Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Üniversitede şarap skandalı!

Quel-Thul

Öne çıkan mesajlar

balon said:

Spectre88,

Şimdi bana yaklaşımının komikliği açısından Ardeth'in öğrencilerine belirtildiği gibi yaklaşan hoca tipinden farkını söyler misin?

2 farklı şehirdeki 4 yıllık üni hayatımın verdiği tecrübeyle söylediğim şeylerdir bir sürü ev abisi/ablası denen tipleri tanırım hatta hala oturup sohbet ettiğim içki ortamına girdiğim cemaatcide mevcut. hocaların raporun sahte olduğunu sanmasıda önlerine gelen çoğu mazeretin gerçekten kolpa olmasıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

bir çok müslüman islamı yanlış yorumlayıp terörist oluyor, o zaman kamusal ortamlarda dini yasaklayalım.

abi sen bütün ünivlilerin içkiyi adam gibi içeceklerine inanıyormusun?

tröl karşılaştırmalar yapmayalım.Alkol den bahsediyoruz.Şuurunuzu kaybetmenize neden olup bilinçsiz hareketler yapabilmenize neden olcak birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

Turkceplease said:

Ardeth said:

bir çok müslüman islamı yanlış yorumlayıp terörist oluyor, o zaman kamusal ortamlarda dini yasaklayalım.

adam gibi içmek icin üni'de okumak gerektgine nasl getrdn sonucu anlamadim... lise caginda da adam gibi içmeyi bilen tonla genc warken 50 yasina gelmesne ragmen agziyla icmeyi bilmeyen de tonla insan war.. insanin yasina göre böyle şey demek ayri bi sacmalık
Sosyal ağlarda paylaş

Turkceplease said:

Ardeth said:

Peki sen ehliyeti olan herkesin arabayı kazasız kullanacağına inanıyor musun?

tröl karşılaştırmalar yapmayalım.Arabadan bahsediyoruz. Kaza yapıp bir çok kişinin ölümüyle sonuçlanabilecek bir aletten bahsediyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

ya tatavaya bak.

dağıtılsa dağıtılsa en fazla adam başı bir bardak şarap dağıtılmıştır tantanaya bak.

okuldaki her sergide şarap dağıtacaklarsa bana yatırdığım harçlar'ın helali hoş olsun.

20 yaşında adam da insan gibi ağzıyla içemiyorsa 20 yaşına kadar yeteri kadar içmediğindendir.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

Turkceplease said:

Ardeth said:

adam gibi içmek icin üni'de okumak gerektgine nasl getrdn sonucu anlamadim... lise caginda da adam gibi içmeyi bilen tonla genc warken 50 yasina gelmesne ragmen agziyla icmeyi bilmeyen de tonla insan war.. insanin yasina göre böyle şey demek ayri bi sacmalık

Ne alaka abi bu şimdi.En toyrak ve gazı olan bir kitle olarak söyledim.50 yaşında adamla 20 yaşındaki adamın gaz seviyesi aynımı.
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

Turkceplease said:

Ardeth said:

Peki sen ehliyeti olan herkesin arabayı kazasız kullanacağına inanıyor musun?

tröl karşılaştırmalar yapmayalım.Arabadan bahsediyoruz. Kaza yapıp bir çok kişinin ölümüyle sonuçlanabilecek bir aletten bahsediyoruz

araba kullanmak ile alkol içmeyi karşılaştırdın ya.Hacı sen aşmışsın durumu.
Sosyal ağlarda paylaş

Turkceplease said:

Ardeth said:

tröl karşılaştırmalar yapmayalım.Alkol den bahsediyoruz.Şuurunuzu kaybetmenize neden olup bilinçsiz hareketler yapabilmenize neden olcak birşey.

tröl karşılaştırma değil abi ortaçağda hristiyanlık yüzünden de bu çağda müslümanlık yüzünden de insanların çıkar kavgasına alet olup suçsuz insanları öldüren pek çok kişi var yani. bunun sebebi de kamusal alanlarda insanların dini başkalarından öğrenmesi dinlemesi. herkes dini kendi evinde öğrenmeye ve uygulamaya zorunlu olsa dini otoriteler olmaz, bu kadar şiddetli din katliamları olmazdı. gayet makul karşılaştırmalar.
Sosyal ağlarda paylaş

turkceplease bariz kafana göre yorumluyorsun. araba da alkol de adam gibi kullanmadığın zaman can kaybına sebep olabilecek şeyler. birini yasaklamanın diğerini yasakalamaktan farkı yok. insanlar zevk için kazalara sebep olup başkalarını da öldürebiliyor, insanlar zevk için içkiyi kıçıyla içip sağa sola da saldırabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ona lafım yok.Lan kefere gel buraya diyip birisine darp edilmesi o adamın müslümanlığını değil mallığını yüceltir.Benim savunma gayem sadece ve sadece bizim insanımızın 'alkol' konusundaki ölçtsüzlüğü çok üzücü olaylara neden oluyor.Bir kişinin ünivde kafasının yarılması ne saçma sapan şeylere taşınıyor.(karşılaştırmana katılıyorum)
Sosyal ağlarda paylaş

