Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hür Adam

Kojiroh

Öne çıkan mesajlar

Masakari said:

Şu hikayeyi hiç anlamamışımdır.Dinin orjinal kitabı Kuran-ı Kerim dururken insanlar neden yan sanayi kitaplara taparlar? Hem bu oldukçada büyük bir günah değil mi?

EDİT:

Ayrıca bugün buna hür adam diye film çektirenler 5-10 yıla kalmaz özgürlük savaşçısı diye apoyada film çeker.

Benim o konuda düşüncem şu, herkese çelişkili gelen, kendi düşünce yapılarına uymayan belli başlı yerler var ve insanlar bu dediğim kriterlere daha uygun bi şeyle karşılaştığında, "ya olur mu canım öyle ya tabii ki bu adamın dediği daha doğru, zaten ben de öyle düşünüyodum" diyerek ona uyuyolar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Soimyr said:

Rynza said:

kim bu kürd?

ciddiye alınacak biri değil.

Pek ala da ciddiye alınacak biri. Devletimizin düşmanı, vatan haini, gerici, kötü adam diyebilirsiniz ama ciddiye alınacak biri değil demek Goering'e ya da eski Babai zamanlarındaki Baba İlyas'a ciddiye alınmaz onlar demekten farksız.

Lütfen, milliyetçi durgularınızla tarih bilgisini karıştırmayın. Lütfen!

Türk tarihinin en önemli adamlarından biri bu; ister hayır için olsun, ister şer. Risale-i Nur da islam için en azından bir Summa Theologica kadar önemli olacak gibi görünüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

adam Türkiye Cumhuriyeti'nin düşmanı.. böyle örgüt düzeyinde çalışıyor, terör örgütü yapısından çok farklı değil.. ve bu adamın filmi yapılıyor T.C. sınırları içindeki sinemalarda izletiliyor, yeni nesile "ton ton amca" veya "özgürlük savaşçısı" olarak lanse ediliyor..

hani olaylar olduğu gibi anlatılsa "e tamam bir düşmanın hikayesidir" diyeceğim de adama "özgürlük savaşçısı" ünvanı veriliyor.. hani film illa damı yerden yere vursun demiyorum ama yüceltmesinde.. yüceltilecek bir yanı yok, halk kahramanı değil müritlerinin tanrısı bu adam yoksa hitleri konu alan filmler de var ama böyle "hitler süper bir adamdı avrupayı baştan yaratacakdı" muhabbeti yok hani en fazla bu john cusack ın oynadığı "max" diye bir film var ki hitlerin nasyonel parti başlarındaki gençliğini konu alır ki o biraz yumuşak bir bakış açısıdır hitlere..

çok iyiymiş ya 10 sene sonra aponun da filmini çeksinler o zaman, hatta kuzey ırakta bağımsız kürdistan kurulduğunda güney doğu anadolu bölgesindeki belli başlı illerimiz de bu ülkeye katıldığında nelson mandela = apo muhabbeti yapsınlar..
Sosyal ağlarda paylaş

Masakari said:

senko said:

nurculugun kurucusu gibi bisi. Nurcular bu herifin risale-i nur diye bi kitabini bas kitap olarak biliyorlar.

Şu hikayeyi hiç anlamamışımdır.Dinin orjinal kitabı Kuran-ı Kerim dururken insanlar neden yan sanayi kitaplara taparlar? Hem bu oldukçada büyük bir günah değil mi?

EDİT:

Ayrıca bugün buna hür adam diye film çektirenler 5-10 yıla kalmaz özgürlük savaşçısı diye apoyada film çeker.

risale-i nur apaayri bir din kitabi degil, sey boyle adam almis iste kurandaki 700-800 ayeti onlar ustunden kendi yorumlarini yazmis. Oturup tum serisini okumadim uzun bisi zaten. Belli parcalarini okudum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu noktada devreye bilim akıl ve mantık girer. Onun doğrusu bunun doğrusu olmaz doğru bir tanedir. Bu özelliklerden yoksun olan insanların ise olayları yorumlama gücü olamayacağı için onlar doğruyu bulacak olan değil otlayacak olan koyunlardır.
Sosyal ağlarda paylaş

abi.. adam düşman.. hain.. yani bu ünvanlara sahip bir adamı yüceltmenin bir anlamı yok..

ha nalatırsın hayat hikayesini olayların gelişimini onun iç dünyasını aktarırsın da yani.. kalkıp da "özgürlük savaşçısı" demezsin..

adam zarar vermeye, seni yıkmaya gelmiş "oh oh ne iyi yapmış keşke başarılı da olsaymış" diyoruz, benim rahatsız olduğum nokta bu yoksa yapılsın filmi.. ama böyle süper muhteşem bir adammış gibi de tanıtılmasın, yaptığı şeyde haklı olduğu söylenmesin..

resmen yeniş neslin kafasına bu adamın yaptığıher icraatda haklı olduğunu kazıyorlar.. bu adama sempati mi beslenir şimdi? evet beslenir eğer ki senin niyeti,n ve senin amacın da bu adamla aynı yöndeyse..
Sosyal ağlarda paylaş

DOMOKROSÖ GÖLDÖ ÖSTÖDÖĞÖMÖZ ODOMON FÖLMÖNÖ ÇÖKÖRÖZ

inşallah insanlarımız o kadar cahil bırakılmıştır ki recep ivedikten sonra bu sıkıcı filme gitmek istemezler.

