of the trade falan alaraktan yapıyordur, oh ne güzel. 16.5k dps'e falan geliyor. dummy de 15 e falan geliyor yani. bayagı iyiymiş.
ki zaten şu loglarda gösterilen "30k yapmış adam" yazanlara açıp bakıyorsun wol'dan buffs gained: power infusion :2, tricks of the trade:4, dark intent de var adamda, e iyiymiş ?
4-5 hc üstü kesmiş hiç bi guild gidip spriest varken mage'e dark intent attırmaz, kimse mage'e tot attırmaz, ama onlar yüzünden "x dmg yapan mage" var oluyor. bkz: Hyped.
Sosyal ağlarda paylaş

öğrenmiş oldun böylece.

bu arada bu yukardaki RNG konuşmalarına ek olarak bi mevzu daha var. class'ın TEK cooldown'ı bilinçli bir şekilde ayarlanamıyor. var mı ya ötesi ? combustion'ı etkileyen en büyük etken ignite, ve bu ignite'ın büyük olmasını sağlamanın hiç bir yolu yok, büyük crit atıyorsun override etmiyor, büyük critin oluyor 3k lık lb criti onu override ediyor falan. bi atıyosun 9.2k tikliyor, bütün dotlar hazır bi atıyosun 3k tikliyor.
ayrıca combustion bastıktan 2sn sonra beliriyor target'in üstünde. 1sn lik ignite ile falan atınca 1snlik ignite'ın dmg'ını hiç eklemiyor 2k tikliyor.
yani ne kadar beyinsizlik derecesinde fail bi durum şu şaşırıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

BaaL said:

Sawer said:

Çok yakın arkadaşım fire mage ile 355 ilvl ile bh 25-mande 19.5k ile oynuyor , eğer siz bunu yapamıyorsanız sorun sizde..

not: ben de sp ile 346 ilvl 14k dps yapıorm bh-25 mande

hah. en yakın arkadaşın wol da 33k shadow priest , 32k elem shaman, 32k balance druid görünce "mage dps çok bozuk,çok rng ye baglı" demiyorsa onda sorun var.

Sen her baktığın log'da 33k sp'ler 32k elementaller 32k balance druidler mi göruyorsun şimdi?
Adamın arkadaşının 19.5k'sına süper demiyorum ama bu rakamları hele hele argaloth için bayahı bir tarafından sıktın şimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

kimlerle muhattap oluyoruz ya hey allahım, adam açıp wol bakmaktan aciz alakası yok, bilmiyor, fikri yok, ama laf yetiştirmekten geri kalmıyor.
www.worldoflogs.com git bir incele bişeyler öğrenirsin belki konuşmadan önce. neyse seni ilgilendiren konu değil insanlara bulaşmak oldugundan, bakmadan gene bana laf edeceğin için ben sana kolaylık yapıp argaloth world top30 koyayım ss

Sosyal ağlarda paylaş

Her baktığın Log'da demişim galiba cümleye başlarken? Ama tabi haklısın senin kafan ile gitmeliyiz. Orada 19. sırada Mage var Mage eziyor aga.

Stateofdps'in rakamları gerçeği tam olarak yansıtmıyordan girip 1.50 sürmüş Argaloth combatında ki dps rakamlarına bakıp bakıp ofluyorsan zaten ayrı bir dünya da yaşamaya çalıştığın anlaşılıyor.

Mage süper über düper demiyorum diğer mageler saldırmasın bu yüzden ama tutup 19.5k dps yapan adam(combat allah bilir kaç dakka sürdü? 4? 5?) gidip WoL'da aynı combatın 1.57 sürenine bakmalı dimi. Hatta bakar bakar ağlar abi ben 20k yapıyorum niye bu insanlar 30k yapıyorlar diye.
Sosyal ağlarda paylaş

RNG'nin mage'i mahvettiği doğrudur(genel olarak insanların sizin dps'inize bakış açısını etkilemez bu Rng ama atıyorum bir deneme gazlı gazlı hazırlanırsınız food-flask-cift pot falan akıcaksınızdır, Rng yüzünden iyi bir şey çıkmaz inanılmaz moral bozar bunu anlarım ama 10 combat girmişssinizdir birinde bile iyi dps çıkmıyordur orda başka yerlere bakmak gerekir.)Gear'dan az scale oluyor gibi şeyler biraz komiğe kaçar hatta 4t10 bonusu en güzel diyebilceğimiz class şuan Hunter ve Mage'dir herhalde.

Stateofdps'in şuan yanlış yansıttığı en büyük şey patch öncelerini de kapsıyor yani atıyorum class'ınız nerflendiyse hala average'ına 30k diycektir halbuki şuan 30k yapmak mümkün olmuycaktır ama bufflanan classlar için öyle bir şey de söz konusu değil.

