Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sevgili hamamböcekleri,

siddharta

Öne çıkan mesajlar

şu yaptıgınız ayıp degil mi lan? sagda solda sadece görünüp de bu kadar igrençlik yaratabilen bir tür yok.

şimdi sorum şu, beş saat önce falan odama yarım kiloya yakın (480gr) ilaç sıkıp boşalttım. mesele şu ki hayvanın ölüsünü bulamadık. makul olan bu hayvanın bir yerde kıvrılıp öldügüdür, di mi?

teşekkür ederim, yakşamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

hamam böceklerinin dış kabukları, eğer doğrudan ilaç üstüne sıkılmazsa gaz maskesi niyeti görür. Ayrıca hamamböcekeri intikamcı böceklerdir, kendisini ve yavrularını ( her gün +500 hamam böcüğü ) öldürmeye teşebbüs eden kim varsa, uyurken münasip yerlerinden ( kulak, burun, boğaz ve anal yollar ) yumurtalarını bırakır ve yuva ularak sıcaklık bakımından en uygun olan yer yani vücudumuzu kullanır.
Sosyal ağlarda paylaş

nerde bir böcek görsem psikolojim bozulur. hemen oturma odamdaki pikassö resimlerine bakar, hiçbişey anlamam. sonra da mozart dinlerim. anca öyle kendime geliyörüm anacım. böyle de marjinal bir insanım. yani diyorum ki; bocuh sevmeyen bayanlara duyrulur. öm ile özellikle hangi türlerine ayar olduğumu anlatabilirim. (ben)

ehehe
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ICTYOPTERA familyasından olan bu böcekler yumurta yöntemiyle çoğalırlar .İçinde 35–40 yumurta bulunan paketler yaparak her mevsim ürerler.Yumurtalarını sırtlarında taşıyabilir ve dolaştıkları her yere dökülebilir.Bir defafada 200 yumurta üretebilirler. ve bir yumurta paketinden 35-40 adet larva(yavru) meydana gelmektedir. yumurtaları 18 gün'de yavru olarak çıkar.Çok hızlı ürerler.Üredikleri ortamda koloniler halinde yaşarlar,yılda 8-10 defa yumurtlarlar. Dişi ergin hamam böcekleri öldükleri anda bile yumurtalarını bırakırlar.Böcek yumurtaları herhangi bir insektisitle ölmemektedir.Bu nedenle ilk ilaçlamada mecut böcekler öldürüldükten sonra yumurtadan çıkabilecek olan yavrular için 20 gün sonra ilaçlama mutlaka tekrarlanmalıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

zeper said:

bir hocam, "hamamböceklerini, ancak üstüne basıp ezip öldürebilirsiniz,adamlar radyasyona bile bağışıklı!" demişti o gün bugündür ben terlikle kovalıyorum onları...

yalnız mikrodalgayı verdinmi pat pat patlıyorlar. mikrodalga silahları var, duvarın arkasındaki hamam böceklerini bile patlatabiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

zeper said:

bir hocam, "hamamböceklerini, ancak üstüne basıp ezip öldürebilirsiniz,adamlar radyasyona bile bağışıklı!" demişti o gün bugündür ben terlikle kovalıyorum onları...
Belgeselde gördüm kafası kesilse bile,6 gün ölmeden yaşıyor ölmesi açlığından dolayı çok saygı duyulacak hayvan.
Sosyal ağlarda paylaş

TheRiverBelow said:

nerde bir böcek görsem psikolojim bozulur. hemen oturma odamdaki pikassö resimlerine bakar, hiçbişey anlamam. sonra da mozart dinlerim. anca öyle kendime geliyörüm anacım. böyle de marjinal bir insanım. yani diyorum ki; bocuh sevmeyen bayanlara duyrulur. öm ile özellikle hangi türlerine ayar olduğumu anlatabilirim. (ben)

ehehe

dostum yanlış oyun..

böcek gördüğümde dayanamam, yok ederim vs demelisin..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...