beş minare bir hür adam iki

kaldı ki direk televizyonda yöentmenin röpörtajını izledim:
filmi ilk önce bizzat pensilvanyaya giderek gülene gösterdiğini kendi söyledi. dedi ki filmin başında "allahın adıyla oku" diyerek ayet gösteriliyormuş. gülen hoca bunun kaldırılmasını istemiş.

ayrıca "fgülen hocaya saygılarımla" vs gibi bi "deditaced to" varmış, onun da kaldırılmasını istemiş. "beni peygamber gibi göstermeyin lan milleti kıllandırmayın, sanki gerçek tarih filmiymiş gibi olsun" demiş kısaca.

filmin oraya gösterilmesi de yapımcısına göstermek gibi bişey, paranın kaynağını fiilen söylemişler işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Bu noktada devreye bilim akıl ve mantık girer. Onun doğrusu bunun doğrusu olmaz doğru bir tanedir. Bu özelliklerden yoksun olan insanların ise olayları yorumlama gücü olamayacağı için onlar doğruyu bulacak olan değil otlayacak olan koyunlardır.

Dogru tabii ki bir tane degildir. Sosyal olaylar matematik, bilim veya akildan ibaret degildir. Her insanin dogru yanlisi ayirt etme olculeri degisik olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Yeterince sağlamlığından çok kitleye yeterince uygun olup olmadığı önemlidir. Alım gücü çok önemlidir. Yani bentley alabilecek adam gidip şahin almaz. Dolayısıyla önemli olan tüm şahin kullanıcılarının "Abi şahin en iyi araba!" gibi duygusal yaklaşımları değildir. Önemli olan herkesi bentley alabilecek alım gücüne ulaştırmaktır. Birde tabi Bentley in burada lüks tüketim ürünü olması olayı var o da önemli değil, o sağlamlıkta bir arabaya herkesin binebilecek olması öyle bir arabayı alabilecek alım gücünde olması gerekir.

Herkes sanki kafadan 1k kitap okudu kültür akıyo böyle tüm ülkeden, adam gidip sağlam olduğu için bu fikirleri benimsiyo sanki :) Oldu ya ahah. Sağlamlık duygusallıkla alakalı değildir bir araba seni yolda bırakırsa sağlam değildir olay bu kadar basittir. İnsan oğlu çat atladı farklı yollara gidiyor bu yollarda Ortaçağ inançlarının hiçbir sağlamlığı kalmadı. Güncelleme lazım yani. Buyrun güncelleyelim sağlamlaştıralım. Reform yapalım dinde. Aydınlanmanın önünde hiçbir engel teşkil etmeyecek hale gelsin. Destekleyici unsur olsun yönetim gücünü elinde tutmak isteyenler olmasın. Yöneteni bilim kılın dinde destekleyici unsur olsun tüm hurafelerden arındırılarak ona kimsenin bir itirazı olamaz ki. Fakat dünya böyle birşeyi kaydetmedi Avrupada bile :)
Sosyal ağlarda paylaş

Atatürk kahramandır, George Washington Kahramandır, Mandela kahramandır, Ghandi kahramandır çünkü fiilen işgal altında ve sömürülmekte olan halkın arkasında olan insanlardır bunalr ve yüceltilmeyi haketmişelrdir

apo teröristtir, saidi nursi teröristtir çünkü bunlar bölge halkını madden ve manen sömürmek isteyen kişileri arkalarına almışlardır ve insanlara "ben sizin yanınızdayım" diye alenen yalan söylemişlerdir, bölge halkını galeyana getirmişlerdir ve bölgedeki huzursuzlupun baş kaynağı olmuşlardır

işte bu adamların da hikayesi anlatılabilir ama yüceltilemez çünkü haketmiyorlar, bu adamlar sana, bana, ailene ve diğer sevdiklerine zarar vermek için gerekirse de öldürmek için gelmişlerdir

çok güzel ya.. "bana ne güzel de zarar veriyorsunuz durun ben sizin muhteşem insani özelliklerinizi yansıtan bir film yapayım bunu da bütüngençliğimize izleyteyim ki onlara da zarar verirken hiç bir şey hissetmesinler sizin tuzaklarınıza daha rahat düşsünler"

budur benim derdim..

sonra bu ülkede katili, tecvüzcüyü, istismarcıyı "tonton dede" yaparız..

aman abi dikkat dedeler..
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

apo teröristtir, saidi nursi teröristtir çünkü bunlar bölge halkını madden ve manen sömürmek isteyen kişileri arkalarına almışlardır ve insanlara "ben sizin yanınızdayım" diye alenen yalan söylemişlerdir, bölge halkını galeyana getirmişlerdir ve bölgedeki huzursuzlupun baş kaynağı olmuşlardır

işte bu adamların da hikayesi anlatılabilir ama yüceltilemez çünkü haketmiyorlar, bu adamlar sana, bana, ailene ve diğer sevdiklerine zarar vermek için gerekirse de öldürmek için gelmişlerdir

ben insanların bu kadar da keskin bi şekilde siyah beyaz diye ayrılmasına sıcak bakmıyorum aslında, hem iyi gördüğümüz insanların iyiliğini, hem kötü gördüğümüz insanların kötülüğünü sorgulamalıyız içimizde, yani adam sırf şeytani içgüdülere sahip olduğu için mi yapmış yaptıklarını, sırf insanları peşinden sürüklemek, saygı görmek için mi, sırf güç için mi? olayların bu kadar basit açıklanabileceğine inanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...