Varsa başka bir açığı ya da outdated o rakamlar demenizin bir sebebi; yazın bilelim.
Sosyal ağlarda paylaş

Maredin said:

Stateofdps'in rakamları gerçeği tam olarak yansıtmıyordan girip 1.50 sürmüş Argaloth combatında ki dps rakamlarına bakıp bakıp ofluyorsan zaten ayrı bir dünya da yaşamaya çalıştığın anlaşılıyor.

1.57 sürmüş. ortalama guildlerin de 2.30~2.50 sürmüş
1.57 sürmesinin nedeni ne ayrıca ? onlara kolay boss mu gelmiş randomdan falan. adamlarda saçma sapan dps yapan 4 kişi olunca 1.57 sürmüş haliyle.

Maredin said:

Ama tabi haklısın senin kafan ile gitmeliyiz. Orada 19. sırada Mage var Mage eziyor aga

bu sonuca nasıl vardın anlamak mümkün değil akıl sır erdiremiyoruz tabi. ben 3 sayfadır RNG den vs den bahsediyorum ama anlayana.
Maredin said:

Sen her baktığın log'da 33k sp'ler 32k elementaller 32k balance druidler mi göruyorsun şimdi?
Adamın arkadaşının 19.5k'sına süper demiyorum ama bu rakamları hele hele argaloth için bayahı bir tarafından sıktın şimdi.

ayrıca kıvırma konuştuğun lafın arkasında dur bari.
neyse tql boşa konuşmaya gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Açılan 654351321 tane topicden sonra ignite munching üzerine blue tag görmek biraz umut verici olsada düşündükleri "fix" yerine eylemi azaltma yöntemi büyük hayal kırıklığı.
Hernekadar bahsi geçen topicde işlenmiş olsada fb/p! travel time eşit olduğundan sonuç yine can sıkıcı olabilir herneyse en azından yapılacaklar listesine eklenmesi dahi güzel bi haber.Hiç birşey yapamasalar dahi lk'daki haline sokacaklar tahminen.

Kaynak : http://us.battle.net/wow/en/forum/topic/2089201667?page=2#38
Sosyal ağlarda paylaş

yakın bi zamanda gelicek gibi durmamakla beraber , bence de en azından bişey yapıcak olmaları sevindirici.
sadece lb dot tick ile refreshlenen igniteları kaldırsalar gayet dps artışı olur bence. aoe için her türlü bir artış olur orası kesin. en azından fb-fb-fb atıp sonra lb (Varsa pyro!) atıp büyük combust bilinçli bi şekilde yakalanıp aoe yapılabilecek.
şu haliyle pyro ve lb dot'u bırakıp ignite alayım dersen birisi düşebilyor ignite gelene kadar, ya da önce ignite alınca lb crit büyük ignite'ı silebiliyor. aoe dps her türlü artar bilinçli adam için.
single targetta da zaten 2 kere atılıp 200k vuracak combustion için pek bi önemi olmasa da,normal bi fightta %25-%30 gibi bi ignite kaybı söz konusu , dmg'ın %35'i fireball %15'i lb tickleri olsa. minik lb tickleri yüzünden büyük fireball igniteları gitmeyeceginden gene dps artar, mastery de biraz daha önem kazanır gibime geliyor.
bakalım ne yapıcaklar. umarım sadece "ignite munching diye aglamasınlar" amaçlı yalandan bi fix olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir yerden el atmaları güzel 15k gördüğün ignitea güvenip comb patlatıp 4klık ignite üzerine attığını görünce klavye krası geliyor insanın.

Onun dışında munching ile beraber aslında rng faktörüne el atsalar aynı latency,consumable,gear ile alakasız sonuçlar görmek firedan soğutan en büyük etken bence.Spec'de major dps cooldowndan boosterlarına kadar hemen herşey rng üzerine kurulu.

Biliyorum şu saatten sonra fire arcane gibi kontrollü dps yapamaz çünkü tüm tree baştan sona değişmesi lazım fakat hotstreak/mastery/pyromaniac bu mekaniklerden en azından bir tanesinin mantıklı şekilde single dps için yeniden dizayn edilmesi lazım (rng faktörü girmeden).
Sosyal ağlarda paylaş

4.1 ile kesinleşmiş görünüyor sadece DD speller ignite proclatacak.

Combustion
Pyro dot
LB
FFB Dot

bunlar ignite atmicak ama flame orb dd kategorisinde ayrıca munchingin dibine vuran spellde bu :/
Bunun dışında flame orb için 6 sn cd kalkmış görünüyor ne olaki o max travel timemıdır aceba?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...