Estel_Anorien said:

ya tatavaya bak.

dağıtılsa dağıtılsa en fazla adam başı bir bardak şarap dağıtılmıştır tantanaya bak.

okuldaki her sergide şarap dağıtacaklarsa bana yatırdığım harçlar'ın helali hoş olsun.

20 yaşında adam da insan gibi ağzıyla içemiyorsa 20 yaşına kadar yeteri kadar içmediğindendir.

Ayrıca yani estel'in dediği de doğru. şaraptan bahsediyoruz lan. resmen drama yaptın okulda dağıtılan bir bardak şaraptan birbirini öldüren üniversite gençlerine falan geldin. keşke olayı halamın bıyığı olsa amcam olurduda bıraksaydım, kurduğun senaryo o kadar yapmacık ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

turkceplease bariz kafana göre yorumluyorsun. araba da alkol de adam gibi kullanmadığın zaman can kaybına sebep olabilecek şeyler. birini yasaklamanın diğerini yasakalamaktan farkı yok. insanlar zevk için kazalara sebep olup başkalarını da öldürebiliyor, insanlar zevk için içkiyi kıçıyla içip sağa sola da saldırabiliyor.

Abi içki içmenin yasası varmı?3 kadeh için sonrası sarhoş eder içmeyin diye?

Ama arabanın sınırı var.Adamlar demiş otobanda şu hızla gidebilritsin.Sokak arasında şu hızla .Sana kitapçık çıkarmış eğitim vermiş şöyle kullanılır diye.Alkolun kullanım kılavuzu varmı?Eğitimi varmı?Bu yüzden alakasız buluyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Turkceplease said:

Ardeth said:

Abi içki içmenin yasası varmı?3 kadeh için sonrası sarhoş eder içmeyin diye?

Ama arabanın sınırı var.Adamlar demiş otobanda şu hızla gidebilritsin.Sokak arasında şu hızla .Sana kitapçık çıkarmış eğitim vermiş şöyle kullanılır diye.Alkolun kullanım kılavuzu varmı?Eğitimi varmı?Bu yüzden alakasız buluyorum

var tabi, çevrene rahatsızlık verecek kadar içtiğin durumda suçlusun. nasıl hangi yolda ne kadar dikkatli araba kullanman gerektiğini öğrenebiliyorsan, ne kadar içmen gerektiğini de öğrenebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Turkceplease said:

öyle abi 30 uma geldim 1 damla içki sürmedim ağzıma.Size göre geriyimdir hayatın büyük zevkinden mahrum kalıyorumdur.Bana göre doğru bir iş yapıyorum.İçenleride içmeme yönünde tembihlemeyi ve ikna etmeye çalışmayıda bi insani görev biliyorum.

eh işte sonra da çıkıp senle alkol meselesini tartışıyoruz. boşuna zaman harcamışım o kadar. senin derdin ideolojik, hiç kimsenin alkol tüketmemesini istiyorum de sen de kurtul biz de kurtulalım. böyle zaman gazetesi gibi farklı kılıflara sokmaya çalışmanın manası yok.
Sosyal ağlarda paylaş

hah ikincisi gereksiz oluyor, hatta bi nevi misyonerlik oluyor işte..

size ne olm içkisinden milletin?

yok bilmeden de konuşuyorsunuz. sana ya da hiç alkole parmağını bile değdirmemiş birisine 3 bardak şarap içirsek şimdi kendini kaybetmezsin.

ben de alkol almam çok, hiç de sevmedim mereti gelgelelim bilmeden konuştuğunu bilecek kadar içmiş birisi olarak dediğinin tamamen "BEYLER UFOLAR GERÇEK!" ile aynı ayarda olduğunu söylememe izin ver.

gerçekten.. yok öle bişi
Sosyal ağlarda paylaş

Turkceplease said:

öyle abi 30 uma geldim 1 damla içki sürmedim ağzıma.Size göre geriyimdir hayatın büyük zevkinden mahrum kalıyorumdur.Bana göre doğru bir iş yapıyorum.İçenleride içmeme yönünde tembihlemeyi ve ikna etmeye çalışmayıda bi insani görev biliyorum.

thanks but no thanks
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...