Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Adsl2+ ile birlikte 16 mbit hızına erişim 2011 de başlıyor.

Napolyonn

Öne çıkan mesajlar

Red said:

1 gün kesikti internet düzeltmişler

6bucuk mbti gördük

ama yinede yetmez bi 8-10 lzm

ya ben de 8mbit'e kadar olan tarifeye gectim de baglantımda bi abukluk var bazen 3 falan goruyorum bazen 0,6 gibi sacma sapan degerler. hic 3.5 uzerine cıkamadım. bir de bazen 10dk da bir internet kopuyo, tekrar geliyo. deli etti beni. arayıp arıza kaydı falan mı vermek gerekiyo, nasıl duzeltiyolar bunu?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
fir3blad3 said:

iş yeri için 8 mb ye kadar muhaabeti aldık santral dibinizde dendi.iyi hız alınır dedi. ta da 3.5 mb. Santrala uzak olsak nolcak kimbilir. teşekkürler ttnet

Çok cahilce konuşmuş olabilirim de aynı modemden paylaştığınız için kişi başına denk gelen hız, bandwidth kullanımına göre bölünüp azalmaz mı zaten?
Sosyal ağlarda paylaş

splitterın hıza katkısı filan var mı ?

benim splitter bozuldu.bozulmadan önce 9-10 mbit görüyordum

benim modemde 12mbitmiş ztn maks

fakat splitteri degiştirdim ve resmen çile çekiyorum

1mbit 2mbitlerde geziyorum ve en fazla 4-5mbit goruyor
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

fir3blad3 said:

iş yeri için 8 mb ye kadar muhaabeti aldık santral dibinizde dendi.iyi hız alınır dedi. ta da 3.5 mb. Santrala uzak olsak nolcak kimbilir. teşekkürler ttnet

Çok cahilce konuşmuş olabilirim de aynı modemden paylaştığınız için kişi başına denk gelen hız, bandwidth kullanımına göre bölünüp azalmaz mı zaten?

yok öyle bir durum. :) Hız testi tabiki diğer makinalarda iş yokken yapılıyor :) Ha tabi bi miktar kayıp kablolar sebebiyle mutlaka olurda yarı yarı ya düşmez.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
ya arkadas yemin ediyorum 2-3 gunde en az bi ttnet elemani ariyor sizin tarifeyi degistirelim diye. adamlar resmen eski limitsiz adil kullanimsiz tarifelere cihat ilan etmisler.

su an ttnet sitesindeki fiyatlar mi en son yoksa yeni paketler mi gelecek? (adil kullanim sonrasi limitin 1mbs olacagi gibi)
Sosyal ağlarda paylaş

bende bu 16mbite kadara geçmiştim 1 ay önce falan

ilk günler 8-10 mbit görüyordum tertemiz.son 2 haftadır falan delirtti

1mbit 2mbit en fazla 4mbit gormeye başladım.neyse aradım demin.hemen düzelticez ayagı yaptılar.kim bilir ne cakallıklar yapmıslardı yine :)
Sosyal ağlarda paylaş

Canim 16 mbps gibi bir hiz icin illa fiber bir kablo gerekmiyor. Bakir kablo gayet guzel 16 mbps gibi bir bandwith i kaldirabilir. Onemli olan nasil bir kablo oldugu ve nasil sarildigi onun. Her neyse, yine de bakir kablo 16 mbps gibi bir bandwith te problemsiz calisir.

Sorunu surekli bakir kablolara yuklemeyin :)
Sosyal ağlarda paylaş

demin ps3ten speedtest yaptım 12mb gördüm

laptoptada 7mbiti gördüm

tabi bu ttneti aradıktan 2 saat sora oluyor :)

haftalardır 4mbiti geçemiodum

modem ps3e ağ kablosuyla bağlı 12mbit gördü.wirelessta o kadar düşmez dimi hız.acaba modemin yada laptopun wirelesstamı bir sıkıntı var hız baya farkediyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...